Jump to content
Sign in to follow this  
papier

DVB-T Szczawnica

Recommended Posts

W dniu jutrzejszym powinien rozpocząc sie przekaz Mux-2 z nadajnika w Szczawnicy na kanale 61 .... Bardzo prosze o informację w tym wątku o odbiorach w różnych miejscach , w ramach zasięgu tego nadajnika ... Mam obecnie bardzo dobry odbiór /TVP 1,2 i Polsatu / "analogu" u siebie / 90 km od nadajnika/ i jestem ciekaw jak bedzie jutro ... Zapraszam Kolegów do składania informacji w dniu rozpoczęcia pracy nadajnika ... Pozdrawiam . Dzieki .....

... mineła 16 - ta godz. i u mnie cisza , brak sygnalu Dvb-t, muxa-2 z nadajnika w Szczawnicy . Czy u Was podobnie ? A może ktoś już ma sygnał, chociaż wątpię ... Dzięki za informacje.

Papier, ty ze Szczawnicy odbierasz ? ;) to pewnie musisz mieć antenę na zewnątrz

.. tak, ja też myślę ,że dziś już nie ruszy Szczawnica.....

@kamilkf1- tak,ze Szczawnicy, obraz" analogu" b. dobry , antena Fracarro /Włochy/ BLU 420 F /zysk 15 dB / + wzmacn. 23 dB , .. przód/tył 30 dB - de fakto b.dobra, wysoce kierunk. antena .... Zmartwienia nie mam , jestem w zasięgu nadajników w Tarnowie /Św.Marcin/,Kielce / Św.Krzyż/, Chorągwica .... Od Suchej G. jestem "zasłonięty" ... Pozdrawiam. Jerzy

Wystartował nadajnik na Przehybie :!: Mamy MUX2. Potwierdzam odbiór 8 programów. Siła sygnału 88%.

.... a jednak nie dla mnie nadajnik Sczawnica / 90 km/ w dvb-t,mux-2. Instalacja odb.b. dobra i nic, trudno....A "analog " ze Szczawnicy mam jak drut /TVP 1 i 2 oraz Polsat / , czyli nie zawsze jest tak ,że jak masz b.dobry analog to również będziesz mial dobre dvb-t... Te obecne 5 kW z nadajnika to dla mnie za mało , poczekam na moc docelową 20 kW / za 2 lata /. Pozdrawiam.....

....tak informacyjnie:wczoraj włączyłem NTC/dvb-t/ z nadajnika Szczawnica Przehyba , mux-2.... Odbiór jest b. dobry / jakość:95 - b.wysoka / , mimo odległości 90 km od nadajnika / do Dębicy / ..... Nie wiem dlaczego podczas 1-wszej próby po 15-tej nie zeskanowało mi programów ... Jestem zadowolony z zasięgu i pracy w ramach testów nadajnika Sczawnica ... Pozdrawiam i życzę Wam spokojnego i odważnego przechodzenia na odbiór cyfrowy , jakość zdecydowanie wyższa , same zalety .... Jerzy

Witam. Przehyba Mux-2 K61 u mnie smiga na calego choc zaslania mala gorka,mam antene siatke+wzmacniacz SWA-1 na strychu domu,wysokosc anteny 6m. Sygnal: jakosc sygnalu-50%,poziom sygnalu-83%,bez zaciec na tunerze Ferguson Ft-8100HD. Oto Screeny programow: efqu6o.jpg259bfis.jpgiofzvn.jpg11snub8.jpgmheg5v.jpg35lu8w0.jpg2s7vqtd.jpg10426fs.jpg

... kończy się tzw. okres próbny dla nadajn. włączonych w lipcu .... Szczawnica dla mnie , odległa o 90 km okazuje sie bardzo stabilnym nadajnikiem , pokrycie stałe, poziom sygnału- const , moja ocena b.wysoka ... Ciekawe czy ze Szczawnicy będzie nadawany Mux-1 , od kiedy i z jaką mocą .Kiedy ukaże sie harmonogram włączej Mux-1 ?

W Szczawnicy nie ma DVB-t... Takie paradoks...8km od nadajnika. Proszę zmienić post na Przehyba to bardziej prawdziwe i mniej denerwujące...

sory, ale nazwa oficjalna nadajnika jest / brzmi / : Szczawnica,Góra Prehyba .... Szkoda ,że nie ma w otoczeniu dvb-t, może kiedyś jednak będzie, czego Wam życzę .Pozdrawiam.

Ciekawe czy ze Szczawnicy będzie nadawany Mux-1 , od kiedy i z jaką mocą .Kiedy ukaże sie harmonogram włączej Mux-1 ?
Mux-1 bedzie nadawal z obiektu Szczawnica-Przehyba na K45,ktory juz jest kanalem docelowym(tak jak w przypadku Tarnowa Mux-2 K23). A oto parametry emisji:
  • SZCZAWNICA-Przehyba Mux-1 K45 H Dl.Geogr.20E33'27" Szer.Geogr.49N28'03" wysokosc1159+100m. Moc 20KW emisja kierunk.D

.....dzięki ad.a - nie znałem mocy nadajn. z Prehyby , 20 kW z polaryz. kier. to dobra wiadomość ... Mux-2 , też jest kierunk. A tak poza tam zauważyłem ,że piszesz na czeskim forum D.Z . - ja też , ale pod inną ksywką - często sie odzywasz po mnie , akurat , ale to mi nie przeszkadza ... Pozdrawiam.Jerzy.

.....dzięki ad.a - nie znałem mocy nadajn. z Prehyby , 20 kW z polaryz. kier. to dobra wiadomość ... Mux-2 , też jest kierunk. A tak poza tam zauważyłem ,że piszesz na czeskim forum D.Z . - ja też , ale pod inną ksywką - często sie odzywasz po mnie , akurat , ale to mi nie przeszkadza ... Pozdrawiam.Jerzy.

Witaj Jerzy. Obecny diagram Przechyby ktory sie znajduje nahttp://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html?chid=4260 jest na docelowe kanaly Mux-1 K45 i Mux-2 K36 z Moca 20KW ERP. Aktualny diagram Mux-2 K61 Moc 5KW ERP juz wyslalem autorowi w/w strony Jizi Prochazce ma go tam zamiescic w najblizszych dniach. Pozdrawiam.Adam

Nadajnik: DVB-T Szczawnica - Przehyba

MUX / Częstotliwość: 2 / 794 MHz (k.61)

Odległość od nadajnika: 97.8 km

Azymut: 211.19

Umiejscowienie anteny: maszt na dachu - 12m nad ziemią

Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: wysoki las - 50m od domu

Antena: Antena szerokopasmowa – Brak nazwy

Symetryzator / Wzmacniacz: LNA-177

Zasilacz: Regulowany 12V

Kabel antenowy / długość: Zwykły koncentryk – Brak nazwy / 30m

Zwrotnica/Sumator: Brak

Odbiornik: Telewizor Samsung C650

Data i godzina skanowania: 03.VIII.2011 godz. 19:20

Siła i jakość sygnału: siła: 80-85% liczba błędów: 0-100

Profil terenu:

76838eff869fa167med.jpg

Zdjęcia:

fc516879e8cc3dffm.jpg 907610a220310dfcm.jpg d7e0f733e40fc9f1m.jpg 5f00e854aea88178m.jpg cbdd47265b8087c8m.jpg 5cf216d7d174501fm.jpg d1d434074a44d446m.jpg cf9ffe1d7195739am.jpg

Przedstawię to tak jak kol @mathome

Nadajnik: DVB-T Szczawnica - Przehyba

MUX / Częstotliwość: 2 / 794 MHz (k.61)

Odległość od nadajnika: 22.1 km

Azymut: 194.20

Umiejscowienie anteny: maszt - 6 m nad ziemią

Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: wysoki las - 35m od domu

Antena: Antena szerokopasmowa – Brak nazwy

Symetryzator / Wzmacniacz: Symetryzator, Później Wzmacniacz - Oznaczenie A25 od "Ryniak"

Zasilacz: 12V

Kabel antenowy / długość: Zwykły koncentryk – Brak nazwy / 10m (w czasie testów)

Zwrotnica/Sumator: Brak

Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo

Data i godzina skanowania: 28.IX.2011 około godz. 17:00

Profil terenu:

4164ad90c9432f8c.jpg

I.... Brak sygnału!!

Dla porównania Tarnów, chodzi wyśmienicie...

Na dvbmap.eu jest napisane ze MUX 1 nadaje na kanale 45 z Szczawnica g. Przechyba . Mapka pokazuje zasieg z tego nadajnika tak daleko jak np kielce, stalowa wola, rzeszow.

czy nadaje tam ten mux1? i jak tak to z jaka mocą ? czy może pomyłka i go nie ma? bo ja nie moge tego zlapac a na mapie niby jest na zielono/żółto

Ktoś się pospieszył z mux 1 z Przechyby. Jeszcze nie nadaje.

... Odbiór Mux-1 , kanał 45 z nadajnika Góra Prehyba / tzw. Szczawnica/już możliwy , w odległej o blisko 100 km Dębicy jest bardzo dobry , przy jakości odbioru 85 % / i to przy nastawieniu ant.kierunk. na kierunek Św.Krzyż , ok.120 st.w kier.półn./Oczywiście wersja" Krakowska" TVP 3..

Pozdrawiam....

Mam pytanie. Orientuje się może ktoś jaki jest odbiór DVB-T w okolicach jeziora Czorsztyńskiego? Do Szczawnicy w sumie niedaleko, więc może coś udałoby się trafić przy pomocy zwykłego odbiornika USB podłączonego do laptopa z małą antenką teleskopową?

W tamtym miejscu prędzej złapiesz MUX1 i MUX2 na k60 i 61 z Gubałówki.