Skocz do zawartości

Wybor porzadnej anteny do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak cię,kolego przeceniłem.Moja rada-wklep sobie na google "promieniowanie wsteczne anten".Wszystko.Prawie każda antena może służyć zarówno do odbioru,jak i nadawania sygnału.W dużym skrócie główną różnicą jest kierunek podłączenia ew. wzmacniacza i jego konstrukcja,oraz urządzenia współpracujące..Ciekawe,czy będziesz miał odwagę powiadomić mnie o swoich przemyśleniach na temat nowej wiedzy.Nazwanie kogoś czyjąś "tubą"jest wyjątkowo obraźliwe,zatem nie będę kontynuował tej polemiki.No,nie z każdym warto.Po wielu latach pracy z antenami pojęcie ich piękna ulega dużej ewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F - Beczka - F - jakaś strata w sygnale będzie i sygnał bardziej podatny na zakłócenia będzie.

A co do anten i sprzętu firmy "Dipol" podzielam zdanie @Ojciec Satelitnik są bardzo dobre w odbiorze jeżeli chodzi o jakość to również są dobre.

Raczej jest mało rzeczy których komponenty nie są produkowane w chinach.

I co ja też będę "tubą reklamową Dipolu" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam tuner Maximum T-102 a jego wskazania nie sa zbyt dokladne - pokazuje 100 i odrazu spada na 80. Nie ma zadnych wartosci posrednich, dlatego posilkowalem sie tunerem wbudowanym w laptopa i wszystkie wartosci pochodza wlasnie z jego wskazan, wg programu DVBViewer:

 

* siatka z przedwzmacniaczem: 87 - 95

* siatka z symetryzatorem: 82 – 91

* antena kierunkowa: 99 - 100

 

Antena ma tylko symetryzator i poprawil sie na niej nawet odbior analogu. TVP2, TVP Info i Polsat ze Slezy wygladaja niemal jak cyfrowka. Niestety TVP1 nadawane jest w VHF i dociagam z innego obiektu, raczej z odbic. Mimo to TVP1 odbierany teraz z odbicia ze Snieznych Kotlow, pomimo ustawienia anteny na Sleze wyglada lepiej niz na siatce np analogowy Polsat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Różnica w cenie pomiędzy anteną kierunkową a siatką nie jest duża a posłuży długie lata.

Ja jeszcze nie widziałem anteny siatkowej w której nie zardzewiała siatka, może i to nie wpływa na odbiór ale musi jakoś wyglądać.

Ostatnio pojawiły się nowe anteny na rynku Hiszpańskiej firmy IKUSI.

Jakością wykonania nie dorównują nim żadne jakie wcześniej widziałem na polskim rynku, a i parametry mają rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar zakupić konkretną antenę do dvb-t tylko są takie przeciwwskazania:mieszkam około 15 metrów od drogi krajowej i natężenie ruchu jest niesamowicie duże(w chwili obecnej na antenie pokojowej mam same zacinki obrazu właśnie ze względu na przejeżdżające samochody)...A odległość do nadajnika ze Śremu to około 30 km w linii prostej...Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji jak aro mieszkam 35 km od nadajnika w Trzeciewcu mam antenę ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 i tuner Wiwa HD-50. Wyszukuje mi 13 stacji z nazwami kanałów, pokazuje program tekstowy (opisy nadawanych audycji) itd. jakość sygnału na 30%. A na ekranie kolorowe piksele zmieniające się co jakiś czas. Analogowo mam wszystkie programy perfekt bez żadnych zakłóceń. Czy jakbym zmienił antene na przykładowo Dipol 19 to byłoby lepiej, ewentualnie jaką inną polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz rację robsat antena jest w porządku, a chodziło o tuner. Wiwa HD-50 nie pasuje do telewizorów Thompson (sprawdziłem 3 modele). Wtyk w tunerze jest za krótki przez co część pinów się nie styka i jak jest obraz to nie ma dźwięku lub odwrotnie, więc dodatkowo by trzeba było pewnie zakupić przedłużacz (koszt ok. 15 zł), ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z odbiorem Mux2 (polsat ,tvn itp) zanikaja mi kanaly wyskakuje brak sygnalu. Z mux3 kanaly sa caly czas. Mieszkam w Legnicy do nadajnika mux3 mam 1-2 km, mux 2 jest na Slezy wiec okolo 50 km. Czy to wina anteny?

 

co powiecie na temat tej anteny. Zaproponowaly mi je 2 firmy z Legnicy.

http:// :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

Wszystkie te anteny na zdjęciach mają VHF w polaryzacji poziomej, a czy przypadkiem (MUX8) nie będzie w polaryzacji pionowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...