Skocz do zawartości

et9000 vs octagon 1028


fabik.s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ja również jestem w tej samej sytuacji. Ja jestem bardziej za et 9000 tylko, że używam modułu cam polsatu a słyszałem, że jest z nim problem. Czy ktoś testował i moze to potwierdzić, czy może wyszedł juz stabilniejszy soft który obsługuje polsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moj ostatni post w tym temacie: viewtopic.php?f=19&t=19793&start=90. Przyznam, ze sie nad Clarkiem tez zastanawialem ale zdecydowalem sie na Octagona 1028 i nie pozalowalem. Czytalem, ze Clark ma problemy z multicryptem a Octagon nie ma w sumie zadnych. Mowie szczerze, jestem pod wrazeniem, bo Octi mi sie ani razu jeszcze nie zacial na zakodowanym kanale. Po za tym Octagon ma super support w necie. Ludzie z supportu w godzinach pracy odpisuja doslownie w 5 min, jak cos zapytam na forum i wszystko wiesz: http://www.octagon-forum.com. Mamy tutaj tez nasze polskie subforum i mozna pytac po polsku. ET9000 jest chyba troche tanszy... Octagon bardzo czesto aktualizuje firmware, ciagle pracuja nad nowosciami i cos ulepszaja. Nie olewaja tak jak w Technisacie ta cala sytuacja z tym kostkowaniem na kanalach HD z Polsatu. Technisat ma nas serdecznie w... nosie. W Octagonie jest tak, ze powiercisz troche i zrobia. Tak jak z EPG dla Cyfry. Grupa ludzi z satclubu sie tym zajela i naprawde zrobili. Tez dostalem ten soft testowy i moge naprawde powiedziec, ze wkrotce MHW-EPG na wszystkich kanalach C+ bedzie dzialac. Swietna firma, swietny tunek! Jest bardzo prosty w obsludze dla rodziny np dla Zony! :mrgreen: nagrywanie na HDD chodzi bez problemu. Pyk-pyk, nastawiam i na koniec tygodnia mam wszystkie najlepsze pozycje filmowe nagrane. Bezszwankowo a w Technisacie HD S2 to bylo tak, ze siadalem z Zona, seans.. ogladamy 30 min filmu a tu nagle obraz czarny i nie wiem dlaczego..? Takich problemow na Octagonie nie mam. Elegancko smiga! Za ta cene nie mozesz wiecej oczekiwac...

 

Polecam i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak, czytajac niemieckie fora, to Clark jest bardzo chwalony za niezawodnosc i dobra jakosc obrazu... Zalezy ile platform chcesz miec? Bo jak zapodasz sama Cyfre+ i na dodatek jeszcze w nowszym Astonie, to chyba bez problemu. Mysle to samo z modulem CP. Problemy moga tu nastapic, jak zaczniesz zaglowac kartami np. TNK HD i z Cyfra itd. Octas tych problemow raczej nie ma ale potrafi czasen niezle zazgrzytac. No ja juz rozne rzeczy mialem. Grund, to sie nie poddawac i wgrywac nowe softy a to jest bardzo proste. Nagrywac nagrywa dobrze i nie mialem problemow jeszcze ale dzis mnie inaczej zaskoczyl. Az mi wlosy deba stanely, bo cos z drugiego tunera mi satelit czytac nie chce przy nagrywaniu i sa jaja... :( Ja mam diseqc 10/1 podlaczony i cos to skomplikowane dla niego sie chyba nagle zrobilo... Wgralem od poczatku soft itd i poprzednie tez ale nic sie nie zmienia. Tak to jest z tunerami, niestety! Poczytaj sobie forum www.satclub.pl o Octagonie 1028: http://www.satclub.pl/octagon/octagon-s ... tml#p59353. Zadecydowac musisz sam...

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę używal tylko modułu polsatu, może kiedys zamienię go na inny jak będzie ciekawa oferta innych operatorów. Mam jeszcze pytanie o podłączenie kabla od satelity. Czy jeśli podlączę do pierwszego tunera i z niego z lnb out na lnb in drugiego bedę mógł nagrywać jeden i ogladać drugi program, czy konieczne bedzie podłączenie osobnego kabla do drugiego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz znowu wszystko dziala... Hihihi!!! Eeech te dekoderki. Ale nie ma co sie denerwowac i nie wolno odpuscic. Jedyne, co mozna zrobic, to zepsuc... :shock:

 

Tego mnie dekoderki nauczyly. :jupi: Co do nagrywania, to tylko gdy pierwszy tuner bedzie wylaczony bedziesz mogl z drugiego korzystac. Ale poszukaj cos takiego w internecie, ja takie cos zamierzam wkrotce kupic. Nie bede podawal linka, bo to konkurencyjny sklep. Wpisz w google.pl Johanson Multi Band Converter 9640 S i zobaczysz. Kosztuje 399zl ale warto. Ja tak chce wykorzystac drugi tuner do nagrywania a nie chce mi sie juz pruc scian... W Hollexie jest ten tej innej marki ale Johanson przepuszcza diseqc a ten drugi chyba nie, jezeli dobrze sie orientuje...

 

Ale mozesz sprobowac podlaczyc tak. Podlaczysz tuner 2 odbiornika 1 z tunerem 1 odbiornika 2 albo na odwrot, i poustawiaj to w settings odbiornikow aby Ci pasowalo. Probuj, moze cos wyjdzie...

 

Powiem Ci tak, ja bym kupil Octagona, bo sie z nim nie znudzisz... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Też stoję przed dylematem wyboru sprzętu, ale chciałbym od razu kombajn do multimediow wszelkiego typu ( głównie filmy). Jak oba tunery radzą sobie z różnymi formatami filmów (mkv), napisów(txt), czy obsużą muzykę z flac?

Czy pociagną to z mojego serwera plików po sieci?

I czy po sieci można oglądać programy nagrane przez dekoder? Czy są rozkodowane?

I czy mozna programowac nagrania po sieci?

A może da sie ogladac tv posieci?

 

Bylbym wdzięczny za odpowiedzina powyższe pytania. Bardzo mi to pomoże w ostatecznej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...