Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.15B5 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki problem występował już wcześniej (a może zawsze tak było?), ale po przesunięciu kilku kanałów, a następnie posortowaniu ich np. według nazwy i powrocie do domyślnego sortowania, kanały są z powrotem na swoich pozycjach przed przesunięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

czyżby Panowie (a może jakieś Panie) w Fergusonie w końcu zrobili soft, który będzie funkcjonował bezproblemowo na moich Arivach ?:)

Poprawiono wszystkie bolączki dwóch poprzednich softów (musiałem instalować 2.13b5).

"zakodowane" poszło w niepamięć, szybciutko przełącza kanały, działa przelotka, format w dvb-t w końcu ok......

no i pięknie śmiga na WireLink:)

no cóż- teraz może być już tylko lepiej.... hura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie chce pobrać na tym sofcie uprawnień na eurosporty HD, można jakoś sprawdzić czy pobiera uprawnienia i czy cyfra nie robi mnie w bambuko? twierdzą że włączone od 6 sierpnia ( w ica widać że jest dołączone do mojej oferty), sam robilem reaktywację poprzez ICA na tvp info i niestety, brak obrazu; dodam że na poprzednim sofcie cinemax czy hbo włączały się od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reaktywację na TVP1. A w jakim sensie na Eurosporty HD? To dorzuciłeś je teraz osobno? U mnie jest tak, że jeśli dołaczam jakieś pakiety czy kanały, to uprawnienia na nie przechodzą same, automatycznie. Natomiast te uprawnienia na wszystko (które przechodzą mniej więcej co 2 miesiące) same nie przechodzą i robię reaktywację karty na TVP1 - wtedy uprawnienia mam najdalej po 5 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

czyżby Panowie (a może jakieś Panie) w Fergusonie w końcu zrobili soft, który będzie funkcjonował bezproblemowo na moich Arivach ?:)

Nie, to nigdy nie nastąpi. Tylko czekam na włączenie bomby czasowej.

 

Przeszukaj tylko jeden transponder - Ariva przeskanuje przy okazji wszystkie inne.

A ograniczenia chipsetu odnośnie napisów.. tego nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie soft jest bardzo dobry..wszystko dziala!!!

jest tylko maly feler z tym wyszukiwaniem ale...zawsze mozna wybrac sobie jeden tr. do skanowania i po nim zakonczyc operacje zeby reszty nie przeszukiwal..ale to detal...

wazniejsze ze dziala bez zarzutu,dysk,nie ma napisu zakodowane i glos z obrazem jest ok...to chyba 1 soft ktory m tak malo wad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuciłem opcję 2x Eurosport HD 6 sierpnia i powiedziano mi, że w tym miesiącu będą za darmo a we wrześniu tj. ostatnim miesiącu okresu minimalnego, będe musiał za nie zapłacić; i tak czekam już prawie tydzień, robiłem reaktywację poprzez ICA na tvp info, na tvp1 i niestety zakodowane, pisałem maile do nich i twierdzą że z ich strony jest wszystko ok, dodam że cinemax hd też dołączyłem od sierpnia (od 1 dokładnie rzecz biorąc)i świeci chociaż też czekałem na niego dłużej niż zwykle czekam np na paczkę hbo, która jest bardzo szybko dostępna, nie wiem czy nie robią mnie w konia z tymi eurosportami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Alcatraz, tak - mam takie parametry jakie podałeś i tym samym takie same jakie widnieją na stronie lyngsat, nawet na infolinii pracownik działu technicznego próbował mi pomóc w ten sposób aby to sprawdzić, uprawnienia mam wysłane do 12.10 i wygląda że wszystko jest ok zarówno u nich jak i u mnie, sam nie wiem co dalej robić, pójdę jutro do najbliższej placówki cyfry i zrobie reaktywacja na ich dekoderze, jak to nie pomoże to wgrywam starszy soft chyba że ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły, dodam że wcześniej miałem przez ktrótki czas poprzedni oficjalny soft a przez kilka miesięcy jechałem na 2.08.b4

 

ps1: na poprzednim sofcie 2.14.b4 miałem 2x zanik dźwięku, dzisiaj to samo na najnowszym

ps2: można wgrać starszy soft przez usb? chodzi mi o wspomniany 2.08.b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe spostrzeżenia:

1. zegar ustawiony na auto często gubi (lub nie łapie) czasu. po włączeniu dekodera ustawia czas na 02:00 i pipka. trzeba wejść w menu, ustawienia czasu, poklikać z powrotem włącz/czas letni itp. i dopiero załapuje.

2. po wyjściu z menu zawsze wskakuje mi pierwszy kanał ustawiony w pierwszej liście w ulubionych (obojętnie z jakiego kanału wchodzę w menu)

3. częściej niż w poprzednich softach odinstalowuje/instaluje moduł nCam TnK HD.

 

...pier..doły ale jednak ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie eurosportu hd i 2hd to po przeszukaniu obu tr. znajduje się bardzo dużo wersji eurosportu hd/2hd nie kasuj żadnej tylko na wszystkich po kolei niech tuner pogra ok.2 min. sprawdzaj tylko te w których jest napis EUROSPORT HD (11278) tych ESP HD nie musisz a na (11258)Eurospotr 2HD bez dopisku PL bo na nim jest kodowanie dla n ale ten bez PL musi się odkodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za okazaną pomoc, niestety dalej ciemność na eurosportach HD, sam nie wiem już czy jestem jakiś niepełnosprytny czy o co chodzi ale zdarza mi się to pierwszy raz od 2 lat przygody z cyferką, tym większa jest moja frustracja że kolejny weekend i brak bundesligi w HD :/

 

zamieszczam screeny z arivy oraz z ica na potwierdzenie i proszę o kolejne wskazówki, dodam że po instalacji softu niczego nie zmieniam w tunku poza ustawieniem zegara i języka a programy wyszukuje z hotbirda przy pomocy fast scen i wybieram tam cyfra+ HD, dzięki i pozdrawiam

 

http://imageshack.us/photo/my-images/835/icac.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 12013.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 12014.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry masz dobre, tez uzywalem fast scan do ich znalezienia, soft tez mam ten najnowszy i kanaly dzialaja. Podejrzewam, ze to bedzie jednak problem z uprawnieniami. Zrob jeszcze raz reakctywacje (przez net albo telefon) i zostaw tuner wlaczony na noc na kanale, na ktorym maja leciec uprawnienia. Nie zaszkodziloby tez isc kogos kto ma odpowiedni tuner i sprawdzic czy u niego kanaly beda dzialac, jesli beda wykluczymy problem z karta i bedzie to wina tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak napisał chest3r, dodatkowo, jesli masz dostep do człowieka z Cyfrą mającego EU.HD, pożycz kartę i sprawdź na Arivie (lub weź do niego Arivę). Jeśli Jego karta na Twoim tunku zadziała, problem w aktywacji, jeśli jego (działająca u niego) karta nie pokaże EU.HD to problem w tunku.

Potwierdzam parametry masz dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po włączeniu Menu-Installation-Ustawienia Anteny następuje chwilowa przycinka obrazu i w końcu całkowite ich wyłączenie.

Problem dotyczy kanałów kodowanych - pakiet C+, karta w czytniku. Kanały FTA odbiór prawidłowy, pomaga restart przez wył/wł z pilota.

nie zauważyłem tego u siebie. niestety w dalszym ciągu nie działa poprawnie przełączanie kanałów w menu "ulubione" - wybierasz ulubione, np.fav 1 i ostatnio oglądany kanał to nie przełącza na ten kanał - należy wybrać jeden wyżej lub niżej i dopiero ten docelowy.

...ale tak ogólnie to ok., żadnych zwisów, braku synchronizacji obrazu/dźwięku czy wielu innych wpadek z poprzednich softów.

pozdrawiam

 

Z tego co pamiętam to działa to prawidłowo w sofcie 1.07 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...