Skocz do zawartości

Wymiany uszkodzonego dekodera Polsat Box


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz, ale tylko podczas przedłużania umowy. Przy trwającej już umowie niestety nie. Wtedy tylko tzw. wymiana serwisowa, na dokładnie taki sam model dekodera, jaki aktualnie posiadasz. Pod warunkiem oczywiście, że jest on wadliwy.

Tak więc, w twoim przypadku nie będzie możliwa wymiana dekodera na moduł CAM. Możliwość taka pojawi się dopiero w trakcie przedłużania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, telewizor możesz sobie przecież wymienić. :) Kup taki, który posiada wbudowany tuner satelitarny (DVB-S/S2) i podłącz do niego aktualnie posiadany przez ciebie dekoder Cyfrowego Polsatu. Gdy będzie ci się kończyła umowa to wtedy wymień ten dekoder na moduł CAM. Moduł CAM to zdecydowanie większa wygoda i większe możliwości, niż korzystanie z dekodera dedykowanego od operatora. :)

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. Koniec off-topic. :read:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym wieksze mozliwosci? Ja wlasnoe zastanawiam sie nad modulem albo evoboxem. Z jednej ztrony to wygoda, bo wklad tylko modul do tv i dziala, ale wlasnie wydaje mi sie, zemozliwosci wiecej daje dekoder. Oczywiscie nie mowie o mozliwosci dokupienia wlasnego dekodera, bo to mnie nie interesuje. I jak to jest w ogole z odbiorem? Jakosc odbioru jest niezalezna od producenta tv? Czy moze dedykowany dekoder ma, nie wiem jak to ujac.. Wieksza moc odbiorcza? Jest cos takiego w ogole w technologii satelitanej? Tak jak np w mobilnej, ze jest sobie siec i telefon i telefon i na jednym z ta sama karta mamy lepszy zasieg, na innym gorszy? Polecacie w ogole modul? Jak z awaeyjnoscia? Nie mam mozliwosci wymiany. Mieszkam zagranica i jak przyjade na chwile do pl, to bym wzial, nie wiem kiedy bede koljny raz. Nie chce sie wkopac, ze bede musial kilka razy wymieniac, bo cos nie bedzie hulac.. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ale jest przedłuzenie umowy ( aneks) nawet @ swoja drogą o tym wspominał.

 

 

https://forum.satkurier.pl/topic/7612-wymiany-uszkodzonego-dekodera-cyfrowego-polsatu/?p=1106367  tu masz wyjaśnione nawet moje wątpliwości.

 

 

Czyli mam umowę do np Marca 2017r. pada mi dekoder to mam wybór albo biorę dekoder ( tu bez aneksu na kolejne xx miesięcy)

albo biorę moduł ale dostaję do podpisania aneks do umowy na kolejne 24mieś ;)Mam nadzieje że widzisz różnice;)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to przy wymianie Dekodera na Moduł podpisywałem aneks który od dnia podpisania stał się nową umową . Wymiany dokonałem w czasie trwania umowy , dzisiaj dokładnie nie pamiętam ile miałem do końca , ale na pewno nie miałem jeszcze możliwości dobrej negocjacji  ; przedłużeniowej; umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie kapuję. Czyli, jak chcę wymienić na moduł, po 1 mcu trwania umowy, to mogę, ale przedłużą mi umowę od tego momentu, o 24 mce?

Jeśli masz umowę od miesiąca, to nie dostaniesz teraz aneksu z wymianą dekodera na moduł CAM. W ramach usługi serwisowej od marca tego roku już też nie można wymienić dekodera na moduł.

Usługa serwisowa pozwala wymienić bezpłatnie i bez konieczności podpisywania lojalki uszkodzony elektrycznie dekoder/moduł CAM według zasady, którą podałem w tym temacie w marcu (kilka wpisów wyżej od Twojego pierwszego pytania). Do marca można było też wymienić w ten sposób sprawny dekoder na moduł CAM i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wychodzi na to że może wymienić ale tylko z aneksem tyle zrozumiałem miesiac temu jak pisałeś.

Czyli teraz chcąc wymienić dekoder sprawny/niesprawny  na moduł i odwrotnie tylko z podpisaniem nowej lojalki.

Tak odbierałem twoj ostatni post.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym wieksze mozliwosci? Ja wlasnoe zastanawiam sie nad modulem albo evoboxem. Z jednej ztrony to wygoda, bo wklad tylko modul do tv i dziala, ale wlasnie wydaje mi sie, zemozliwosci wiecej daje dekoder. Oczywiscie nie mowie o mozliwosci dokupienia wlasnego dekodera, bo to mnie nie interesuje. I jak to jest w ogole z odbiorem? Jakosc odbioru jest niezalezna od producenta tv? Czy moze dedykowany dekoder ma, nie wiem jak to ujac.. Wieksza moc odbiorcza? Jest cos takiego w ogole w technologii satelitanej? Tak jak np w mobilnej, ze jest sobie siec i telefon i telefon i na jednym z ta sama karta mamy lepszy zasieg, na innym gorszy? Polecacie w ogole modul? Jak z awaeyjnoscia? Nie mam mozliwosci wymiany. Mieszkam zagranica i jak przyjade na chwile do pl, to bym wzial, nie wiem kiedy bede koljny raz. Nie chce sie wkopac, ze bede musial kilka razy wymieniac, bo cos nie bedzie hulac.. Co polecacie?

Moduł jest jak najbardziej ok. Ale wszystko zależy od producenta tv. Posiadam tv Sony model Kdl-48W605B. Moduł włożyłem do niego 12.08.2015. Od tej pory nie miałem ani jednej usterki czy zawieszki modułu. Co ważne gdy miałem podłączony dekoder do mojej instalacji podczas deszczu czasami było pikselowanie a na TV Sony nawet podczas ulewy normalnie oglądam tv. Może tv ma lepszy tuner i wystarcza mu słabszy sygnał. Wiele czytałem zanim kupiłem tv z DVB-S2 i okazało się że Sony ma najlepiej dopasowane oprogramowanie pod moduły. Ma liste preferowanych nadawców czyli Cyfrowypolsat,NC+. Nic nie musisz robić kanały same się zainstalują a podczas zmian kanału same wskoczą tak jak w dekoderach. Nie wiem ja tv z tego roku które mają Androida ale chyba też jest ok. Tv seri W6 można jeszcze kupić w sklepach internetowych. Możesz wymienić dekoder na moduł ale umowa będzie aneksowana na kolejny okres. Polecam.

Edytowane przez stojak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i wszystko jasne! Dziękuję Ci @swojadroga za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Ja wymieniałem ten mój dekoder w lutym 2015 roku w ramach wymiany dekoderów SD na HD. Kupiłem nowy TV i mam problem z pracą pilota. Fale z pilota TV nakładają się z falami z pilota dekodera przez co sterowanie dekoderem przez pilota staje się niemożliwe. Dobrze że mam opłacony pakiet Familijny HD w pre-paid a z gwarancji którą posiadam na ten dekoder wynika że producent udziela jej na okres 24 miesięcy. Więc teoretycznie powinienem się na zapis o wymianie tego dekodera załapać. Jakie jest Twoje zdanie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i okazuje się, że dekoder świetnie daje sobie radę, gdy wyłączę TV. Wtedy pilot działa jak wściekły . Sprawdziłem teraz inny dekoder HD 6000 i na nim o dziwo wszystko śmiga. Testowałem też pilota od dekodera HD2000 przy pomocy aparatu fotograficznego w komórce. Sprawdziłem, czy pilot reaguje na naciskanie przycisków i, jak widać, reaguje.

 

26b75dc40bc892729e9957dc14e7e491.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 12 lipca 2016r. w ramach bezpłatnej usługi serwisowej uszkodzony dekoder PVR7000 będzie można wymienić tylko na PVR7000.

Uszkodzony Sagemcom ESI-88 będzie można wymienić na Sagemcom ESI-88 lub Echostar DVR7400.

Uszkodzony Echostar DVR7400 będzie można wymienić na Echostar DVR7400 lub Sagemcom ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...