Skocz do zawartości

Najlepsze pozycje satelitarne TOP 5


Torcida Rybnik
 Udostępnij

Wybieramy 5 ulubionych pozycji orbitalnych  

167 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybieramy 5 ulubionych pozycji orbitalnych

    • 42.0°E
      12
    • 28.2°E
      27
    • 26.0°E
      8
    • 23.5°E
      10
    • 19.2°E
      36
    • 13.0°E
      36
    • 9.0°E
      8
    • 4.8°E
      13
    • 0.8°W
      7
    • 7.0°W
      2
    • 30.0°W
      3
    • Inna pozycja orbitalna
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie pozycje satelitarne są waszym zdaniem najlepsze i dlaczego? ...wybieramy 5 ulubionych pozycji orbitalnych od miejsca nr.1 do 5 i dodajemy krótki opis

 

1.Hotbird 13.0°E - 9pkt.

Na pierwszym miejscu postawiłem na satelitę gdzie są polskie pakiety i najlepsze kanały które odbieram typu: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVS, Eurosport, Eurosport 2, Orange Sport Info, TVP Sport, Sportowe Polsaty i wiele innych polskich kanałów

2.Turksat 42.0°E - 7pkt.

Druga pozycja to zdecydowanie turksat i dużo transmisji sportowych do tego takie kanały jak MTV Türkiye, Power Turk TV, TV8, Number One TV, Beyaz TV, Fenerbahçe TV, TRT, ATV, Kanal A, Akilli TV, ŞipŞak TV i wiele innych

3.Badr 26.0°E - 5pkt.

Na trzeciej pozycji ustawiłem badra ...co tu wiele pisać dużo sportu na żywo nie tylko na Dubai Sport 1, 2 i HD ale też na Al Jazeera Sports 1, Bahrain Sports, Al Kass HD, Kuwait Sports Plus i innych do tego kino na kanałach MBC w języku angielskim

4.Astra 19.2°E - 3pkt.

Astrę ulokowałem dopiero na czwartej pozycji ...sporo beznadziejnych kanałów typu erotyczne czaty, telezakupy, programy Regionalne i kanały kodowane jedyne co uratowało Astrę to kilka niemieckich znanych programów typu RTL, Sat1, 3Sat, Pro7, ZDF, MDR, WDR, VOX oraz Sport 1 Germany, Eurosport Germany, ORF Sport Plus i kilka innych

5.Eurobird 28.2°E - 1pkt.

W piątce znalazła się też satelita eurobird głównie przez programy filmowe Horror Channel, CBS Action, Movies4men, True Movies 1 i muzyczne Scuzz, Clubland TV, Dance Nation TV, NME TV, WTF, Flava, Bliss, Chart Show TV i kilka innych

 

...i to na tyle głosujcie na swoje ulubione pozycje satelitarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) HotBirdy, Jasna sprawa - To tutaj mamy wszystkie nasze platformy satelitarne i tu znajdziemy ponad 90% polskich kanałów. Mimo że większość kanałów jest beznadziejnej jakości - to jednak tutaj myślę ponad 99% Polaków spędza najwięcej czasu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia innych pozycji/satelitów. Minus, że tutaj się idzie na ilość, a nie na jakość. Kanały HD wyglądają kiepsko. Na pierwszym miejscu tylko dlatego, że nie wyobrażam sobie życia bez polskich kanałów.

2) Eurobird 9A - Paczka kanałów Hello HD w rozdzielczości HD wygląda naprawdę dobrze - tym bardziej że gdzie indziej brak takiej zawartości. Tylko tutaj znajdziemy kanały erotyczne w prawdziwej jakości HD. Chyba tutaj jest najwięcej niekodowanych kanałów HD (ostatnio doszły 2 kanały Trace - bardzo duży plus). Duży zapas kanałów egzotycznych (TVBS, Asianet) - pod tym względem ciekawiej chyba jest tylko na Telstar 12. Plusy przede wszystkim za jakość i różnorodność.

Na resztę bardzo ciężko mi się zdecydować.. ale podejrzewam wybrałbym:

3) Badr-4 - za to że praktycznie wszystko jest niekodowane, a mimo to zawartość programowa jest ciekawa. Dużo sportu, kilka kanałów HD. Szkoda tylko że większość kanałów jest nie do zrozumienia..

4) Astry 2 - monopol Sky. Ale jest co oglądać, nawet bez karty.

5)... i tutaj nie mogę się zdecydować.. kto lubi kanały francuskie dałby na Atlantic Bird 3; kto lubi rosyjskie - Yamal 201, lub ABS-1 (albo obydwa); kto lubi muzykę śródziemnomorską - Eutelsat W2M, albo Bulsat; włoskie kanały HD - Atlantic Bird 1; chińszczyznę - Telstar 12; Nilesat - może dlatego że jest nieosiągalny i nie odkryłem co oferuje potężny egipski rynek.

Ale chyba piąte miejsce dam satelitom Astra na 19.2E. W końcu tam jest paczka TVP, częściowo niekodowana. Pozdro dla [beep]rów.

 

I tak z rozpędu zagłosowałem na co innego, ale po zastanowieniu większość pozmieniałem:)

Punktów nie dawałem bo nie mam pojęcia jak miałbym to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów to za pierwsze miejsce dajemy 9pkt. dalej 7, 5, 3 i za piąte 1 pkt.

 

TABELA TOP 5

 

1.Hotbird 13.0°E - 45pkt.

2.Astra 19.2°E - 25pkt.

3.Eurobird 28.2°E - 17pkt.

4.Turksat 42.0°E - 13pkt.

5.Badr 26.0°E - 12pkt.

6. Eurobird 9.0°E - 7pkt.

7. Astra 4.8°E - 6pkt.

 

GŁOSOWALI

@Torcida Rybnik

@lpm11

@andi12

@patryk92

@marek113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł to bym zagłosował dwa razy ale tak się nie da :) Zrobiłbym listę dla "normalnego" użytkownika dekodera FTA i dla użytkownika dekodera z minimum jedną opłacaną polską platformą gdzie oczywiście różnice byłyby widoczne i to znacznie. Gusta są różne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hot Bird 13.0 E - 9 pkt.

Wszystkie polskie platformy na tym satelicie się znajdują, oprócz tego cała paczka Al Jazeera Sport i kilka kanałów niekodowanych sportowych, łatwy dostęp do tego satelity i największa liczba kanałów.

2. Astra 19.2 E - 7 pkt.

Drugie miejsce za łatwość odbioru za Eurosport niemiecki który jest niekodowany na tym satelicie, oprócz tego sporo niemieckich kanałów no i paczka kanałów TVP.

3. Turksat 42.0° - 5 pkt.

To głownie za ofertę sportową, liga włoska i francuska na tym satelicie jest niekodowana.

4. Eurobird 28.2°E - 3 pkt.

Za kanały BBC, głownie za BBC Red Button i za dobre kanały muzyczne, dopiero czwarte miejsce za utrudniony odbiór.

5. Badr 26.0°E - 1 pkt.

Za liczne niekodowane kanały sportowe które pokazują interesujące egzotyczne ligi, sporo kanałów HD i za kanały MBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 13E - jak każdy pisze i wie polskie pozycje wiec mimo wszystko najlepsza pozycja satelitarna mimo że pod względem sportowym bardzo słaba oferta(mówie oczywiście o FTA)

2. 42E - Dostępnośc w polsce bez większych kłopotów jedyną wadą jest żę nie jest zbyt możliwe odbierac 13E i 42E na jednej antenie. Ale pod względem sportu jest baaaaaardzo dobrze czołowe ligi FTA francuska, holenderska, włoska, koszykówka, sporty motorowe itd naprawde kapitalny satelita jedyna(druga) wada to że nie ma tam żadnych pozycji w polskim języku.

3. 26E - za 42E za dostępnośc bo potrzeba stosunkowo duża antene do odbioru interesujących mnie pozycji sportowych, ale oczywisty plus za sport w duuuużym wymiarze FTA i najefektowniejszą lige świata dostępną za darmo czyli Bundeslige.

4. 19,2E - to dzieki tej pozycji zaczołem sie bawic w "zezowanie" i otworzyła mi oczy na "swiat" że nie musze płacic za tv płatne aby oglądac sport na najwyższym poziomie. Fajna pozycja pod względem sportu(2 kanały sportowe) szczególnie pod względem występów niemieckich zespołów którym zawsze kibicuje bardzo fajna jakośc kanałów pokazujących wydarzenia sportowe, pozatym kilka naprawde dobrych kanałów muzycznych

5. 28,2-28,5 - za kanały BBC RD pokazujące sport bardzo fajnie pokazywany Wimbledon i inne turnieje Wielkiego Szlema a także imprezy mistrzowskie w Piłce nożnej a także igrzyska olimpijskie pokazywane na 6kanałach czyli każdy oglądnie to co go interesuje a nie musi oglądac to co mu tv pokazuje, pozatym pozycja bardzo ciekawa pod względem muzyki myśle nawet zę lepsza od 19,2E.

 

w rankingu opuściłem 7.0W ze względu na dostępnośc ale gdyby była w sposób bardziej dostępny to znalazła by sie w środku stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABELA TOP 5

1.Hotbird 13.0°E - 63pkt.

2.Astra 19.2°E - 31pkt.

3.Turksat 42.0°E - 27pkt.

4.Eurobird 28.2°E - 18pkt.

- .Badr 26.0°E - 18pkt.

6. Eurobird 9.0°E - 12pkt.

7. Astra 4.8°E - 6pkt.

 

GŁOSOWALI

@Torcida Rybnik

@lpm11

@andi12

@patryk92

@marek113

@gringo

@bolec1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Astra, 19°E - wiele ciekawych i wartościowych kanałów, między innymi: Arte, 3 Sat, TW1, ZDF, BR, BR Alpha, HR, MDR i inne. Co najważniejsze - wszystko za darmo.

2) Eurobird16, 16°E - sporo ciekawych kanałów z Bałkanów, praktycznie z całej Byłej Jugosławii, a także Rumunii i Albanii. Fajne kanały muzyczne z lokalną muzyką, zwłaszcza albańską :)

3) Eutelsat W3A, 7°E - polskie przekazy, a do tego całkiem sporo kanałów z Afryki

4) Amos, Atlantic Bird - 4/5°W - całkiem ciekawy przegląd kanałów ukraińskich, parę rumuńskich, niekodowane wersje kanałów France TV, a do tego TA3 - bardzo dobry kanał informacyjny.

5) Türksat, 42°E - imponująca jest liczna niekodowanych kanałów z jednego kraju (prawie 200!). Co prawda nie ma na nich kompletnie nic ciekawego do oglądania, ale zawsze można posłuchać tureckiej muzyki. Do tego trochę kanałów z tureckiej części Cypru, Gruzji, Azerbejdżanu, Afganistanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Hotbird 13E - 9pkt.

Najciekawsza, a dla polskich odbiorców najważniejsza pozycja satelitarna. Nadają stąd wszystkie polskie platformy satelitarne, wiele europejskich, jest cała masa niekodowanych kanałów o różnej tematyce i w różnych językach.

2) Astra 19.2E - 7pkt.

Pozycja satelitarna ciekawa przede wszystkim z uwagi na ogromną ilość niekodowanych kanałów niemieckich, ponadto kilka polskich (TVP Kultura jest najciekawszy).

3) Astra 28.2E/Eurobird 28.5E - 5pkt.

Pozycja ciekawa, gdyż znajdziemy tutaj bardzo duży wybór niekodowanych kanałów brytyjskich. Mogę polecić, m.in. kanały muzyczne (Bliss, scuzz, The Vault, Vintage TV i inne), filmowe (movies for men, horror channel), dla dzieci (Tiny Pop). Byłoby jeszcze piękniej, gdyby łatwiejszy był odbiór kanałów BBC, ITV, Channel 4.

4) Turksat 2A/2B 42E - 3pkt.

Pozycję tę wybiorą z pewnością fani sportowych emocji (dużo transmisji). Warto też zwrócić uwagę na kanały muzyczne, filmowe, ogólne. Co ważne, wybór kanałów FTA jest ogromny i różnorodny, a oprócz tureckich znajdziemy też stacje m.in. z Gruzji czy Azerbejdżanu.

5) Badr 26E - 1pkt.

Na końcu Badr, czyli dużo kanałów arabskich. Tak jak wyżej, warto polecić tę pozycję kibicom, bo transmisji sportowych jest tutaj niemało. Są też kanały HD, plus za mnogość i różnorodność.

 

To według mnie najciekawsze pozycje satelitarne. Warto jednak mieć też inne pozycje i odbierać z nich sygnał, bo na każdej znajdzie się coś ciekawego (przynajmniej kilka kanałów tv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TABELA TOP 5

 

1.Hotbird 13.0°E - 81pkt.

2.Astra 19.2°E - 54pkt.

3.Turksat 42.0°E - 32pkt.

4.Eurobird 28.2°E - 28pkt.

5.Badr 26.0°E - 19pkt.

6.Eurobird 9.0°E - 12pkt.

7.Eurobird 16.0°E - 7pkt.

8. Astra 4.8°E - 6pkt.

9.Eutelsat 7.0°E - 5pkt.

10.Astra 23.5°E - 3pkt.

--.Amos & Atlantic Bird 4.0/5.0°W 3pkt.

 

GŁOSOWALI

 

@Torcida Rybnik

@lpm11

@andi12

@patryk92

@marek113

@gringo

@bolec1

@aro

@polko

@kwakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...