Jump to content

Wymiany uszkodzonego dekodera Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Mam takie pytanie. Czy gdy chcę wymienić uszkodzony dekoder stanowiący moją własność w APS to czy muszę przedstawiać jakiś dokument zakupu dla uwiarygodnienia tego faktu czy poprostu idę do APS i mi go wymieniają?

• 1 month later...

Witam,

czy możliwość wymiany uszkodzonego dekodera będącego własnością abonenta jest gdzieś "zagwarantowana" w umowie? W regulaminie dostępnym na stronie CP jest wspomniane jedynie o dekoderach udostępnionych (rozdział 4, paragraf 6, punkt 12) - czy coś przeoczyłem?

@220V nie wprowadzaj w błąd, wewnętrzne procedury CP mówią o tym, że każdemu kto jest w trakcie trwania umowy (czas oznaczony lub nieoznaczony) w przypadku uszkodzenia elektrycznego (mechaniczne nie) przysługuje wymiana dekodera na nowy. Już ponad rok tak jest. Nie ma znaczenia czy dekoder jest na użyczenie czy był kupiony na własność!

Dziabolek bo my mieliśmy coś takiego ostatnio: jak na wypożyczenie to do apsu, jak na własność to albo przedłużka, jeśli jest, albo zapisujesz zgłoszenie i ktoś w ciagu 5 dni dzwoni i proponuje kupno takiego dekodera. Tak było u nas mówione

LewyZąb - jest tak jak pisze Dziabolek7. Opisana przez Ciebie procedura 5 dni ma zastosowanie w przypadku utraty dekodera - tzn. jak np. zalejesz go wodą ze stojącego na nim wazonu z tulipanami lub w przypływie złości podczas Euro2012 rzucisz dekoderem o ścianę.

To dziwne, że gro osób dzwoni, że dekoder im nie działa i nie mówię to o zniszczeniu mechanicznym, tylko np przestał działać itp i im w APS wymienić nie chcą, bo są na wynajem, wiec są dwie wersje, dla kl w APSach i tutaj od APSów

Witam,

z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że CP ma pewne wewnętrzne, niejawne dla klientów procedury wg których istnieje możliwość wymiany dekodera. Niestety nie jest to nigdzie zagwarantowane w umowie, więc w przypadku zmiany tychże procedur lub różnej ich interpretacji można nie doczekać się wymiany.

Witam raz jeszcze,

nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie - czy w przypadku wymiany uszkodzonego dekodera "własnościowego", nowy dekoder dostaje się też na własność, czy tylko na wynajem do końca umowy?

Guest Anonymous

@Activ, Od kiedy tak jest ? pierwsze slysze. :P

Jezeli dekoder jest na wlasnosc, to zostaje na wlasnosc, nie ma tak, ze ide z rozwalonym dekoderem na wlasnosc i dostaje nowy dekoder na wynajem.

Wlasnosc = Wlasnosc

Wynajem = Wynajem

Edit: Rozwalony - przenosnia do uszkodzonego. ;)

@Patrick. Ja dostałem tak, popsuł się i miałem jeszcze umowę 7 miesięcy do końca, zadzwoniłem do CP i dostałem przedłużyłem umowę z dekoderem na wynajem.

Guest Anonymous

@Activ, Byc moze na PartyLine tak robia, ale nie na pewno w APSie (zalezy tez od APSu), mi nawet wymienili starego Sagema bez umowy na nowego F300, bez podpisywania umowy.

Co najlepsze, deal z jednego dekodera na dwa, bo dostalem przedluzajac umowe na PatyLine Echosia HDS 400E oraz w APSie F300. :D