Jump to content

Metronic 3600 FTA. Brak napisów ekranowych DVB.

Recommended Posts

Oprogramowanie jest oryginalne i nie było jeszcze wgrywane od nowości (tuner ma ok 5 lat) w instrukcji pisze że obsługuje te napisy

Czy w przypadku wgrania nowego softu istnieje możliwość skopiowanie starego ?

Przy czym masz pewność, że napisy są akurat nadawane? Sprawdź na pozycji o której wiesz, że akurat napisy lecą (ktoś to potwierdzi), bo jak pisze pitter - sama identyfikacja napisów jest cały czas, co jednak nie oznacza, że w danej chwili są nadawane.

Soft: w przypadku starszych tunerów rzadko dało się zgrywać (skopiować) soft z tunera, tu chyba się nie dało. Dodatkowo szansa, że znajdziesz aktualizację po tylu latach jest niestety niewielka. Firma Metronic od lat nie wspiera tych tunerów, nie wiem nawet czy jeszcze istnieje...

TV 5 Monde Europe (Hot Bird, Astra) - niektóre pozycje, sprawdź ramówkę na ich stronie www. Napisy DVB.

Ale Kino, Canal+, Canal+film - kodowane ale mimo to może tuner napisy odczyta, napisy dostępne w DVB i TXT. Również sprawdź ramówkę i które programy są z napisami.

TVN, TVN Siedem - ten pierwszy w soboty, drugi w niedziele o 20:00. Ale pewności nie mam czy zawsze.

Ja mam 3500 Fta i też napisów brak sprawdzałem na stronie tv5 monde kiedy lecą napisy pokazuje że są np o godzinie 18 leci jakiś tam program z napisami włączam ten program wybieram napisy polskie i ich niewidzę.