Jump to content
swojadroga

Wymiany uszkodzonego dekodera Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Tu się nie zmieniło. Dekoder HD wymieniany jest na dekoder HD dostępny w danej chwili na stanie magazynowym.

Ja wymieniłem HD2000 na HD5500 i bardzo polecam. :) Można popytać np. mailem w okolicznych APS, co mają na stanie.

Idź do salonu Plusa, wymienią na HD5500s, bo tam nie maja staroci. :) Sam wymieniłem HD2000 na 5500s.

Mam pytanie, ponieważ będę serwisowo wymieniać dekoder HD3000 na inny model. Czy warto zamienić go na HD5000, czy na Echostara 7200 HD? Nie zależy mi na ipli, a takie dekodery do wyboru dostałem w APSie.

Guest filolog

Ja wymieniłem HD2000 na HD5500 i bardzo polecam. :) Można popytać np. mailem w okolicznych APS, co mają na stanie.

Czy zauważalnie szybciej pomykają kropki na ekranie w stosunku do starego dekodera??

Ogólnie działa zdecydowanie szybciej, ale i tak sporo mu brakuje do Evoboxa niestety.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Bezpłatnej wymianie podlegają dekodery uszkodzone elektrycznie:

(...)

– z aktywnym pakietem Darmowym HD po okresie gwarancji.

Wymiana jest na własnościowy czy udostępniony? Wiem, że dziwne pytanie, ale mam tę wątpliwość, bo przecież swego czasu wszystkie dekodery "na umowie" były wymieniane na udostępnione, za czym klient tracił przywilej własności dekodera a zyskiwał przywilej dożywotniej gwarancji.

Da się ;), ale idź do Plusa i wymień na HD 5500s.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Ponieważ w zwykłym APS-ie zależy im na natychmiastowym wyczyszczeniu magazynów i wciskają starocie, nawet takie przywiezione z 2 lata temu. W Plusie tak nie robią.

A jednak i w APS tak nie robią. No chyba, że to był jakiś... niezwykły APS. Byłem świadkiem wymiany HD5000, czy tam 6000 na 5500S, a sam wymieniłem HD2000 na 5500S.

No i kolejny "miniak" wymieniony na 5500s. Gdyby jeszcze tylko nagrywanie na dysku nie było szyfrowane i można było zmienić kolor tła menu.

Ech, stare Samsungi to potrafiły...

Bezpłatnej wymianie podlegają dekodery uszkodzone elektrycznie:

– na które podpisana jest umowa abonencka;

– Pre-Paid z aktywnym pakietem oraz obowiązującą gwarancją;

– własnościowe oraz na udostępnione;

– w każdym okresie umowy (również gratisowym);

– abonentów będących w okresie wypowiedzenia;

– FTA w okresie gwarancji;

– z aktywnym pakietem Darmowym HD po okresie gwarancji.

Bezpłatnej wymianie NIE podlegają dekodery:

– uszkodzone mechanicznie;

– FTA po okresie gwarancji i bez aktywnego pakietu

Mam prośbę: można powyższy post wrzucić jako pierwszy w tym wątku i na bieżąco go aktualizować?

Znacznie przyspieszy znalezienie potrzebnej informacji o możliwej wymianie.

Edited by Rafnov

Mojej mamie odmówił posłuszeństwa dekoder, ale jest ona teraz w sanatorium, a pozostali domownicy nie mają innej telewizji.

Po rozmowie telefonicznej z infolinią kazali dekoder wymienić, ale musi być przy tym właścicielka umowy, a ona wróci dopiero za miesiąc. Co robić w takim przypadku?

Czekać, aż mama wróci z sanatorium. Nie sądzę, że APS wymieni dekoder nawet, gdy okażesz upoważnienie pisemne od mamy.

Wziąć z APS formularz pełnomocnictwa i przynieść z dekoderem do wymiany. Osoba, na którą jest umowa, nie musi być fizycznie w APS do wymiany. Potrzebny jest tylko jej dowód oraz podpisany przez nią formularz.

BTW. antena DVB-T to koszt kilkudziesięciu złotych. Proponuję skorzystać jeśli w pobliskich APS pracują służbiści.

Edited by Rafnov

Posługiwanie się czyimś dowodem osobistym podpada pod paragrafy, więc zdecydowanie odradzam. Reszta się zgadza.

Dzięki swojadroga, wyłaczyłem te reklamy w icok.

Pojawił się inny problem (HD3000), z dekodera znowu znikneły listy ulubionych, cofając się wstecz, w ciągu kilku ostatnich miesięcy wywalił listy 3 lub 4 razy.

Użytkuję drugi dekoder i tam nie było problemu ani razu. Czy takie znikanie list jest normalne, czy dekoder kawlifikuje się do wymiany? Obecnie ustawiłem na nowo listy, ale obawiam się, że wytrzymają góra miesiąc.

Dekoder zapamiętuje kanały w pamięci flash.

Znikanie list ulubionych nie jest normalnym zjawiskiem.

To kwalifikuje dekoder do wymiany właśnie ze względu na problemy z pamięcią.

Dzięki support458,

A czy nie dało by sie za (np. za niewielką opłatą) uzyskać lepszego modelu dekodera? Muszę niestety powiedzieć, że HD3000 jest chyba najgorszy ze wszystkich modeli HDXXXX.

Bo rozumiem, że podczas wymiany, zostanie mi przyznany "z urzedu" taki sam dekoder, czyli HD3000? Wolałbym wyższy model np. któryś z HD5XXX, ale to już drugorzedna sprawa, byleby wymienili mi dekoder i trzymał lisy.

Ale za jaką opłatą? Idziesz do APS-u i mówisz, że chcesz dekoder HD5000, HD6000 lub HD5500S i w czym problem?

A jak nie pomoże to metoda na "babcię", mówisz, że to dekoder babci i musi mieć z wyświetlaczem, bo nie wie kiedy się włącza lub wyłącza. Pomaga dwukrotnie przetestowane :)

Wymieniłem tak Mini HD 2000 na HD5000, HD3000 na HD6000 :)

Edited by Burito

No widzisz, mi w 2 APSach nie chcieli tak wymienić - powiedzieli, że główny dekoder jeszcze tak, ale od MR nie. Jak w drugim powiedziałem, że przecież to dekoder główny (z Darmowym HD), to mi powiedzieli, że na stanie mają tylko HD2000.