Skocz do zawartości

Czwórka


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejsze stacje radiowe w Polsce to RMF, ZET i Eska - czyli stacje grające w znacznej większości muzykę. :) Ale to tak tylko a propos.

 

Osobiście uważam, że stacje mówione są potrzebne i w Polsce brakuje większego wyboru takiego jaki jest na zachodzie i nie miałbym nic do PR24, ale ta zamiana jest według mnie spowodowana tylko i wyłącznie chęcią puszczania przez 24 godziny propagandy partii rządzącej. Gdyby startowali z PR24 na zupełnie nowych częstotliwościach to byłoby to jeszcze do przełknięcia, ale taka zamiana jest wg mnie kuriozalna.

Czwórka nie miała zbyt dobrych wyników bo szczerze mówiąc nawet w świadomości Polaków Program IV Polskiego Radia często nie istnieje. No i do tego zasięg i specyfika audycji. Z chęcią słuchałem czasem Czwórki jako alternatywy dla innych stacji, ale i tak zawsze na pierwszym miejscu było u mnie RMF Maxxx. W Czwórce było jak dla mnie za mało hitów ostatnich miesięcy i bardzo doceniam to że grają dużo nieznanych utworów, ale myślę że gdyby proporcje były 50:50 to mógłbym nawet odstawić Maxxxa (gdzie poza samą muzyką dla mnie nie ma nic interesującego) dla Czwórki. Obecni słuchacze mówiliby wtedy, że stacja "zeszła na psy", ale mogłaby zyskać więcej nowych słuchaczy, którzy chcieliby posłuchać w końcu jakiejś stacji, gdzie nie ma podziału na muzykę "dobrą" i "radiową". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano dzisiaj wyniki słuchalności stacji radiowych w dużych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców): http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rmf-fm-liderem-w-duzych-miastach-tok-fm-wygrywa-z-jedynka

 

Widać, że Czwórka radziła sobie dość kiepsko.

 

I z tego badania wynika, że najwięcej traci muzyczna Eska, a zyskuje gadający Tok FM. Czyli słuchacze wolą coraz częściej, aby do nich mówiono niż puszczano bezmyślnie szafę grającą. Mocno trzyma się Trójka. Tam też dużo słowa niż muzyki.

 

Czwórka na samym końcu rankingu, na skraju błędu statystycznego. Teraz sieroty po Czwórce bez dostępu do DAB+ i bez dostępu do internetu, przełączą się na Trójkę i stacje okołorockowe (Muzo.FM, Rock Radio, Antyradio). Nie ma za czym płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Już pojutrze startuje nowa jesienna ramówka w radiowej Czwórce w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Do grona prowadzących nadawanej w środowe wieczory o 22:00 audycji "Noc rezydentów" dołącza raper Włodi. Nowymi audycjami są to: "Ratujemy świat" (wtorki o 14:00), "Krótka piłka" (poniedziałki o 21:30), "Nie na-żarty" (soboty o 17:00). Poza tym z powrotem wydłużona zostanie poranne audycja "Pierwsze słyszę" oraz "Najlepszy dzień tygodnia", ale "Strefa sportu" będzie już trzy razy w tygodniu od wtorku do czwartku o niezmienionej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

A oto, jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia w radiowej Czwórce.

Link: https://www.polskieradio.pl/10/218/Artykul/2872411,Swieta-w-Czworce-bedzie-eko-muzycznie-i-klimatycznie

Najciekawiej zapowiada się audycja "Buon Natale" z udziałem korespondentki TVP Magdaleny Wolińskiej-Riedi.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skasowali te jingle "Radiowy koncert reklamowy" i "Bisów nie będzie.Po reklamach" Szkoda,dodawały uroku  czwórkę a teraz jak wszędzie "Reklama". Wiadomości też o pełnej a były za 10. Czy wszystko musi być takie samo wszędzie? Jescze brakuje żeby puk ,puk zapraszamy do reklamy wycofali w trójce a to kawał historii tej stacji"bo przecież nie można normalnie powiedzieć reklama"-żałosne to już jest. W Polsce są chore zmiany dla zmian ,żadne normalne radia się tak nie zachowują. Tylko podważanie sensu ze wzgledu na słuchalność . Chcę oferty różnorodnej ,dla każdego żeby było coś . I zniesienia przepisów o obowiązkowej polskiej muzyce żeby mogły w spokoju działać bardziej niszowe stacje- jest to poniekąd naruszenie swobody gospodarczej-bo niby dlaczego ma nie działać stacja z muzyką country-a polskiego country chyba nie ma ,przynajmniej w wystarczającej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowników @BiL Polskie Radio powinno być otwarte na ten gatunek.TVP dzięki Jackowi Kurskiego zaczęła jest grane z pewnością by w Polskim Radiu się to zakorzeniło tylko szefostwo trzeba zmienić.

Polskie Radio jest nadawczą publicznym i powinno być otwarte na każdy gatunek czyli radio wieloformatowe.

Dostają pieniądze z abonamentu to powinny grać.

Polskie Radio to nie tylko miasto a także wieś.

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...