Skocz do zawartości

MUX 3 - Białystok/Cieszyńska


sp4feu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Jak wcześniej pisałem po włączeniu DVB-T w Białymstku to ja mieszkając w Wasilkowie oddalonym od miejsca nadawania około 10 km odbiór był idealny bo siła i jakość była ponad 90%. Niestety od końca maja sygnał w różnych porach dnia jest kolosalnie zmienny a czasami to brak całkowity sygnału. Nie wiem czy to tylko u mnie czy też taka sytuacja jest w innych miejscach? Tak dobry odbiór przez pierwsze tygodnie a teraz co ? Jeśli taki będzie sygnał słaby to kto będzie mógł oglądać DVB-T jak nie będzie już analogu? Wtedy naprawdę będziemy bez telewizji. Czy ktoś może odpisać czy ma takie same problemy? :read::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicola 58 ja mieszkam w dabrowkach i nie ma problemu z odbierem mux z bialegostoku sygnal jest 24h odbiornik dipol hd 507 pokazuje 88% u rodzicow a u mnie na pietrze tv sony na wskazniku poziomu sygnalu jest wysoki mimo to ze mam antene skierowana na nadajnik w swisloczy z ktorego tez odbieram mux bialoruski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nicola58

 

Powiem Ci tak, MUX 3 póki co traktuj jako dosył cyfrowego sygnału kanałów TVP do białostockich kablówek. Na dzień dzisiejszy o prawdziwym DVB-T w woj. podlaskim będzie można mówić po starcie MUX 2 z Krynic pod koniec lipca br. Co do polepszenia odbioru kanałów TVP - za 2 lata może się poprawi, ale gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco, witam serdecznie ;)

 

Jedni się chwalą, że odbierają sygnał. Inni, że brakuje kilku % aby odebrać, ale.... mało kto pisze na czym odbiera, jak wysoko nad terenem i jaką ma zawieszoną antenę, itp, itd. Myślę, że oprócz tych danych warto podać także liczbę km od nadajnika zlokalizowaną za pomocą "miernika GPS" z jakiejś strony internetowej.

 

Moja lokalizacja:

 

Turośń Kościelna, wg strony i danych GPS - 14 km od nadajnika przy ulicy Cieszyńskiej. Do mierzenia zawsze wykorzystuję: http://www.stawiarz.pl/gps/ lub http://www.gwardak.com/distance.htm

 

Antena: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8740.htm zawieszona 15 m nad terenem

 

Telewizor: LG 32LD320 i.... 58% sygnału, ale odbiór stabilny przez całą dobę

 

Myślę, że takie informacje pozwolą dokładnie zweryfikować dokąd dociera sygnał i czy zasięg sugerowany przez mapę rzeczywiście jest taki jaki podają.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje dane są zbyt ogólne. Brakuje informacji czy zrobiłeś na przewodzie, czy kablu (jaka długość?), profil terenu by się przydał. W bliskim sąsiedztwie są jakieś przeszkody (drzewa, domy, bloki oraz czy coś jest w strefie Fresnela). Instalacja jest wykonana na Fkach, czy od razu na wtyk antenowy? Poziom sygnału to nie % w odbiorniku tylko dBµV / dBm i µV/1µV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czy zrobiłeś na przewodzie, czy kablu (jaka długość?)...

 

Kabel Triset 113, 15m

 

...profil terenu by się przydał...

 

Kompletny dołek; z przodu (tu gdzie patrzy antena) i z tyłu górka.

 

...W bliskim sąsiedztwie są jakieś przeszkody (drzewa, domy, bloki oraz czy coś jest w strefie Fresnela)...

 

Dachy domów są już poniżej anteny. Drzewa są centralnie przed anteną, ale jakieś 300m plus oczywiście na tym wzniesieniu, które wcześniej opisałem (jakiś kilometr z dość dużym zagęszczeniem drzew)

 

...instalacja jest wykonana na Fkach, czy od razu na wtyk antenowy?...

 

Taki wtyk na końcu kabla: http://www.dipol.com.pl/wspolosiowa_wty ... R90800.htm

 

...Poziom sygnału to nie % w odbiorniku tylko dBµV / dBm i µV/1µV).

 

No tak, ale jako zwykły śmiertelnik nie ma jak zmierzyć takich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...