Skocz do zawartości

DVB-T z Tarnobrzeg / Machów


wojtas1405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nadajnik MUX 1 uruchomiono 25 maja, TVP Info jest w wersji Rzeszów, w kierunku południowym od nadajnika będzie dobre pokrycie dla obszarów gdzie nie docierała Sucha Góra więc ci którzy mieli słaby sygnał powinni bezproblemowo odbierać teraz TVP Info z Rzeszowa zamiast TVP Info Kielce lub Kraków. Okolice Mielca i Dębicy powinny mieć dobry odbiór, tam mocny sygnał był właśnie z Tarnowa i Kielc. Wystarczy odwrócić antenę na północ i spróbować odebrać Mux 1 z Tarnobrzega a resztę z Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik: DVB-T Tarnobrzeg (Machów)

MUX: 1

Częstotliwość: 602 MHz ( k.37 )

Moc: 15 kW

Lokalizacja: ok. Radomyśla Wielkiego (podkarpackie)

Odległość od nadajnika: 43.3 km

Azymut: 37.2 °

Umiejscowienie anteny: maszt na dachu - 12m nad ziemią

Najbliższe przeszkody na drodze do nadajnika: wysoki las

Antena: Antena kierunkowa ATX-91

Symetryzator / Wzmacniacz: SWA-9701

Zasilacz: Regulowany 12V

Kabel antenowy / długość: Triset 113 / 30m

Zwrotnica/Sumator: brak

Odbiornik: Telewizor Samsung C650

Data i godzina skanowania: 27.V.2012 godz. ~14:00

Siła i jakość sygnału: siła: 91% liczba błędów: 0

 

Zdjęcia:

Tarnobrzeg-k.37-v1.jpg

 

Tarnobrzeg-k.37-v2.jpg

 

W przyszłym tygodniu dokonam testów odbioru na antenie kierunkowej 19/21-69 z symetryzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....odbiór Nadaj. Tarnobrzeg / k.37,Mux-1/ jest niestety kiepski, jakość odb. - 42 %, nie ma co oglądać , a liczyłem na TVP Rzeszów , ponieważ nie mam Suchej Góry / k.32/.... Odbieram Nadajn. Szczawnica, Tarnów i Św.Krzyż / po 100 km / na silnym syst.odbiorczym , ale niskie umieszczenie ant.na wys. zapewne ok.110-130 m.n.p.m. w Machowie , nie jest dla mojego położenia korzystne .. Rano miałem 42-51 % , teraz jest już słabiej . Liczę jedynie na łaskawość losu i poprawę mocy nadajnika / jego kierunkowości /na południe .... W Dębicy z reguły sie nie odbiera regional. TVP Rzeszów, więc Panowie z Emitela poprawcie siłę na południowe kierunkowości . Z góry dziękujemy !

Pozwolenie Tarnobrzeg ma jedynie do pażdziernika b.r. , k.37 jest dla Leżajska przydzielony itd. ... Liczę, że w jesieni 2013 r. nadajnik z G.Św. Marcina / b.dobrze odbierany w Dębicy / w Mux-ie 3 , obok wersji reg. Kraków dostanie wersję reg. Rzeszów , co było by bardzo właściwym posunięciem i załatwiającym problemy Dębicy, Mielca , Ropczyc , Pilzna itp. z tego rejonu w odbiorze własnych programów regionalnych . Ja odbieram obecnie w Dębicy / w b.dobrej jakości / jedynie sąsiednie woj. programy reg. tj. Kielce i Kraków ...Pozdrawiam , również prac. f-my Emitel / myślę , że czasem śledzących uwagi odbiorców /.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy została włączona nowa emisja z Mux 3 z TVP Rzeszów na kanale 26 z nadajnika Tarnobrzeg - Machów jak zapowiadano i jaka jest moc. U siebie nie mam jak sprawdzić ,ponieważ nadajnik z Leżajska jest tak mocny u mnie, że kanał 26 odbiera mi nie zależnie od kierunku ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...