Skocz do zawartości
  • 0

fererguson fk 7900 - konfiguracja telewizji satelitarnej


andrzej_i
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

 

w moim bloku jest centralna telewizja satelitarna. Na dachu znajduje się antena, z której sygnał rozprowadzany jest do wszystkich mieszkań. Dzięki temu kto chce odbiera sobie cyfrowy polsat, kto chce Nkę, a kto chce to canal+. NIe ma dzięki temu anteny na każdym balkonie.

 

Kupiłem sobie rzeczony odbiornik. Wszystko podłączyłem zgodnie z zaleceniami, ale niestety nie odbieram programów. Na telewizorzę otrzymuję komunikat - słaby sygnał lub brak, a sam tuner nie wyszukuje programów. Pojawia się informacja "failed".

 

Czy możecie poradzić mi co mogę sprawdzić lub przekonfigurować aby odbierać programy?

Działam na ustawieniach fabrycznych.

 

pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym zaczął od przeczytania instrukcji obsługi, później trzeba skonfigurować odbiornik, to znaczy wybrać ustawienia menu, sprawdzić ustawienia konwertera, czy jest wybrane prawidłowe ustawienie portów LNB. Jeżeli jest to możliwe to zaktualizuj oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@HarrisonBergeron: pasek siły pokazuje od 69-71%, pasek jakości oscyluje w okolicach 4-5%

 

@andi12: zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego, wybrałem ustawienia menu zgodnie z informacjami w instrukcji, nie widzę tutaj możliwości ustawienia portów LNB, chyba, że się inaczej nazywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda, że wszystko robisz poprawnie.

Ustawienia fabryczne, nawet jeśli nie są idealne, pozwalają na odbiór przynajmniej niektórych programów.

Ta instalacja zbiorcza jest na ile pozycji satelitarnych? Upewnij się (spróbuj zamienić), że masz poprawnie skonfigurowaną kolejność portów DiSEqC. Domyślne ustawienie (najczęściej spotykane) w Polsce to 13,0°E + 19,2°E. Może instalacja jest 19,2°E + 13,0°E (ale nawet wtedy powinno wyszukać Ci programy z transpondera 11,538).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konserwator anteny poradził abym sprawdził ustawienia LNB i ustawił na diseq. Nie mam takich ustawień. Niestety pracuję w godzinach kiedy pracuje konserwator i nie możemy się spotkać.

 

Wczoraj w wyniku kilku kombinacji udało mi się wyszukać kilkanaście kanałów, m.in Sky, BBC i kilka czeskich kanałów, kilkadziesiąt stacji radiowych. TVP1, TVN, itd niestety ciągle "brak sygnału". Opcja "blind scan".

@HarrisonBergeron instalacja powinna być na Astrę i Hotbirda - najpopularniejsze satelity

@andi12 - jak mogę zaktualizować tę listę? Czy można pobrać ją ze strony www i załadować do odbiornika? Póki co znalazłem listę do przepisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@andrzej_i

O ile dobrze pamiętam FK7900 nie ma Blind Scan. Podczas wyszukiwania programów uaktywnij opcję Network, to wystarczy aby tuner dodał do listy transponderów brakujące transpondery.

Jak już kolega @merx napisał - nie ma czeskich kanałów. A BBC World News jest zarówno na Astrze i Hot Birdzie. Podaj na którym transponderze (częstotliwość i polaryzacja) wyszukało Ci ten kanał?

Doczytaj instrukcję obsługi i spróbuj pokombinować z DiSEqC. Przypisz Hot Birda do portu A, później B, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...