Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Leżajsk / Giedlarowa


papier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Witam Kolegów! Jestem zainteresowany pozyskaniem w najbliższej przyszłości kanałów tv w ramach Dvb-t z nadajników z terenu woj. podkarpackiego , a szczególnie z Suchej Góry / ale po podniesieniu mocy do 50 kW, w 2013r./ a także z nadajnika w Leżajsku o którym tak mało sie pisze ... Wiem, że od grudnia 2011 r. możliwy będzie odbiór Muxa - 2 / 61k./59 k. /, a kiedyś zapewne Mux-1 na sygnalizowanym wcześniej kanałach 37/43 , druga wartość to k. po 2013r.

Proszę poinformowanych o własne wypowiedzi, mnie interesuje szczególnie odbiór TVP 3 / Info / - Rzeszów ...

U mnie połowa miasta ma od dawna problemy z odbiorem tego kanału... Nasze ukerunkowanie na dobre odbiory , to kierunek na Tarnów, Chorągwicę , Szczawnicę i Święty Krzyż / Kielce / , brakuje tego " Rzeszowa", a lokalne sprawy są dziś najważniejsze, chociaż dla mnie były zawsze. Proszę o Panstwa uwagi w zakresie nadajnika Leżajsk ... Pozdrawiam. Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy, że EMITEL nie może dogadać się z właścicielem nadajnika Leżajsk-Giedlarowa tj. INFO FM Zamość na temat finansów i do końca roku zamontuje anteny DVB-T na starej wieży (dużo niższa) obok poczty, aby stąd zgodnie z harmonogramem uruchomić przekaz MUX-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz odbierać nadajnik z Leżajska w Dębicy?

 

P.S.

Myślę, że śladem tego co zauważyłem na pomorzu.

Emitel np. z nadajnika w Gdańsku nadaje TVP Info Gdańsk i TVP Info Olsztyn.

 

Podobnie może być w innych rejonach kraju. Nadajniki zlokalizowane na granicy województw mogą nadawać obie wersje TVP Info. Więc dostęp do TVP Info Rzeszów możesz mieć nawet z innych lokalizacji jak dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgodnie z nowym harmonogramem DVB-T z Leżajska ma ruszyć dopiero w 2012 roku i to jeszcze nie wiadomo z jakiego obiektu. Moim zdaniem to zakrawa na kpinę z odbiorców.

http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

Podobno są rozważane dwie wersje:

- budowa przez EMITEL nowej wieży przekaźnikowej ( w sąsiedztwie wieży INFO FM w Leżajsk-Giedlarowa),

- montaż anten nadawczych na starej wieży obok poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak pisałem wcześniej EMITEL nie dogadał się z właścicielem nadajnika Leżajsk-Giedlarowa tj. INFO FM Zamość i już zamontowano anteny nadawcze na starej wieży obok budynku poczty Leżajsk ul. Mickiewicza. Ta wieża jest dużo niższa więc pewnie zasięg też będzie dużo mniejszy. Do końca roku już niedaleko, więc zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

z tego co dzis widzialem to faktycznie sa zalozone anteny na maszcie przy poczcie, ale dzisiejsze skanowanie eteru nie przynioslo zadnych wynikow a wiec nic nie jest jeszcze nadawane a szkoda, ale na swieta to juz by mogli wlaczyc ;) mieszkam od nadajnika przy poczcie w lini prostej 940 metrow natomiast od nadajnika w giedlarowej 2600 metrow, wiec syganl bez wzgledu na nadajnik bede mial znakomity (obym tylko nie swiecil :lol2: ), tak przy okazji moge jedynie dodac ze maszt przy poczcie polozony jest na wysokosci 178m npm a maszt giedlarowa na wysokosci 216 metrow npm to dane z GPSa, dodatkowo maszt w giedlarowej ma wysokosc 130 metrow a ten przy poczcie niecale 50m i jak to wspomnial moj przedmowca roznica w zasiegu bedzie kolosalna :!:

 

p.s.

skanuje eter praktycznie codziennie wiec jak tylko pojawi sie syganl z lezajskiego nadajnika to odrazu o tym poinformuje.

 

p.s.2.

tu fota masztu w giedlarowej takze zrobiona dzis

 

maszt_lezajsk_giedlarowa.jpg

 

http://www.3miasto.net.pl/~siner/dvbt/m ... larowa.jpg

 

EDIT:

 

ponizej linki do fotek anten na maszcie kolo poczty:

 

http://www.3miasto.net.pl/~siner/dvbt/maszt_poczta.jpg

http://www.3miasto.net.pl/~siner/dvbt/m ... czta_2.jpg

a tak prezentuje sie maszt kolo poczty widziany z poziomu podstawy masztu w giedlarowej, wprawdzie zdjecie nie oddaje tego jak to wyglada w rzeczywistosci, jednak wierzcholek tamtej anteny jest na wysokosci ziemi z ktorego bylo robione zdjecie.

 

http://www.3miasto.net.pl/~siner/dvbt/poziom.jpg

 

 

p.s.3.

przepraszam za wczesniejsze umieszczenie zdjec na darmowych a zarazem badziewnych serwerach.. :>

 

Pozdrawiam Jan Fus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tak skanuje ten eter i juz mnie to zaczyna nudzic co prawda, ale ciagle skanuje i ciagle nic nie ma a bylo nie bylo juz jest po poludniu :censored:

ale jak tylko sie cos pojawi to odrazu bede informowal..

 

btw. juz sie zaczalem zastanawiac czy moj tv w ogole jest zgodny z dvb-t :D

 

a mam takowy:

 

http://www.philips.pl/c/telewizory/3000-series-telewizor-cyfrowy-32-cale-full-hd-1080p-32pfl3405h_12/prd/?t=specifications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze nie,w planach zakładano że ruszy nadajnik w Giedlarowej z mocą 40 kW należący do firmy INFO TV FM ale wyszło inaczej ponieważ EMITEL niedogadał sie co do tej górki nadawczej i musiał wybudować własny zastępczy nadajnik,który umieszczono w Leżajsku przy ul Mickiewicza i na ten nadajnik czekamy a w planach ma ruszyć do 31.12.2011. z mocą 2 kW.

 

@bat posiadasz nieaktualne już informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robsat to nie jest tak że musieli wybudować nadajnik, ten nadajnik obok poczty ul.Mickiewicza był dużo wcześniej wybudowany niż nadajnik w Giedlarowej, a moc 2kW to jest śmieszne po jakiego to uruchamiać przecież w Leżajsku nie ma problemu z odbiorem MUX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robsat: troche sie mylisz, gdyz ten masz przy mickiewiczka jest duzo starszy od nadajnika w giedlarowej, nie bede prawil moralow ile bo po prostu urosl jeden urusl drugi i stoja, nikt na to nie wczesniej nie zwracal uwagi gdyz nie nadawal zaden z nich niczego konkretnego wiec kazdy mial to gdzies, a wracajac do DVBT to fakt faktem iz EMITEL nie dogadal sie z INFO TV FM co do kasy i docelowo umieszczono przekazniki na wiezy przy poczcie co nawet widac na fotkach umieszczonych przezemnie powyzej.. ale nie zmienia to postaci iz ciagle nic nie jest nadawane... :/

 

 

EDIT:

lux: moc 40 kw miala byc przewidziana na nadajniku w giedlarowej, ale ze sie nie dogadali z wczesniej wspomniana firma to prawdopodobnie ruszy nadajnik na poczcie, fakt jest to smieszne gdyz EMITEL uruchomi to co mial urochomic w zalozeniach bo lezajsk ruszy (miejmy taka nadzieje) ale na nadajniku jest anten 8 a na nadajniku sporo wyzszym (giedlarowa) jest tych anten 48 wiec o czym my tu rozprawiamy... a ja nie wiem czy sie smiac czy cieszyc ze mieszkam wlansie w lezajsku...

 

kolega wczesniej wspomnial ze u nas jest dostepne DVBT bez problemu obecnie, ale ja zapytam tylko po co uzywac armaty skoro mozna miec z kozikiem lepsze efekty...

 

poza tym to miedzy innymi stalowa wola miala docelowo korzystac z sygnalu z lezajskiego nadajnika gdzy w poblizu nie maja praktycznie nic co mialo przewyzszyc moc i zasieg nadajnika umieszczonego na gorce za cmentarzem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siner:Z tym kozikiem to chyba przesadziłeś bo z tego co mi wiadomo będą nadawać 2kW jak mieszkasz ponad 100m od poczty to zapomnij, kiedyś swego czasu gdy nadawali z giedlarowej z taką mocą mpeg2 to testowałem i były duże problemy na antenach pokojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla mieszkańców Leżajska nadawanie z wieży koło poczty jest korzystniejsze. Mieszkam od tej wietzy jakiś 1 km, do wieży za cmentarzem mam mniej więcej tyle samo. Przy nadawaniu analogowym z wieży koło poczty odbiór na antenie pokojowej miałem idealny, po przeniesieniu nadawania na wieżę za cmentarzem, na tej samej antenie odbieram tylko jedynkę i to w nienajlepszej jakości. Myślę, że wieża za cmentarzem jest dużo wyższa niż ta przy poczcie i stąd powstaje w sąsiedztwie stożek, w którym pokrycie sygnałem jest słabsze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspektor: gdzie Ty wlasciwie mieszkasz, o ile to nie tajemnica ?? okolice podolszyn czy bardziej podklasztor ??

ja z okienka w parterowym domku nie widze zadnego nadajnika, ale z dachu widac je bez problemu, oba maszty drzewa mi zaslaniaja... ale przy tej odleglosci to 2Kw i tak beda spelniac swoja role wbrew temu co pisal przedmowca gdyz zdazylo mi sie testowac mpg2 i odbior byl idealny... wiec teraz tez tak byc powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...