Jump to content
swojadroga

Wymiany uszkodzonego dekodera Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Bo z dekoderem Multiroom nie jest już tak łatwo "na babcię" wymienić, bo na pewno wchodzi w rachubę HD2000/3000/5500s. W wypadku umowy, w której jako dekoder do usługi Multiroom był dostępny HD5000/6000, będzie dostępna wymiana HD3000 na HD5000/6000. 

Dekodery oczywiście są wydawane również według dostępności na magazynie APS-u.

PS. Przenoszę tę dyskusję do tematu o wymianach uszkodzonych dekoderów.

Edited by swojadroga

Wymieniłem dzisiaj wyżej wspomniany dekoder na HD5500s, sprzedawca był wyjątkowo uprzejmy, nie mówiłem o żadnej babci itp.

Gdyby zapronował mi HD3000, to też bym jak najbardziej wymienił, ważne by nowy dekoder trzymał listy, ale nie ukrywam, że jestem zadowolony, HD5500s przełącza kanały nieco szybciej, choć to nadal koszmarnie długo, w stosunku do takiego evoboxa.

"Babcia" to ostateczność tzw. "tajna broń"  :twisted:

Ja też niedawno przesiadłem się z Samsunga DSB-H370G na HD5500S i liczę "kropeczki" przy przełączaniu kanałów  :/

Edited by Burito

Witam i mam pytanie. Zaczyna padać mi Samsung DSB-H370G. Objawy są następujące: często znika obraz, dekoder nie reaguje na pilota i jest bardzo ciepły.  W związku z tym mam pytanie, czy do tego dekodera dołączony był kabel hdmi, bo już nie pamiętam. Czy przeniesienie uprawnień (pakietów) na nowy dekoder następuje w APS, czy trzeba to załatwiać telefoniczne. Pozdrawiam i życzę Wszystkim pomyślnego 2017 roku.

Jakiś ubogi ten zestaw w wykazie przy H370G. Pamiętam, że w pudełkach z tymi dekoderami były jeszcze kable Scart oraz YPbPr. Zapamiętałem, bo ten drugi był na tyle charakterystyczny, że nie dodawano go do żadnego innego dekodera.

Potwierdzam zdawałem ostatnio w APS-ie Samsunga DSB-H370G i chcieli tylko do niego pilota.

Witam!

Posiadam dekoder HD6000 i pakiet Familijny Max HD + Film i Sport.

Od dzisiaj rano mam zakodowaną większość kanałów (Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie), w tym w całości kanały z podstawowych pakietów (np. TVP, Polsat-y, TVN-y), zostały tylko pojedyncze kanały z pakietów film i max HD (np. AMC HD, TNT HD, Discovery HD).

Dwie próby przywrócenia połączenia z satelitą, jak na razie nie przyniosły rezultatu, stąd moje pytanie, czy to podpada pod uszkodzenie dekodera i ewentualną możliwość jego wymiany? 

Też tak kiedyś miałem i pojawianie sygnału nie pomagało.

Dopiero ustawienia fabryczne, następnie ponowienie sygnału i HD 5000 działa już od tej pory bez większych problemów.

Ewentualnie zadzowoń na infolinię, poproś z Działem Nadawania Uprawnień i oni od nowa rozparują i sparują dekoder z kartą.

Dziękuję za podpowiedzi.

Ostatecznie skończyło się właśnie na telefonie z Działem Nadawania Uprawnień, po dziesięciu minutach od telefonu wszystko wróciło.

Ponowienia sygnału poprzez ICOK i w APSie nic nie dały rady.

Witajcie, mam pytanie: czy jest szansa wymienić w APS dekoder własnościowy HD5000 na moduł CAM CI+? Oczywiście dekoder posiada aktywną umowę, co prawda już na czas nieokreślony, ale posiada.

OK, rozumiem. W takim razie pozostaje tylko tzw. wymiana serwisowa, na taki sam model.

Ale czy będzie to możliwe również w przypadku dekodera własnościowego to nie wiem. Obawiam się, że nie, jeśli upłynęła już na niego gwarancja.

W tej sprawie jednak niech się dokładnie wypowie @swojadroga.

Nie no spoko, to wiem. Tylko chodzi mi o to, czy mogę wymienić HD5000 na moduł CAM CI+?

Edited by Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Przerabiałem to przy własnościowym i Darmowym HD.

Mogłem wymienić na dowolny HD, jaki był na stanie, mogłem sobie wybrać. Popsuł się HD5000, mogłem wymienić na to, co było w APS: Samsung HD, Echostar HD lub z rodziny HD5000, 2000 i inne bez dysku. O CI+ nie było mowy, nie zgodzili się. Drugi APS, jak pytałem o wymianę uszkodzonego dekodera to mówili, że tylko na ten sam model mogą wymienić, więc zależy od APS. ;)

Edited by Barti
Poprawiono bardzo niechlujną pisownię w poście. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki".

Właśnie ja też mam Darmowy HD (DRH2) na tym HD5000 i chciałbym jednak mieć moduł CAM CI+.

Chyba jak to mówią po "ptokach":

Od 04.03.2016 r. zmianie ulegnie konfiguracja wymian dekoderów.

Ograniczeniu ulegnie lista modeli wymian modułów CAM. Uszkodzony moduł CAM, będzie można wymienić jedynie na moduł CAM.

Dekodery HD tylko będą wymieniane na dekodery HD. Już nie będzie możliwości wymiany dekodera HD na moduł CAM.

Aktualnie możliwe wymiany:
- Dekoder SD/HD na dekoder HD.
- Moduł CAM na moduł CAM.
- Dekoder PVR (PVR7000, ESI-88, Echostar 7400) na dekoder PVR (PVR7000, ESI-88, Echostar 7400).
- EVOBOX PVR na EVOBOX PVR.

Edited by Burito

A da się pozyskać moduł CAM bez podpisywania nowej umowy? Tzn. chyba jedyna opcja - przedłużenie. W takim wypadku wymieniają czy nie?

Przedłużenie tak.

Ktoś pisał gdzieś, że ma moduł CI na własność od CP kupiony w pre-paid i później przeszedł na umowę. Teraz, jak chce dalej aneksować to zgadzają się, ale proponują CI+ lub dekoder HD.

Edited by Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.

Właśnie ja też mam Darmowy HD (DRH2) na tym HD5000 i chciałbym jednak mieć moduł CAM CI+.

Chyba jak to mówią po "ptokach":

Ciekawe, czy reklamacyjnie nie dałoby się wymienić HD5000 na moduł CAM CI+?

Reklamacyjnie nie da się wymienić tunera na moduł.

Raz prosiłem o taką wymianę w punkcie. Próbowali, ale system nie przepuszczał takiej wymiany.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Co zrobić, gdy jest uszkodzony pilot? Chodzi o to, że żaden dekoder na niego nie reaguje (baterie były wymieniane). Trzeba kupić nowy, czy wymienią pilot, czy cały zestaw?