Skocz do zawartości

problem z dekoderem HD TS 9600


markaz5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi tv naziemny mam klopoty z odbiorem programow cyfrowych ze skrzycznego jest wszystko w porzadku natomiast z wisly na kanale 62 tvp1.2 info kultura historja po zalaczeni programu tylko przelacze na te programy po trzech sekundach obraz zatrzymuje sie musze wylaczyc z sieci po zalaczeniu historia sie powtarza niemozna go wylaczyc ani przesunac programu itak wkolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować dokonać aktualizacji samemu, co nie jest zbyt trudne - wystarcza pobrać plik z oprogramowaniem w odpowiedniej wersji (zgodnie z tym, co napisałem wyżej), wypakować, wgrać na pamięć typu pendrive lub przenośny dysk, podłączyć do tunera, wybrać stosowną opcję w menu i poczekać na zakończenie. Jeśli nie chcesz ryzykować - zrobi to z pewnością sprzedawca lub niektóre inne sklepy robią tego typu usługi odpłatnie.

 

Po szczegóły zapraszam do działu Globo Polska do wątku o tunerach Opticum 9600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało szczegółów. Co próbowałeś wgrywać? Wyskoczył jakiś błąd? Ogólnie ciężko pomóc zdalnie, bo nie wiem co masz wgrane i z czego korzystasz.

 

Na wstępie sprawdź, czy masz HD TS 9600, czy HD TS 9600 PRIMA - jeśli na pudełku/na tunerze nie ma dopisku "PRIMA", to sytuacja jest następująca:

 

1) Wejdź do menu System i Informacje. Tam będzie napisana wersja oprogramowania - 3.xx (sam numer, nic więcej nie trzeba). Jeśli numer jest niższy niż 3.30, czyli 3.29, 3.28, 3.27 itd. - trzeba aktualizować.

2) Jeśli w czytniku korzystasz z karty CYFRY+ lub karty na kanały erotyczne - ściągasz TO. Jeśli nie korzystasz w ogóle z czytnika lub masz tam kartę Telewizji na Kartę - ściągasz TO.

3) Wypakowujesz z archiwum (bo plik jest spakowany).

4) To, co wypakowałeś kopiujesz na pendrive/przenośny HDD.

5) Podłączasz do tunera.

6) Aktualizujesz oprogramowanie zgodnie z tym, co piszą na 18 stronie instrukcji obsługi odbiornika (Menu System - Aktualizacja oprogramowania).

 

Jeśli masz poukładaną listę kanałów - wcześniej skopiuj ją na USB (strona 18 instrukcji).

 

Jeśli nie czujesz się na siłach - idź do sprzedawcy, bo mimo, że proces jest stosunkowo prosty, to przy braku umiejętności można sobie namieszać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...