Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Leżajsk / Giedlarowa


papier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23.09.2012r wydane zostanie pozwolenie na emisję z obiektu INFO-TV Lezajsk-Giedlarowa:

-gdzie nadawane są również analogowe kanały TVP1 k.26 TVP2 k.43 oraz TVPINFO/Rzeszów k.58.

19.09.2012r start Mux-1 k.37 H 10 kW ERP ND z SFN Tarnobrzeg/Machów

20.09.2012 prawdopodobnie dziś ruszy Mux-2 k.61 H plan 40 kW ERP D z SFN Przemyśl (prawdopodobnie emisja będzie prowadzona z mniejsza mocą pomniejszona o wytłumienia z charakterystyką promieniowania ND).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby w koncu potwierdzic czy tez zdementowac wszystkie pogloski i plotki odnosnie budowy drugiego masztu obok juz istniejacego, gdzie to juz ponoc rzekomo przywieziono maszt w czesciach tak przynajmniej twierdzi jeden z przedmowcow, dzis osobiscie w deszczu i gumowcach bo bloto po kolana wybralem sie do punktu zero czyli pod juz istniejacy maszt a co tam zastalem mozecie sami zobaczyc na filmiku ktory tam zrealizowalem ;) wybaczcie za jakosc bo do nakrecenia posluzylem sie 100% profesjonalnym sprzetem video jakim jest sgs+ ;-P

 

http://youtu.be/jdDheC5UMMU

 

EDIT:

niestety nie wiem jak lub czy w ogole mozna wstawic filmik bezposrednio tutaj.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

 

Zwykle nie stawia się obok siebie tak wysokich masztów, a jeśli już, to jest to bardzo rzadkie zjawisko. W Polsce praktycznie nie występuje (mowa o obiektach nadawczych UKF-FM i TV). Zamiast tego powinieneś się przejechać po okolicy w celu znalezienia nowego obiektu, bądź spytać się w lokalnym urzędzie, gdzie występuje taka działka, o ile jest to możliwe.

 

Najlepiej wziąć ze sobą małą antenę telewizyjną oraz laptopa z odbiornikiem na USB i sprawdzić z którego kierunku pochodzi najsilniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam zapytać czy można już odbierać mux 1 na terenie Leżajska??? Na dzień dzisiejszy odbieram mux 2, Mam antenę pokojową I ZASTANAWIAM SIĘ CZY NA TEJ ANTENIE BĘDĘ MOGŁA ODBIERAĆ RÓWNIEŻ MUX 1 i Co mam zrobić by odbierać mux 1 czy muszę robić jakieś przeszukanie kanałów czy to zależy od ustawienia anteny??? Jestem zielona więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy multipleks z Leżajska ruszył testowo we czwartek, ale słyszałem, że po jakimś czasie zanikł sygnał. Zapewne wynika to z tego, że do końca września emisja ma charakter testowy. Nie wiem, jak jest teraz.

A co do wyszukania pierwszego multipleksu, jeżeli drugi multipleks odbierasz bez problemu, to przeszukanie kanałów powinno wystarczyć . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około godziny 12-tej przeskanowałem kanał 61 i był MUX2 z Giedlarowej (sygnał 60%-85% niestabilny, poziom błędów około 20, chociaż zdarzało się i po 1000 i nie dało się oglądać), ale po jakiejś pół godziny sygnał zanikł.

Dla dociekliwych dodam, że na pewno nie był to sygnał z tego małego nadajnika w centrum miasta bo antenę mam ustawioną na Krosno a przy takim ustawieniu z tego małego nadajnika sygnału nie odbieram w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robsat: masz racje, sprawdzilem na antenie pokojowej siatkowej ze wzmacniaczem i jest mux1, wiec albo cos ten bi-quad nie daje sobie rady albo z duzo mniejsza moca nadaja mux1 bo dlaczego nie ma problemu z muxem2 wczesniej tez nie bylo a nadawali z moca tylko 2 kw ?! czy nadal mux2 nadaja z poczty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX2 znowu mi obiera bez problemu więc pewnie znowu nadają z Giedlarowej. Antenę skierowałem na Leżajsk i sygnał MUX1 to 99% a MUX2 95%. Mieszkam w odległości 23 km od nadajnika. Warunki odbioru nie są sprzyjające - w pobliżu drzewa oraz trochę dalej (ok. 0,5 km) las zasłaniają kierunek północno-zachodni czyli ten na Giedlarową. Sprzęt to którym to działa to zwykła antena siatkowa z symetryzatorem na wysokości 10 m.n.p.t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...