Skocz do zawartości

Opticum 3000 TS COMBO a MPEG-4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam do Was pytanie na temat tunera cyfrowego OPTICUM 3000TS. Posiadam ten tuner i jestem z niego bardzo zadowolony, bardzo praktyczny bezproblemowy tuner cyfrowy do odbioru kanałów FTA. Jedyną "wadą", jeśli tak można to nazwać to brak MPEG-4, który uniemożliwia mi z niego odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, tzn. odbieram kanały MUX2 z Katowice Kosztowy ale jest tylko sam głos bo posiada funkcję przeszukiwania naziemnej tv cyfrowej. Czy istnieje możliwość zakupu np. jakiegoś przełącznika z MPEG-2 na MPEG-4 ?? Słyszałem że coś takiego można zakupić, czy mam racje?? Jak to wygląda cenowo?? Poniżej foto odbiornika.... Z góry dzięki za pomoc!! :)

ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Istnieją moduły CAM "tłumaczące" MPEG-4 na język zrozumiały dla tunerów MPEG-2, ale by z nich skorzystać musiałbyś mieć w odbiorniku slot CI (Common Interface).

 

Zresztą nawet gdyby w Twoim odbiorniku był obecny taki slot (a nie jest), to i tak cena tego modułu dwukrotnie przekracza obecną cenę rynkową Twojego odbiornika.

 

Czas na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, już miałem nadzieję :( Świat niby technicznie tak rozwinięty a nie mają tak podstawowej rzeczy.

 

Generalnie chodzi mi o odbiornik COMBO, czyli FTA, DVB-T i z wejściem na kartę TNK, a te wahają się cenowo minimum od 450 zł a na drugi taki wydatek mnie nie stać, a potrzebuję tunera bo drugiego pokoju.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No niestety, u tego producenta albo X7, albo PRIMA, a to już są koszty.

 

Niemniej można zrobić taką partyzantkę, że połączyć kabelkiem drugi TV i obsługiwać odbiornik sat z innego pomieszczenia poprzez przedłużacz pilota, wtedy wyjdzie coś ok. 100 PLN.

 

edit:

... ale możesz przecież wziąć TNK HD z odbiornikiem sat HD 2850ST, który powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...