Skocz do zawartości

Wymiany uszkodzonego dekodera Polsat Box


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znajomy wymienił HD 5000, ponieważ pokazywał słaby sygnał i na wymianę ma również HD 5000.
Co ważne, jest on jako Multiroom. Główny to PVR 7000.
Po wymianie działa OK. Tamtemu prawdopodobnie głowica padła.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pracowników APS. Według CP można, ale według niektórych APS nie chcą wymieniać samych pilotów.

Ja tak miałem z pilotem od HD 3000, pilot był zepsuty, a pracownik APS wymienił mi tuner HD 3000 i wpisał w protokole wymiany uszkodzenie "Brak reakcji na pilota"

Podobnie miałem też z zasilaczem, wtedy wymienił mi tuner i zasilacz mówiąc że do tunera można podłączyć tylko ten zasilacz który był w zestawie, tłumaczył się że podłączenie innego zasilacza mogłoby doprowadzić do uszkodzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Problem jest z kartą z Evoboxa, której nie czyta dekoder HD5000 w usłudze Multiroom. Tylko w tej konfiguracji jest wymuszenie wymiany na HD2000/3000/5500/6000.

Czyli mając Evoboxa + 2 x HD 5000 mogę spodziewać się, że pewnego pięknego dnia przy odblokowywaniu multiroom HD5000 nie przeczyta karty od Evoboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na który dekoder lepiej wymienić 5500 czy 6000 ?? Wiem ze różnice nie będą kolosalne ale ktoś kto jest na bieżąco w temacie może wskazać któryś częściej chwalony lub na który jest mniej narzekań ?? Z tego co znajduje na internecie to 5500 jest chyba "nowszy" od 6000 i ku temu się skłaniam. Mam nadzieje ze nie nadzieje się na bubla ;)

Edytowane przez Gregrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystkie, HD6000, HD5000 a teraz mam dwa HD5500s. Z tej trójki, HD5000 był najbardziej stabilny, również z dyskiem DTU-320 (czy jakoś tak) współpracował lepiej od HD6000 (ale ostatecznie też nie szło mu to najlepiej). HD5500s jest mniejszy, co ma swoje zalety, ale u mnie akurat był mniej stabilny od HD5000 (wieszał się czasami). Z HD6000 nie mam porównania, bo miałem go jakiś czas temu - wymieniony później na HD5000.

Jeśli chodzi o obraz - ja ślepy jestem, nie widziałem różnicy. HD5000 przełączał mi się też szybciej, niż HD5500s, ale to tak z 3 rewizje softu wstecz...

 

Jak dla mnie, nie mam większego znaczenia, który weźmiesz (obecnie HD5500s również stabilnie pracuje). Ja wybrałem HD5500s, bo mniejszy i ma wyjście optyczne, HD6000 z tego, co pamiętam, go nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Teraz pewnie będę uziemiony na 2 tygodnie bez telewizji, bo w żadnym punkcie nie chcą mi wydać dekodera zastępczego!!! Mimo że mają taki obowiązek :/ W tym punkcie w którym kupiłem [swoją drogą chyba największym w mieście] nie mają, a w innych mówią, że nie ma albo że nie wymienią, bo gdzie indziej kupowałem. A potem to już w ogóle mówią, że nie ma [kłamią żeby nie wydać].

Jestem taki wkurzony... pewnie z miesiąc będą mi naprawiać to mistrzostwa mam pooglądane :(

Może wy macie jakieś pomysły co zrobić, bo nie widzi mi się tyle czasu bez TV.

Pozdro

PS: Mam Samsunga srebrnego.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę poprawić pisownię, posty trudne do rozszyfrowania lecą do kosza - w drodze wyjątku poprawiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie umowę zawarłeś w ostatnim czasie (kilkunastu miesiącach a nie 10 lat temu)  więc dekoder miałeś tylko na użyczenie - APS ma obowiązek wydać nowy sprzęt i odebrać uszkodzony niezależnie od wszystkiego - wszak na nowe kontrakty dekoderów im nie brakuje...... Podobnie kwestia zawarcia kontraktu nie ma nic wspólnego z miejscem składanej reklamacji..... absurd jakiś - swoją drogą to pierwsza taka historia jaką czytam na tym forum. Ja bym nie odpuścił i nie wyszedł z APS bez dobrego nowego dekodera. Ale jak już tak się stało dzwoń do CP - pisz reklamacje niech ci abonament za ten miesiąc zmniejszą i rekompensatę dają bo inaczej to Rzecznik itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz pewnie będę uziemiony na 2 tygodnie bez telewizji, bo w żadnym punkcie nie chcą mi wydać dekodera zastępczego!!! Mimo że mają taki obowiązek :/ W tym punkcie w którym kupiłem [swoją drogą chyba największym w mieście] nie mają, a w innych mówią, że nie ma albo że nie wymienią, bo gdzie indziej kupowałem. A potem to już w ogóle mówią, że nie ma [kłamią żeby nie wydać].

 

Jestem taki wkurzony... pewnie z miesiąc będą mi naprawiać to mistrzostwa mam pooglądane :(

 

Może wy macie jakieś pomysły co zrobić, bo nie widzi mi się tyle czasu bez TV.

 

Pozdro

 

PS: Mam Samsunga srebrnego.

 

Zgłoś reklamację na Infolinii na konkretny punkt APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...