Skocz do zawartości
  • 0

Co z polska fonia?


faxes
 Udostępnij

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak jest teraz, musze to sprawdzic, ale kiedys mozna bylo zrobic mix Eurosportu fonii polskiej z HB i obrazu z Astry. Jak jest na dzien dzisiejszy sprawdze i sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fonia polska jest nadal FTA (ale sama fonia). To samo z fonią Eurosport 2. Wszystko jest na kanale o ID ESP z 10,719V SR=27500 FEC=3/4. O ile się nie mylę w lewym leci Eurosport, a w prawym Eurosport 2 - trzeba mieć możliwość wybrania jednego kanału ze stereo i można kombinować z miksowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kombinowanie z fonią jest proste - przerabiałem to parę razy na GrandPrix na żużlu (fta dla C+) gdy polski komentarz był w jednym kanale a szwedzki w drugim. Przydaje się cincha i przejściówka z niej do scart. Nie zawadzi wyciszyć kanał w tv.

Gorzej z obrazem z wiadomych powodów. A jeszcze gorzej jeśli by się okazało że fonia trochę spieszy albo się spóźnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Fonia polska jest nadal FTA (ale sama fonia). To samo z fonią Eurosport 2. Wszystko jest na kanale o ID ESP z 10,719V SR=27500 FEC=3/4. O ile się nie mylę w lewym leci Eurosport, a w prawym Eurosport 2 - trzeba mieć możliwość wybrania jednego kanału ze stereo i można kombinować z miksowaniem ;)

 

Kodowana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Radyjko Z fonia ESP działa normalnie... Tylko coś nie umiem mieć obrazu i fonii jednocześnie... Chyba sobie przyniosę z piwnicy analogowy tuner i wtedy się sprawa rozwiąże... tylko jak "podzielić" kabel na dwa tunery? Słyszałem, że istnieją jakieś rozgałęźniki tylko że to coś dobrze nie działa. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Krzychu nie koniecznie. Teraz mam HB i zeza na Astrę. Fonie biorę z cyfrowego z HB, a obraz z analogu -> Astra. Tylko jedno pytanie: Mam diseqc i czy tam idzie sygnał rozdzielić? (W domu mam jeden kabel, i nie wiem czy tam sobie poradzi z sygnałem tuner analogowy) Czy muszę rozdzielić kabel do tunera analogowego przed diseqc? (czyli między tunerem z Astry a diseqc)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uuu, w międzyczasie przerwali kodowanie - znowu można mixy robić :D

 

Wystarcza zakombinować jakiś stary tuner analogowy i podłączyć go pod samą Astrę, tymczasem cyfrowy mieć na fonii Eurosportu z Hot Bird-a. Na analogowym można ustawić Eurosport z Astry, wyciszyć dźwięk; jest niestety kłopocik z wyprowadzeniem dźwięku z cyfrowego (bo obraz i dźwięk idą z analogowego) - albo trzeba sobie dźwięk z cyfrowego puścić na osobny wzmacniacz i głośniczki, albo pokombinować z kablem Euro i odpowiednio go przerobić - rozgałęzić, aby brał obraz z analogowego, a dźwięk z cyfrowego (troszkę lutowania).

 

Niestety, żeby nie było za kolorowo - dźwięk zwykle nie jest zsynchronizowany z obrazem (tzn. rozjeżdżają się) - jest tak z uwagi na różny sposób przekazu i odbioru - nie da rady z tym nic zrobić - trzeba przecierpieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak na moje oko naprosciej to wziasc w dekoder cyfrowy wrzucic taka szytwna przelotke EURO -> chinch, podlaczyc do niej jeden kabel chinch. Potem wziasc kabel 2x chinch jedna z jego koncowek zewrzec razem (znaczy zlutowac w jedno gniazdo chinch) i podlaczyc do odpowiedniego wyjscia dziwieku w dekoderze analogowym (bo ponoc jest nadawany a prawego albo lewego kanalu ponoc) no i te kable ktore mamy czyli video z cyfrowego na chinchu, i zrobione z prawegy czy lewego mono ale na stero 2x chinch wsadzis w taka przejsciowke taka co wczesniej tylko w druga strone i do TV - powinno smigac :D Ta przejsciowki maja przelacznik in lub out wiec w dekoderze out a w TV przestawic na in. Taka jeszcze mala sugestia kiedys kupilem taka przelotke i byly zle w niej kable podlaczone i musialem w niej poprawiac.

 

A opoznienie mozna podlaczyc do kompa dziwiek i dac jakiegos delaya :D chyba ze w druga strone to obraz troche gorzej opoznic.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...