Skocz do zawartości

Opticum X80


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

czy ktośmugłby napisać jak używać X80 zeby odbirał kanały z cyfry+? jestem zielony w tym temacie,

 

dzieki

 

ok, juz cos mam.

[nie wklejać linków do stron z pirackim oprogramowaniem!]

tu jest sw mcas, 1.0.54. i podobno cyfra dziala.

jeszcze nie probowalem, powod blachy, brak kabelka rs232, jak przetestuje dam znac.

 

jezeli ktos ma mozliwosc przetestowac, prosze o info czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner w TNK SD i niestety ale on ma wbudowany czytnik kart CONAX. Więc raczej nie pójdzie. Niestety :/

 

EDIT: soft pójdzie bez problemu, ale cyfry może nie odebrać. Jakbym miał go sprawnego to zobaczyłbym.

 

EDIT: I jest jakis sposób żeby odblokować ten tuner? Wgrałem złe oprogramowanie (do PVR) i wogóle teraz się nie chce włączyć. Czy wymiana flesza lub J-Tag pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego, co cie podkusilo zeby wgrac software od innego odbiornika?

z tego co znalazlem to X80 jest na innym procesorze, 3329E a X80 i X80HDMI to 3329C

 

teraz to lipa, nie wiem jak ci pomoc, jezeli rs232 nie ruszy to prawdopodobnie potrzebny jtag lub programator flash.

 

ja wgralem sw jaki nalezy x80 mcas i juz ogladam cyfre, potwirdzam, software dziala, patrzcie tylko co ladujecie zeby nie bylo problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem X80 PVR i się niestety zawiodłem. Niby wszystko działa, kanały Cyfry świecą ładnie, nie ma zawiech... Ale... Zasilacz w dekoderze piszczy gdy jest w standby. Pisk ustępuje, gdy tuner jest włączony.

Druga sprawa: dekoder, mimo że jest "PVR" nie nadaje się do nagrywania ponieważ na porcie USB jest tylko 350mA. Dysk Seagate 2,5 potrzebuje 487mA. Także trzeba kombinować albo z aktywnym hubem, albo dużym pendrivem/dyskiem SSD.

Trzecia uwaga: Klawisze na pilocie są trochę za małe i zbyt twarde.

Teraz się zastanawiam nad Amiko SSD-570 albo SSD-580 produkcji węgierskiej. Również następca 4060CX, w takiej samej (rozmiarowo) obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR kupiłem u dystrybutora Globo w Szczecinie. Z tego co widzę, to wszystkie cztery dekodery z serii są już na stronie Globo.

 

RF i USB pojawiły się kosztem złącz RCA. Ale co z tego, że jest USB jak nie można z niego korzystać normalnie. Są jakieś dyski 2,5', które by ruszyły na 350-400mA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w czwartek (?) na ich stronie był prezentowany jeden model, w końcu uzupełnili.

Dziwaczny pomysł z tym "okrojonym" USB, dyski czasem mają problem i przy 500 mA.

Podobnie dziwnym pomysłem jest "okrojenie" głowicy, obsługa tylko DiSEqC 1.0 i 1.1 oraz prąd maksymalny 200 mA. Obrotnicy to nie ruszy (DiSEqC + napięcie) oraz może mieć problemy z obsługą wielowyjściowych konwerterów i większych instalacji "zez", zabraknie mocy na zasilanie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pytanie, miałem do tej pory 2 tunery Opticum 7300, teraz oddałem jeden z nich w inne ręce i kupiłem X80. Myślałem, że wystarczy podpiąć X80 zamiast tamtego i będzie śmigał a tu nie. W jednym pokojnu po staremu działa na 7300 a w drugim na X80 nic :(

 

czy coś muszę zrobić w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Jako świeży użytkownik tego forum chciałbym ponowić pytanie o współpracę X80 z cyfrą plus. Czy rzeczywiście jest soft pozwalający przeprogramować ową maszynkę pod cyfrę, no i czy wszystko działa jak powinno.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, a zwłaszcza za namiar na taki soft

Pozdrawiam

Adam adam.matyszczyk [malpka] wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner ,ale on ma czytnik kart w systemie Conax ,a Cyfra używa innego systemu kodowania więc nie pójdzie .Bądźmy szczerzy tuner ma niewielkie możliwości ,więc jakiekolwiek próby zmieniania oprogramowania czy przerabiania są pozbawione sensu .Najgorszy jest pilot - jego skandaliczne wykonanie to jakiś makabryczny żart .Jeżeli szukasz jakiegoś tunera do cyfry lepiej rozejrzeć się za innym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Wyczytałem, iż ów dekoder ma czytnik w systemie conax, jednak z kilku postów na forach, w tym też w trzecim poście, w tym wątku, można znaleźć informacje, że po wgraniu odpowiedniego softu czytnik będzie współpracował z kartami w systemie seca i cyfra plus pójdzie.

W chwili obecnej posiadam opticuma 9500 HD PVR 2CI i uważam, że jest znakomity. Poszukując drugiego tunera do sypialni (mam już multi room i w tej chwili chodzi mi to na starym dedykowanym cyfrowskim tunerze), chciałbym spełnić dwa warunki konieczne. Tuner musi mieć max 16-17 cm głębokości (szerokość i wysokość bez znaczenia) i bardzo chciałbym, by umożliwiał samodzielne sortowanie kanałów (tak jak opticum 9500). X80 spełnia oba te kryteria, dlatego chciałem bliżej poznać ten model. Brałem tez pod uwagę linboxa F16. Wymiary pasują, jednak z tego co wiem, ten sprzęt ukłąda kanały wg listy operatora, a to jest denerwujące. Jeśli softdo X80 (nawet piracki) załątwiłby sprawę, byłoby ok, jeśli nie, to może poprosiłbym o jakąś inną sugestię odnośnie sprzętu spełniającego moje kryteria.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wymiarach ten tuner (X80) nadaje się znakomicie ma niewielkie wymiary i może pracować pionowo lub poziomo i jest bardzo tani to w zasadzie wszystkie zalety ,wiem ,że może być używany do odbioru pakietu MTV Unlimited ale po zmianie oprogramowania (pomimo że to Conax) nie wiem czy jest możliwość takiej "przeróbki" aby łapało programy w seca, zakładając nawet ,że jest to możliwe to nie masz gwarancji ,że po jakimś czasie nie zaczną się problemy .Może warto rozejrzeć się za innym modelem wyposażonym w uniwersalny czytnik i wtedy będziesz mógł odbierać Cyfrę bez żadnych akrobacji ze zmianą oprogramowania ,nie wiem do czego chcesz podłączyć tego X80 ,ale tam regulacji obrazu nie ma żadnej ,kolory są trochę "za jaskrawe" ,obraz trochę nie naturalny .Na przedniej ściance jarzy się niebieska dioda ,brak jakiegokolwiek wyświetlacza,przy przejściu do trybu czuwania dioda jarzy się trochę mniej i to jest jedyna oznaka ,sterowanie tylko z pilota (potwornie tandetny !) więc w razie jego uszkodzenie nic nie zrobisz - tak to wygląda .Sama się rozglądam za innym tunerem ,może gwarancję wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka miesiecy temu zakupilem tner Opticum X80, przez ten okres dzialal bez problemu. Kilka dni temu jednak przestal reagowac na pilota. Objawy sa nastepujace: po podlaczeniu do zasialania zapala sie niebieska dioda, jednak po jakichs 5 - 7 sekundach p[beep]sa tak jakby urzadzenie przeszlo w stana "uspienia". Na ekranie telewizora rowniez brak reakcji. Tuner nie reaguje na zadne polecenia pilota (baterie, pilot ok) tak jakby byl uspiony albo zawieszony. Co moze byc przyczyna? Czy w tym urzadzeniu istnieje jakis hardreset? Czy mozna je w jakis sposob zdiagnozowac przez rs232?

 

Dziekuje z gory za pomoc

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu zakupilem tner Opticum X80, przez ten okres dzialal bez problemu. Kilka dni temu jednak przestal reagowac na pilota. Objawy sa nastepujace: po podlaczeniu do zasialania zapala sie niebieska dioda, jednak po jakichs 5 - 7 sekundach p[beep]sa tak jakby urzadzenie przeszlo w stana "uspienia". Na ekranie telewizora rowniez brak reakcji. Tuner nie reaguje na zadne polecenia pilota (baterie, pilot ok) tak jakby byl uspiony albo zawieszony. Co moze byc przyczyna? Czy w tym urzadzeniu istnieje jakis hardreset? Czy mozna je w jakis sposob zdiagnozowac przez rs232?

 

Dziekuje z gory za pomoc

Pozdrawiam:)

 

Mam ten sam problem( właściwie moja mama na wsi) z TnK SD. Póki co pomaga wyciągnięcie wtyczki od zasilania i ponowny start.

Kłopot jest taki, że mama ma bardzo duże problemy reumatyczne i będę musiał wmontować jakiś wyłącznik w kabel od tunera,albo zrobię króciutki przedłużacz z wyłącznikiem, aby mogła łatwo zrobić przerwę w zasilaniu.

Być może jest to związane z tym, że ten tuner jest ciągle pod napięciem i coś tam w środku się grzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...