Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

ja sie zapytam raz jeszcze dla pewnosci, bo mam tuner z modulem Aston i ostatnio ciagle sie zawiesza.

Mam mozliwosc kupienia tanio 6318 CR. Nie interesuje mnie ani manipulowanie softami ani inne pollegalne rzeczy. Mam oplacona karte Cyfry i chce ja bezproblemowo ogladac. Czy ten tuner bedzie w stanie temu podolac czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie - radzi sobie bez problemów - warunek to nowy soft (najlepiej z serii E już z poprawkami) i unikanie splitterów, bo działają różnie, nie zawsze dobrze...

Możesz ew. poprosić aby w sklepie zrobić test - sprawdź jakiś kanał z Cyfry, jakiś TVN, Eurosport i Cartoon Network - będzie gwarancja, że po przyniesieniu do domu wszystko wystartuje bez problemów. Na każdy kanał z minutkę wystarczy, aby ocenić czy jest OK i nie tnie się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomocy! Mam Fergusona AF-6318CR i mam z nim problemy. EPG nie działa prawidłowo, wiem, że jeśli wyjmę wtyczkę z prądu to tylko na jakiś czas jest ok. Później się dzieje nadal niepoprawnie. Dekoder głównie często się zawiesza!!!!!!!!! Nie wiem co tutaj zrobić. Czy wgranie nowego softa do Fergusona AF-6318CR wyeliminuje błędy????? Co z tym zawieszaniem. Chodzi mi tutaj głównie o to czy jak wgram najnowszą wersję dostępną ze strony internetowej Fergusona to czy nie będę miał niemiłych niespodzianek jakimi jest zawieszanie się? I czy na najnowszej wersji oprogramowania będę mógł korzystać nadal z usług splittera??? Proszę o odpowiedź! :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ,chociaz nie do końca zgodnym z prawem jest wgranie do tunera oprogramowania nielegalnego /pirackiego/.

Te oprogramowania są stabilne,działa na nich EPG z C+,i graficznie duzo lepiej sie prezentują.

Dość długi czas męczyłem się ze swoim 6318 na fabrycznym,niby poprawionym oprogramowaniu.

Od kilku tygodni używam oprogramowania nieorginalnego/obecnie AB7fix/.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oprogramowania są stabilne,działa na nich EPG z C+

A to coś nowego! Możesz podać numer wersji tego softu? Czy aktualizują się uprawnienia na karcie C+ ?

 

Btw. wgranie 'niefabrycznego' softu nie jest w żaden sposób nielegalne. Sprzęt jest mój, kupiłem go i mogę z nim robić co zechcę. Jeżeli komuś strasznie przeszkadza że na niefabrycznym sofcie można odbierać kanały bez karty (co od dość dawna nie jest możliwe), może wykasować klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wymieniać się linkami, nazwami plików itp. wyłącznie poprzez Prywatne Wiadomości. Gotowych linków do plików, namiarów na pliki lub samych nazw na forum lepiej żebym nie zobaczył.

 

Powiem tak - jak ktoś myśli, że kasując klucze z takiego softu jest w 100% legalny jest w błędzie - w oprogramowaniu mimo wszystko pozostają m.in. fragmenty dumpów kart operatorów cyfrowych, które docelowo mają umożliwiać dostęp do kanałów kodowanych. Nawet gdy dostępu do nich nie ma, to w sofcie roi się od np.:

 

picturekrz2.gif

 

Najlepsze porównanie - nielegalne posiadanie broni - może nikogo nią nie zabijesz, ale broń masz i tak.

 

Co ktoś zrobi ze swoim odbiornikiem - jego sprawa, ale bądźcie świadomi konsekwencji - z tego typu oprogramowania nigdy do końca nie uda się pozbyć śladów do czego jest w głównej mierze przystosowane. Poza tym nie wiem jak to do końca z tymi kluczami jest, ale sprawdziłem i w samym sofcie są nadal zaszyte i bez trudu można je znaleźć (test na najnowszej wersji dostępnej w sieci).

 

Żeby nie było - ja ostrzegałem :P Żadnych linków, nazw plików itp. - tego typu "stuff" tylko na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Fergusona tylko do odbioru legalnie opłacanego pakietu C+.

Fabryczne oprogramowanie tego dedykowanego do odbioru C+ tunera zupełnie sie nie sprawdza/czeste zwiechy tunera ,brak poprawnie działajacego EPG,przycinanie obrazu na Eurosporcie...itd/.Dziwi mnie dlaczego armia inzynierów pracujacych w fabryce produkującej te tunery do tej pory mimo tylu sygnałow ze strony uzytkowników nic z tym nie robi.Dlatego postanowiłem sobie we własnym zakresie usprawnić ogladanie tv sat.wgrywając do swojego tunera nielegalne oprogramowanie.

To tyle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zgadzam sie bo i jak nrazie to niema na nic kluczy no może :oops: ale fakt ze zaden polsat czy cyfra:) a ze coś dodają to co mnie to liczy sie dla mnie wygoda i funkcjonalność softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie uzyskałem odpowiedzi czy na nieoryginalnym sofcie aktualizuje się data uprawnień na karcie C+ i czy działa pełny EPG (kiedyś tak nie było). A chciałbym to wiedzieć na 100% zanim zmienię soft bo mam tylko laptopa i żeby zmienić soft muszę biegać z tunkiem do kumpla na stacjonarny komputer :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie spróbuję.

 

EPG pełny oznacza u mnie możliwość zobaczenia co będzie w tv i to na dowolnym kanale z paczki przez cały dzień a nawet na kilka dni naprzód .

 

W odróżnieniu od pełnego EPG obecnie mam tylko skrócony zwany także 'Now & Next' czyli widzę tylko obecny i następny program na aktualnie włączonym kanale.

 

Problem z EPG Cyfry wynika stąd, że nie jest on zgodny ze standardem DVB i dlatego inne tunery niż firmowe go nie wyświetlają na ogół. Tylko na transponderze tvn jest standardowe EPG i to u mnie działa ale pokazuje tylko kanały tvn-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

W moim af-6318cr też nie chciała zbytnio działać karta z Cyfry, ale softu nigdy nie aktualizowałem. Dodatkowo dekoder załapał kiedyś awarię (burza rulez) i trafił do serwisu. Tam go naprawiono, ale od tego czasu bardzo mocno się grzeje. Można to jakoś zredukować?

 

Poza tym dekoder działa bez zarzutu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój Ferguson AF-6318CR w końcu przestał funkcjonować. Najpierw nie było obrazu, ale chociaż wyświetlal na wyświetlaczu nr kanału.

 

Pomierzyłem napięcia na zasilaczu i okazało się, że są 2x za duże. Przy pomiarze sondą od miernika niestety zwarłem przypadkowo 2 największe napięcia, lekka iskierka poszła ale nie przyjrzałem się, czy to miało wpływ na dalsze działanie Fergusona. Po wymianie kondensatorów (kilka z nich było widocznie uszkodzonych, wylanych) na wyświetlaczu wyświetlają się teraz 8888 i nie świeci dioda power. Komunikacja po RS232 nie działa.

 

Próbowałem też ożywić dekoder jtagiem, w programie jkeys pokazuje unknown device i same zera. Czy to generalnie oznacza, że dekoder ma konkretnie uszkodzoną pamięć flash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...