Jump to content
Guest Anonymous

[email protected]

Recommended Posts

Guest Anonymous

Pamiętacie serial komediowy [email protected] emitowany w latach 2005-2006 (w czasie wakacji) na TVP 1? Leciał on w oryginalnej wersji językowej - po angielsku (tak jak Milionerzy na TV 6), ale jak ktoś chciał mieć po polsku to mógł sobie włączyć napisy PL w TXT stronę 777. Akcja serialu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. Serial opowiada o 4 przyjaciół - Annie, Bridget, Hector i Nick, którzy na co dzień zmagają się się z nowymi problemami. Podaję link do odcinka 1 sezonu 7 -

więc również ci, którzy nie pamiętają mogą sobie obejrzeć, a nóż im się przypomni po czołówce :) Fajnie jakby TVP 1 znów puściła ten serial :)

Guest Anonymous

Ostatni raz ten serial leciał w wakacje 2007 roku, ale został przerwany po kilkunastu odcinkach.

Jakieś pół roku temu oglądałem ten serial na włoskim kanale Rai Scoula - w sumie serial jest fajny. Nie to co te polskie kursy językowe z Lippy & Messi na czele które są okropne.

Lubiłem oglądać [email protected] ale najbardziej chciałbym aby Telewizja przypomniała wszystkie odcinki bo kiedy przerwa w emisji w 2007 była to nastąpiła żałoba narodowa i nie mogłem pogodzić się z faktem że kurs j.angielskiego przepadł na dobre.

Bo to był obcokrajowiec który przyleciał do Wielkiej Brytanii (a konkretniej mówiąc Londynu, gdzie miała niejsce akcja serialu) z Argentyny. Tak przy okazji jest też wersja tego serialu pod język niemiecki:

Ten Hector nawet miał taki akcent wskazujący na to że nie jest rodowitym Brytyjczykiem, i chyba też czasem było tak że on pewnych rzeczy po angielsku (np. idiomów) nie łapał, albo inaczej rozumiał.

W każdym razie to była dobra hybryda serialu komediowo-młodzieżowego z kursem językowym. Formuła serialu lekko przypominała mi polskich Lokatorów :)

W sumie [email protected] ma jednak nie dwie a cztery wersje językowe. Mamy bowiem też wersje dla języków:

Francuskiego:

Hiszpańskiego:

Co ciekawe w wersji hiszpańskiej gra Hector z wersji angielskiej czyli Javier Marzan. Wersja angielska miała 30 odcinków a reszta po 13 odcinków.

Edited by Poland