Skocz do zawartości

Publisher, czyli zostań redaktorem ;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A co byście powiedzieli na to jakby wprowadzić rangę "Początkujący redaktor" odnośnie narzędzia Publisher? Wtedy ci, którzy piszą newsy dla SK mogliby dostać taką rangę :) Przy okazji użytkownicy forum wiedzieliby, kto piszę newsy dla SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na bazie jakiegoś okresu, bo znowu to by doprowadziło do sytuacji, że ktoś "nastuka" 15 newsów, dostanie rangę i da sobie spokój. Musiałaby być więc zasada regularnej kontrybucji, do ustalenia ew. kwestia ilościowa i czasowa, czyli ile newsów na ile czasu uprawnia do posiadania rangi i na jak długo.

 

Moja koncepcja: ranga na miesiąc, 15 tekstów na miesiąc uprawnia do posiadania jej przez kolejny miesiąc. Kontrola każdego 1 dnia miesiąca (co oznacza start zabawy w październiku na bazie wyników z września). Ilość 15 nie byłaby sztywna, tj. jeśli ktoś zrobi 14, ale dobrych, to ew. mogę przymknąć oko na ten jeden brakujący i jednocześnie jak ktoś zrobi nieco więcej, ale obarczonych katastrofalnymi błędami, albo z uwagi na swoje zachowanie na forum na rangę nie będzie zasługiwać - to zarezerwowałbym sobie prawo nieprzyznania rangi.

 

Zastanawiam się, czy 10, czy 15 - może 10 będzie łatwiej dostępne dla większej grupy osób... Nie każdy ma tyle czasu. Z drugiej strony ktoś mógłby napisać więcej, ale wyrobi normę na rangę i nie będzie miał bodźca, aby walczyć dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, iż taka ranga jest potrzebna, bo wtedy wiedziałbym, że np. @Piotrekk, pisze newsy, bo dopiero teraz się o tym dowiedziałem. Wiem, jest nad każdym news'em info, kto go napisał, ale ja z reguły przechodzę do sedna sprawy, czyli tylko czytam news i nie zwracam uwagi na pozostałe informacje. Wg mnie ktoś by napisał 12\13, to też by było dobrze. Każdy pewnie pisze tyle, ile ma wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy newsy mają być w jakiejś konkretnej grupie tematycznej?

 

Możliwe że ja też zacznę wstawiać.. zwłaszcza przed wydarzeniami sportowymi (mam obrotnicę i mogę szybko zajrzeć na różne pozycje).

Nie wiem czy takie dane będą mile widziane na stronie głównej jako osobne artykuły - zwłaszcza że może ich być bardzo dużo.

Czy można pisać o jakichś ciekawych kanałach (dostępnych często od dłuższego czasu) - czyli coś co absolutnie nie jest newsem, ale informacją lub wręcz ciekawostką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekk - licznik: chyba da radę, przekazałem

 

@lpm11 - masz na myśli feedy? Generalnie mamy dział DX, możemy tam wrzucać, więc można spróbować. Widzę tylko dwa ewentualne problemy: chwilę trwa proces zatwierdzania - nie zawsze dzieje się to natychmiast po wstawieniu - zależy, czy akurat ktokolwiek z redakcji siedzi na PC. Przy transmisjach, które mają ruszyć lada chwilę lub już trwają to może zepsuć raport (przeterminuje się). Drugi ew. problem: długość - tekst musi być wyposażony w jakąś zajawkę i choć odrobinę treści, zależy jaka długość jest do uzyskania na temat takiego feed'a. W treści mogłyby być parametry, w zajawce jakieś 2 zdania co to jest? Kwestia do przemyślenia. Generalnie jednak myślę, że warto spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koncepcja: ranga na miesiąc, 15 tekstów na miesiąc uprawnia do posiadania jej przez kolejny miesiąc. Kontrola każdego 1 dnia miesiąca (co oznacza start zabawy w październiku na bazie wyników z września). Ilość 15 nie byłaby sztywna, tj. jeśli ktoś zrobi 14, ale dobrych, to ew. mogę przymknąć oko na ten jeden brakujący i jednocześnie jak ktoś zrobi nieco więcej, ale obarczonych katastrofalnymi błędami, albo z uwagi na swoje zachowanie na forum na rangę nie będzie zasługiwać - to zarezerwowałbym sobie prawo nieprzyznania rangi.

 

Zastanawiam się, czy 10, czy 15 - może 10 będzie łatwiej dostępne dla większej grupy osób... Nie każdy ma tyle czasu. Z drugiej strony ktoś mógłby napisać więcej, ale wyrobi normę na rangę i nie będzie miał bodźca, aby walczyć dalej...

 

Good idea :) Czyli 10? Mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak, aby to było rozkładane równomiernie, tj. żeby ranga odpowiadała faktycznemu działaniu za dany miesiąc ;) Dodatkowo jeśli mamy ruszyć z tymi rangami, to prosiłbym, aby nie dochodziło do sytuacji, że ktoś zrobi dokładnie x tekstów, żeby załapać się na rangę i ani jednego więcej. Ranga, jeśli mam to wprowadzić, nie ma być celem samym w sobie, tylko dodatkowym wyróżnieniem dla aktywnych. Po prostu nie chcę, aby wyszło tak, że ktoś mógłby jeszcze coś napisać, ale uzna, że nie ma sensu, bo i tak już dostanie rangę. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi, bo tak dość pokrętnie to tłumaczę ;)

 

PS: Problem z tytułem odnotowany - dzięki @lpm11 za podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita, aha, ok :) W tym miesiącu mam już 17 i jeden podesłany do publikacji. Ja w każdym razie piszę nie dla rangi, tylko po to, aby podzielić się ciekawymi informacjami z czytelnikami SatKurier-a :) Tak tylko z ciekawości zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola każdego 1 dnia miesiąca (co oznacza start zabawy w październiku na bazie wyników z września).

 

Czyli od jutra startujemy z zabawą? :) A ustaliłeś kolor, jaki będzie miała ranga "Początkujący redaktor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranga jest taka sama jak Redakcji, kolor - jaśniejszy od Redakcji. Nazwa jak widać "Początkujący Redaktor" (w sumie to nie miałem pomysłu, więc podkradłem z Twojego postu @Piotrekk :P )

 

Póki co za działanie we wrześniu na publisher.satkurier.pl w grupie znajdują się: Piotrekk (25 tekstów opublikowanych we wrześniu, warto dodać, że są one wysokiej jakości merytorycznej, w dużej mierze praca własna) i lukas_k (8 tekstów, ale zgłosił ciekawy pomysł na cykl publikacji, czym dodatkowo zapunktował, szczegóły być może jeszcze dziś ;) ). Za miesiąc (+ kilka dni, bo koło 1 listopada mogę nie być dostępny - Wszystkich Świętych - sprawy rodzinne mnie odciągną) rewizja. Rangę zachowają Ci, którzy będą kontynuować swoje wysiłki ;)

 

Dziękuję wszystkim za każdą kontrybucję, jakiej dokonaliście. Widzę, że ogólnie pomysł bardziej społecznościowego/obywatelskiego podejścia lekko chwycił. Mam nieco pomysłów na rozwój projektu, zarówno samego Publishera jak i sposobu prezentacji newsów na serwisie (aby bardziej wyróżnić autorów). Zobaczymy co przyniesie przyszłość, na razie obserwuję temat, być może stopniowo będziemy wprowadzać pewne niespodzianki ;)

 

PS: Do osób z grupy: nad shoutboxem coś powinniście widzieć, czego nie widzieliście :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...