Skocz do zawartości

DVB-T Pinacle 72e problem z obrazem


david911
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z poprawnym oglądaniem telewizji poprzez cyfrowy tuner telewizyjny DVB-T Pinacle 72e. Otóż podczas oglądania obraz niesamowicie rwie, wyświetlają się stale zielone kwadraty, dźwięk idzie w miarę płynnie. Wygląda to mniej więcej tak:

 

dvbtproblem.png

 

Już myślałem, ze mam za słaby zasięg, albo uszkodzony tuner, jednak przy nagraniu fragmentu programu wszystko działa płynnie, w idealnej, perfekcyjnej jakości! Próbowałem kilku programów (oczywiście na domyślnych ustawieniach) i wszędzie efekt był podobny. Co zrobić, żeby obraz był taki jak na nagraniach?

 

P.S.

Czy może mieć coś do rzeczy sprzętowe dekodowanie H264 DXVA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienia renderowania, metod "chybił/trafił", po każdej zmianie uruchom od nowa program! Ja używam Media Center z kartą 74e i chodzi wszystko jak należy, na DVB Dream mam czasem programy, podobnie jak na ProgDVB, z nieznanych przyczyn nie lubią się z kanałami z 5'tego muxu francuskiego (kanały w HD z fonią 5.1), z satelity co się tylko da dekodują poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słaby komputer, jak na dzisiejsze standardy bardzo słaby (obecnie lepsze podzespoły mają komórki), jednak miałem okazję przetestować kartę na laptopie o podobnych parametrach i tam wszystko działało perfekcyjnie. Problem leży po stronie komputera stacjonarnego. Co do zmiany ustawień: Do oglądania chciałem używać oryginalnej aplikacji PCTV_TVCenter_6.3.0.584.exe, a tam z tego co pamiętam nie ma możliwości takich zmian. VLC Player - na domyślnych ustawieniach ma to samo (może działa minimalnie lepiej). DVB Dream oraz DVBViewer (mówię tu o uleczonych wersjach) poprawnie skanują kanały, ale przy próbie odpalenia jakiegokolwiek z nich wywalają BSoDa i reset systemu, te same aplikacje na laptopie działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zmiana!

 

Przeinstalowałem kodeki na nowsze oraz Oryginalny program ze strony producenta zastąpiłem poprzez DVBViewer - programy działają (z jednego MUX'a zależnie po której stronie domu jestem) ładnie, bez większych zakłóceń na jakieś 70-80% (teraz w nocy). Niestety mam mały problem - na pełnym ekranie na dole ekranu mruga zielony paseczek bardzo cienki, ale jest to wkurzające. Czy da się go jakoś zlikwidować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...