Skocz do zawartości

Gdzie można dostać SAT Kurier?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Tak - poszły jak się nie mylę 6 grudnia :) Jeśli by coś nie dochodziło do powiedzmy przyszłego tygodnia, to można stuknąć w poniedziałek PW do mnie i pomyślimy ;) Obawiam się, że w okresie przedświątecznym Poczta może mieć zamieszanie - paczki do mnie też dochodzą niestety opóźnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Już dość dawno, gdzieś między 8, a 12 października, za chwilę będzie 11-12/2018, dziś wysyłamy materiały do drukarni :) Prenumeraty też poszły koło tego terminu - wszyscy powinni już do teraz mieć, przeczytany kilka razy ;)

 

Masz jakiś problem @aro z dostaniem? Jakby co mogę ostrzec, że jeśli macie problemy z nabyciem magazynu w Ruchu, to może to być związane z problemami, przez jakie przechodzi Ruch ostatnio, sporo się o tym pisze:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ruch-problemy-w-kioskach-i-salonach-prasowych-super-express-krytykuje-igor-chalupiec-totalizator-sportowy-wstrzymuje-sprzedaz-w-punktach-ruchu

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ruch-klopoty-finansowe-szuka-inwestora-porozumienie-z-alior-bankiem

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/cba-dokonalo-szeregu-przeszukan-w-calym-kraju-funkcjonariusze-weszli-min-do-siedzib/mzhr4ht

 

Nam też zalegali z płatnościami (może nadal są jakieś tyły, nie zajmuję się finansami). Wydanie 9-10/2018 z tego co wiem dostali, ale już 11-12 może do Ruchu nie pójść wcale, bo Ruch nie dostał kredytu, a redakcja wolałaby nie zderzyć się z sytuacją, że poleci do nich spora część nakładu, za którą nie otrzyma żadnej zapłaty (czyli że Wy kupujecie i płacicie, a Ruch nie płaci nam z tego nic): https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rasp-bauer-i-edipresse-ograniczaja-naklady-gazet-w-ruchu-nawet-o-polowe-zazadali-zaliczek

Nie wiem jakie będą decyzje, sytuacja jest analizowana na bieżąco.

 

Przez to zamieszanie mogą mieć miejsce, mam nadzieję przejściowe, problemy z dystrybucją u nich - różnych tytułów, nie tylko naszego, ale generalnie przede wszystkim tych z mniejszym nakładem o wąskiej tematyce, jak my. Za wiele się z tym zrobić nie da, poza przeczekaniem, aż ktoś tam przyjdzie zarządzać z głową i opanuje sytuację finansową.

 

Alternatywą jest prenumerata, odpalone są już możliwości zamawiania na 2019.

 

Zła wiadomość jest taka, że cena magazynu od stycznia idzie na 10 zł. Rozumiem, że decyzja ta nie wzbudzi entuzjazmu, ale proszę pamiętajcie, że cena magazynu nie zmieniała się przez 18 lat (!). 8 zł ustalono w 2001 roku. Przez ten czas i koszty druku skoczyły i VAT na prasę z 7 na 8 proc., i inne. Nie da rady dalej ściskać się przy rosnących kosztach. Dziękujemy wszystkim, którzy będą kontynuować czy to prenumeratę, czy nabywanie pojedynczych numerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zdziwiłem,że praktycznie w zadnym Ruchu w okolicach Szczecina nie było SatKuriera. a był konkurencyjny TV SAT Magazyn . Problemy dystrybucji są tu od dawna. SatKurier jeśli już się pojawił w Ruchu, to był ze sporym opóźnieniem  Poprzedniego numeru (9-10)  nie było wcale.  Dobrze że Empik i InMedio takich problemów nie mają. Tam zawsze SatKurier jest dostępny od ręki.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie poradzimy - sami widzicie co się dzieje z Ruchem: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ruch-upadlosc-za-dlugi-zdychania-stulatka-konczy-sie-kredyt-w-alior-banku-podaje-rzeczpospolita

I drugie: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ruch-dlugi-wobec-wydawcow-polska-press-grupa-wycofala-swoje-dzienniki

Walczą o przetrwanie. Życzę im jednak jak najlepiej, bo jest to istotna sieć dystrybucji i zamknięcie kiosków nawet przerzucając nakład do Kolportera, Garmonda itp. nie uzupełni braków w niektórych lokalizacjach/miejscowościach. Ale jeśli im nie pomogą, a faktycznie 14 grudnia urwie się im linia kredytowa, to nawet nie wiem, czy będą w stanie utrzymać otwarte kioski do końca roku, może wydarzyć się wszystko. W tym świetle nie wyślemy im nakładu wydania 11-12/2018 wartego kilkanaście tysięcy zł - równie dobrze moglibyśmy im zawieźć tą kasę w walizce - strata, na którą mały wydawca nie może sobie pozwolić.

 

Tyle że są inne ważne aspekty tej sprawy:

1. Nie można im dokładać kasy w nieskończoność, musi nastąpić jakaś restrukturyzacja. To by było nieuczciwe nawet względem Kolportera.

2. Jako obserwator mam niepokojące wrażenie, że kontrolę nad Ruchem próbują przejąć duzi wydawcy, co w dobie nieuniknionych spadków czytelnictwa, wypieranego naturalnie przez nowe technologie (nie ma co się na to obrażać - taki stan rzeczy, dlatego mamy portal) może budzić obawy o późniejszą dystrybucję tytułów spoza grupy, która Ruch by kontrolowała (sposób na poprawę czytelnictwa dużych tytułów kosztem wycięcia z dystrybucji prasy tematycznej)

3. Bardzo źle się stanie, jeśli Ruch zniknie, bo Garmond Press jest relatywnie mniejszym graczem, Kolporter znalazłby się na pozycji monopolisty, a niestety i oni mają za uszami, jeśli chodzi o terminy płatności i rozliczanie się z wydawcami. Konkurencja ze strony Ruchu zmusza ich do w miarę sprawnego działania, tak jak konkurencja ze strony InPostu zmuszała Pocztę Polską do pewnego wysiłku...

 

Sprawa jest skomplikowana, przykro mi, że jako czytelnicy padacie ofiarą tego zamieszania, ale jedziemy na jednym wózku... Redakcja śledzi tą telenowelę na bieżąco, niestety głównie z informacji w sieci, bo sam Ruch najwyraźniej nie uważa za zasadne, aby jakkolwiek informować kontrahentów o swojej sytuacji i choćby uspokoić jakoś wydawców. W każdej chwili, mając zapewnienie, że kasa będzie - dostaną nakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - z redakcji magazyn wyszedł 6 grudnia. Natomiast jak ustaliłem możliwe, że Poczta Polska ma opóźnienia związane z okresem przedświątecznym i nakład mógł nie pójść na frankownicę tego samego dnia. Proszę o cierpliwość - przesyłki są w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś nowy numer  (11-12) SatKuriera. I do razu  zwróciłem uwagę, że owy numer jest grubszy niż zwykle.  Myślę sobie: skoro cena magazynu idzie w górę,to pewnie dodali jakieś nowe rubryki,felietony..recenzję sprzętu. Otwieram i patrze...a tu trafił mi się numer "extra"  :D  Wiele stron powiela się 6 razy ( !!) Oto przykład :

 e882d4fe7a6b.jpg

 

Czyżby drukarnia po pijaku drukowała nowy numer SatKuriera ? :D

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...