Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.14B2 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do "potrzebności" nowych funkcji można się spierać. Niestety, realia rynku sa takie, że produkt zapowiadający w sobie wiele możliwości sprzedaje się lepiej. Cierpimy na tym my, obecni posiadacze. Cierpimy, gdyż funkcjonalność rdzennych funkcji nierzadko kuleje. Nowe zaś są nam nie zawsze potrzebne. Gdyby producent z równą determinacją wprowadzał nowe funkcje i doskonalił obecne, byłoby dobrze. Jednak tak nie jest.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dekoder z komputerem kablem LAN i nic

 

Samo podłączenie niczego nie załatwia. Musisz w jakiś sposób udostępnić tam sieć czyli zrobić jakiś routing. Tuner musi dostać numer IP (albo automatycznie z dhcp albo ręcznie, zależy jak ustawisz). Jak to dokładnie podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz jest gorszy niż na sofcie 2.08B4 ( tego używam mimo gorszego epg ) widać gołym okiem.

Kolego już było tyle razy pisane że soft nie ma wpływu na jakoś obrazu,to ty masz chyba jakieś ZWIDY.

Wgraj soft 1.05B1 to zobaczysz czy nie ma różnicy, zresztą to nie tylko moja opinia i spostrzeżenia. Na kanałach SD obraz wyświetlany w rozdzielczościach 720p lub 1080i jest po prostu tragiczny w stosunku do softu 1.05B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu tego softu (a120combo) przestała działać dvbt naziemna- 0% sygnału z anteny naziemnej. Instalacja antenowa sprawna, pozostałe funkcje tunera sprawne, satelitarne śmigają. Przy wyszkiwaniu kanałów naziemnych nic nie znajduje, wgrałem poprzedni soft v13. Nawaliła głowica tunera dvbt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobić aktualizacje (mam V1.06B7) nowego softu, myśle sobie: -trzeba poczytać opinie,

i co? , pogorszenie obrazu, rozjeżdzanie dzwięku -> przecież to podstawa, na co mi pogoda i inne [beep]oły jak komfort oglądania z tego co piszecie spadł,

nie zmieniam, na moim sofcie najbardziej denerwuje brak epg na eurosporcie2, bbc know. i enter. długo ładuje na tvn i bardzo długo lub wcale na tvp hd i tvp seriale,

reszta chyba ujdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zalecamy aktualizację oprogramowania do Arivy 100, 100E, 200 oraz 120Combo i 200Combo. Nowa wersja 2.14B2 dostępna w dziale Pobierz posiada poprawki dotychczas zauważonych błędów oraz usprawnienia podnoszące funkcjonalność i szybkość działania odbiornika. "- ogłoszenie ze strony Fergusona.

 

Chyba jakiś żart :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wgraniem nowszego softu należy przywrócić ustawienia fabryczne i dla pewności usunąć wszystkie programy.Po wgraniu nowego czy starszego softu też należy przywrócić ustawienia fabryczne a programy ściągać z satelity.Jest trochę więcej roboty ,ale za to nie ma zawieszeń czy awarii dekodera. Z tymi dekoderami tak niestety trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stan07

 

Potwierdzam, miałem podobne zjawiska że obraz nie był w tym samym czasie co dźwięk, ale po wgraniu nowego, przywróceniu ustawień fabrycznych i zeskanowaniu prosto z nieba np.: użyciu opcji "Fast Scan" lub "Auto wyszukiwanie" (nie wgrywać wcześniejszych list z softu niż z 2.13B5) wszystko działa bez zarzutu .

 

Jedna lipa w tym sofcie to że po dodaniu własnego linka rss do czytnika, tuner przy kasowaniu tego linka restartuje się :( .

Moje spostrzeżenia sprawdziłem na Arivie 200HD.

 

 

Mam prośbę czy ktoś ma linki do czytnika RSS?.

Jeśli tak to niech się podzieli.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy soft ze strony producenta według mnie całkowita porażka nie dość ze przy instalacji z pena wyskakuje "BIN nie pasuja do siebie " to po wgraniu często wyskakuje ZAKODOWANE wystarczy poskakać trosze po pierwszych 10 kanałach i co jakiś czas ZAKODOWANE , mam Cyfre+ i przed wgraniem i po wgraniu softu zrobiłem ustawienia fabryczne. Wróciłem do poprzedniego softu 2.13B5 i nie ma w nim problemu z wyskakiwaniem "Zakodowane" , może ktoś wie co jest z tym najnowszym softem i z tym wyskaiwaniem " Zakodowane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrociłem do poprzedniego softu 2.13B5 , proponuje nie wgrywać najnowszego wszystkim którzy nie chcą mieć z nim problemów typu ZAKODOWANE przełączając programy , a ci którzy już maja wgrany soft i maja tego typu problemu zgłaszać to firmie Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Fergusona w sprawie najnowszego softu ze pojawia sie "Zakodowane" skacząc po kanałach , konsultant powiedział ze zgłosiło już ten problem parę osób i pracują nad tym , a wystąpiło to gdy zrobili synchronizacje dzwięku , ale co najlepsze teraz testują ten soft u siebie i mówi ze u nich ta sytuacja się nie dzieje i nie pokazuje Zakodowane. Niby nie długo wypuszcza aktualizacje która naprawia ten błąd , także dzwońcie i zgłaszajcie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...