Skocz do zawartości

MUX 3 - Białystok/Cieszyńska


sp4feu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w jakiej odległości od Białegostoku jest sygnał DVB-T

 

Odbieram sygnał w odległości 52 km w linii prostej od białegostoku (Hajnówka). Antena siatkowa odwrócona od kierunku nadajnika o 40 stopni. Tak jak wspomniano powyżej EPG brak. Nie wiadomo jak to się zachowa przy gorszej pogodzie. Na razie jakość sygnału oscyluje w granicach 68-74%. Muszę sprawdzić jakość sygnału po obróceniu anteny w kierunku nadajnika.

Dodam, że kąt pomiędzy kierunkami nadajników w Swisłoczy i Białymstoku wynosi około 80 stopni. Antenę mam ustawiona w połowie tego kąta (40 st od jednej nadajnika i 40 st drugiego) tak aby odbierać jeden i drugi sygnał. Co ciekawe przy dobrej pogodzie (taka jak mamy dzisiaj) tyłem anteny odbieram MUX 2 z nad. Łosice-Chotycze (50 kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam mały telewizorek Lenco 3,5, który znalazł mi 5 kanałów:

TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP1, TVP2, ale nie mam ani dźwięku ani obrazu.

Co może być tego przyczyną? Zaznaczę tylko że telegazeta na tych kanałach normalnie odbiera

 

Prawdopodobnie Twój telewizor nie obsługuje formatu MPEG4 (a jedynie MPEG2), a właśnie w systemie MPEG4 nadawane są wszystkie polskie multipleksy. Jedyne wyjście to zaopatrzyć się w nowy tuner dvb-t lub telewizor z MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko Czarnej Białostockiej, ale w takim dole że zawsze miałem problem z prawidłowym odbiorem kanałów nadawanych z Białegostoku (Polsat, TV4, TVN, TVP2 kiedyś). Kombinowałem z różnymi antenami, aktualnie na maszcie w kierunki Białegostoku jest Yagi z przedwzmacniaczem na kanały powyżej 35. Jednak zapewniała ona taką jakość odbioru, że nawet zasilacza do prądu nie miałem podłączonego... Dzisiaj podłączyłem :)

I pokazuje mi jakość 99-100%, siła 78%, no i oczywiście pięknie działa co ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam mały telewizorek Lenco 3,5, który znalazł mi 5 kanałów:

TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP1, TVP2, ale nie mam ani dźwięku ani obrazu.

Co może być tego przyczyną? Zaznaczę tylko że telegazeta na tych kanałach normalnie odbiera

 

Prawdopodobnie Twój telewizor nie obsługuje formatu MPEG4 (a jedynie MPEG2), a właśnie w systemie MPEG4 nadawane są wszystkie polskie multipleksy. Jedyne wyjście to zaopatrzyć się w nowy tuner dvb-t lub telewizor z MPEG4.

 

 

a mozna iwedziec jaki tuner byl;by odpowiedni ? bo slyszalem ze jakies karty moga byc ale zjeździlem caly bialystok i nic nie znalazlem

 

MODUŁ tuner POCKET DVB-t MPEG-4 do TV z MPEG-2

TUNER CYFROWY DVB-T FULL HD WIWA SD-308 MPEG-4

 

na co lepiej zwrocic uwage

mam tv sharp lc-32d653e

moze jakies sklepy ze sprzetem w bialymstoku>?

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam modul Np4 w trzy letnim lcd sony kdl40s2510 i nie ma problemu z odbiorem jest obraz i dzwiek odbieram mux z bialegostoku i ze swisloczy.

 

Można wiedzieć na jakiej antenie odbierasz mux z Białorusi, i czy masz "czystą" przestrzeń w kierunku nadajnika? Sam bym może spróbował, ale na drodze sygnału mam dach domu sąsiadów i nie wiem czy warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy działa Wam EPG (tj. program na następne dni)? Bo ja wczoraj pierwszy raz w życiu odpaliłem DVB-T i po ochłonięciu z radości :) zacząłem się bliżej temu przyglądąć i miałem tylko informację o nadawanym obecnie programie (czyli funkcja INFO chyba).

W moim Panasonicu mam taki guzik GUIDE, ale po naciśnięciu go pojawiała się tylko lista kanałów. Muszę przestudiować dokładniej instrukcję, ale wczoraj nie miałem na to czasu.

Antena jaką podłączyłem to pokojowa SIGNAL DVB-T. Sygnał: jakość i siła 10/10. Lokalizacja - Białystok, Nowe Miasto.

 

A czy ma sens montowanie np. takiej Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177, ale NA STRYCHU? Trochę nie uśmiecha mi się łażenie po dachu, zwłaszcza, że od włazu na dach do komina wentylacyjnego mam spory kawałek. Dach kryty dachówką. Do Krynic w linii prostej mam 15km, a do Cieszyńskiej 3km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivam

Skoro odbiera to po co chcesz zmieniać antenę? W dodatku ze wzmacniaczem? Jak już, to zamontuj antenę bez wzmacniacza, na zewnątrz domu. Z Krynic są (i będą) nadajniki "dużej mocy", więc te 15 km. to jest całe nic.

 

piotrek-podlasie

Raczej nie powinno być problemu z odbiorem z Cieszyńskiej, może będzie trzeba wrzucić jakiś niewielki przedwzmacniacz do anteny. Z Krynicami na pewno nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy działa Wam EPG (tj. program na następne dni)? Bo ja wczoraj pierwszy raz w życiu odpaliłem DVB-T i po ochłonięciu z radości :) zacząłem się bliżej temu przyglądąć i miałem tylko informację o nadawanym obecnie programie (czyli funkcja INFO chyba).

W moim Panasonicu mam taki guzik GUIDE, ale po naciśnięciu go pojawiała się tylko lista kanałów. Muszę przestudiować dokładniej instrukcję, ale wczoraj nie miałem na to czasu.

Antena jaką podłączyłem to pokojowa SIGNAL DVB-T. Sygnał: jakość i siła 10/10. Lokalizacja - Białystok, Nowe Miasto.

 

A czy ma sens montowanie np. takiej Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177, ale NA STRYCHU? Trochę nie uśmiecha mi się łażenie po dachu, zwłaszcza, że od włazu na dach do komina wentylacyjnego mam spory kawałek. Dach kryty dachówką. Do Krynic w linii prostej mam 15km, a do Cieszyńskiej 3km.

To [przeczytaj instrukcję, gdy EPG wczytuje się kilka sekund. Teraz i następne wczytywane jest szybciej. Nie musisz zmieniać anteny, a jeszcze bardziej z przedwzmacniaczem? Chcesz przesterować sygnał? Na nowym mieście odbieram na kawałku drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...