Skocz do zawartości

52.5°E - Yahsat 1A


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Nadaje sportowy kanał Varzish HD, program jest bezproblemowo dostępny z Yassata  1A w wiązce europejskiej.

Varzish to piąty program Tadżykistanu, można oglądać na nim atrakcyjne pozycje sportowe między innymi Champions League. Program został uruchomiony testowo w lutym bieżącego roku, natomiast regularne nadawanie rozpoczęto od marca br.
Parametry techniczne programu: częstotliwość 11,843 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, do odbioru wystarczy antena 80cm.

 

sQ2xnK9s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 52.5E pojawiły się cztery nowe kanały na tp. 11226 H 27500 QPSK, są to:

 

Iran TV1

 

ka5udl.jpg

 

Iran TV2

 

2rcmw60.jpg

 

Atlas

 

2quk6ts.jpg

 

7Channel

 

331dnb6.jpg


EDIT. A tak przy okazji się okazało, że odbieram prawie całego Yahsata o_O i opcje są dwie, albo zaczął mocniej świecić, albo po prostu w związku z niewielką czaszą i jej ustawieniem albo na 53E albo na 52.5E po prostu na Yahsata się nie łapałem i widać musiałem w końcu precyzyjniej w tą pozycję trafić. Co mnie niezmiernie cieszy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytanie dotyczy odbioru kanałów z Yahsata 1 A , to można próbować odebrać transpondery jedynie z wiązki MENA na antenach od 120 cm.

 

Na 52.5E pojawiły się cztery nowe kanały na tp. 11226 H 27500 QPSK, są to:

 

Natomiast ten transponder u mnie jest dość mocny na 120 cm podobnie jak inne TP z TurkmenÄlem/MonacoSat 52° E.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, ciekawie. Czyżby aż tak spadał sygnał w centrum kraju z Yahsata nie z Yahsata, tylko z tego transpondera MonacoSata (już się zaczynam gubić, tyle tego fruwa w tych regionach :smile: )? Bo chyba niemożliwe, żeby to był efekt jakichś liści na drzewach lub gałęzi, za czysto odbieram MonacoSata (w sensie trzy transpondery: 12303V, 12265V i 12226V - choć ten ostatni już nie aż taki mocny jak dwa pierwsze). Może to jakaś wiązka EAST.

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...