Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

matik, ale, czytając twoje różne posty jeśli chodzi o coś co dotyczy Polsatu, a dotyczy to jakiegoś nowego programu, od razu mówisz, jakie to wielkie dno itp. itd. A wszyscy wiedzą, że Woli i Tysio, czy jakąś tak, są najbardziej wnerwiającymi ludźmi w polskiej i tv, a tvn jeszcze robi im program z góry skazany na porażkę.

 

Sory, ale to właśnie Polsat wychodzi w tym wszystkim lepiej, bo kiedyś, zgadzam się, jakiegoś kicza zawsze mieli, a teraz idzie im coraz lepiej, czego nie można powiedzieć o tvnie, który co i rusz wpuszcza do ramówki jakieś totalne badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik, ale, czytając twoje różne posty jeśli chodzi o coś co dotyczy Polsatu, a dotyczy to jakiegoś nowego programu, od razu mówisz, jakie to wielkie dno itp. itd
Wybacz, ale Trudne sprawy i te inne zasługują na takie miano. Nawet mimo, że nie widziałem jeszcze tego typu produkcji w TVN, która będzie od 13 lutego, to również się spodziewam, że to będzie wielkie dno, no ale może się rozczaruję.
A wszyscy wiedzą, że Woli i Tysio, czy jakąś tak, są najbardziej wnerwiającymi ludźmi w polskiej i tv, a tvn jeszcze robi im program z góry skazany na porażkę.
O tym zadecydują wyniki oglądalności
Sory, ale to właśnie Polsat wychodzi w tym wszystkim lepiej, bo kiedyś, zgadzam się, jakiegoś kicza zawsze mieli
I nadal mają
Sory, ale to właśnie Polsat wychodzi w tym wszystkim lepiej, bo kiedyś, zgadzam się, jakiegoś kicza zawsze mieli, a teraz idzie im coraz lepiej, czego nie można powiedzieć o tvnie, który co i rusz wpuszcza do ramówki jakieś totalne badziewie.
I dlatego przez to "badziewie" które wypuszcza TVN, byli najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w sezonie jesiennym 2011? Wyniki mówią same za siebie i w grupie 4+ i w grupie 16-49. A jedynymi porażkami byli "Wszyscy kochają Romana" i "Układ warszawski" ale to, akurat przez złą porę emisji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie te niby dobre wyniki oglądalności "TVN" osiąga tylko dzięki swojemu nachalnemu stylowi autopromocji.

 

Jeśli ktoś ciągle wmawia, że jakiś program jest "najlepszy", "wyjątkowy" i "niepowtarzalny" (mimo, że jest tylko "odtwarzany" i to na podstawie bardzo rygorystycznych licencji, które narzucają większość formuły, łącznie ze scenografią itp., chociaż z drugiej strony może w kwestii scenografii to dobrze, bo gdyby licencja jej nie narzucała, to może mielibyśmy np. "Taniec Z Gwiazdami" w wirtualnym studio :D???), to większość ludzi zaczyna w to niestety wierzyć...

 

Dla mnie "TVN" był rzeczywiście czymś wyjątkowym gdzieś do czasu śmierci Jana Wejcherta, bo dla niego i dla Mariusza Waltera najważniejsza była zawartość programu, a kiedy władzę w "TVN" przejeły ich dzieci, inni akcjonariusze i wynajęci przez nich marketingowcy, to ważniejsze od zawartości stało się to ile można z danego programu "wyciągnąć".

 

Ktoś powie, że za czasów Mariusza Waltera i Jana Wejcherta też był "Big Brother", czy "Jestem Jaki Jestem", ale te programy miały przynajmniej jakiś swój rzeczywiście niepowtarzalny klimat (nie były dosłownie skopiowane), przez co są do tej pory pamiętane, a wątpię, żeby ktoś za 10 lat pamiętał kto wygrał "X-Factor", czy "Mam Talent"...

 

A jeśli chodzi jeszcze o te wyniki oglądalności, to wytłumaczcie mi czemu dla stacji najważniejsze są tylko te z zakresu 16-49 lat, bo dla mnie to dziwactwo i próba dyskryminacji (że niby starsze osoby nie powinny już oglądać telewizji???)???

 

Ja ciekawy jestem właśnie jakie są wyniki oglądalności "TVN" w grupie powyżej 49 lat i czy ktoś może mi też podać czy "TVN" sprzedał kiedykolwiek jakieś swoje produkcje do zagranicznych telewizji, bo ja jakoś nie pamiętam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi jeszcze o te wyniki oglądalności, to wytłumaczcie mi czemu dla stacji najważniejsze są tylko te z zakresu 16-49 lat, bo dla mnie to dziwactwo i próba dyskryminacji (że niby starsze osoby nie powinny już oglądać telewizji???)???

 

 

16-49 to grupa komercyjna czyli ta jaką najbardziej preferują reklamodawcy. Co wcale nie oznacza ze starsze osoby nie mają prawa oglądać bo każdy może sobie oglądać ważne tylko , żeby największą oglądalność program miał akurat w grupie komercyjnej bo to oznacza dochody i zawsze tak było. Ludzie nie chcą aby to zmieniano bo inaczej by tych programów nie oglądali { olbrzymia część widzów TV to osoby starsze.} Gdy pojawiają się audycje dla osób starszych to jedyne co można w nich reklamować to tabletki i medykamenty{ jak np. w Polskim Radio PR I reklamy leków stanowią większość reklam}. Zresztą widać po tym forum gdy pojawiła się informacja o nowym kanale tematycznym skierowanym do osób 50+ jedyne posty jakie pojawiły sie były w stylu " co oni będą nadawać " , " tylko zaśmiecają satelitę" , " niepotrzebny badziew" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-49 to grupa komercyjna czyli ta jaką najbardziej preferują reklamodawcy. Co wcale nie oznacza ze starsze osoby nie mają prawa oglądać bo każdy może sobie oglądać ważne tylko , żeby największą oglądalność program miał akurat w grupie komercyjnej bo to oznacza dochody i zawsze tak było. Ludzie nie chcą aby to zmieniano bo inaczej by tych programów nie oglądali { olbrzymia część widzów TV to osoby starsze.} Gdy pojawiają się audycje dla osób starszych to jedyne co można w nich reklamować to tabletki i medykamenty{ jak np. w Polskim Radio PR I reklamy leków stanowią większość reklam}.

 

A w jakich przepisach jest to napisane i kto to wymyślił, że w lub przy programach "wycelowanych" w osoby powyżej 49 lat można reklamować tylko leki???

 

Przecież to moim zdaniem zupełna paranoja, bo to tak jakby przyjąć, że ludzie w tym wieku nie kupują już nic innego jak leki, a osoby młodsze w ogóle leków nie kupują, a to przecież kabaret (idąc tym tokiem myślenia trzebaby wywiesić na większości sklepów tabliczki "tylko dla osób do 49 lat", a na aptekach "tylko dla osób powyżej 50 lat") :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przepisów { a co to bez przepisów ludzie sami nie potrafią działać?} ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kierował reklam leków do osób młodszych a komórek , aut , gier na Xbox , chipsów do osób starszych { tak jak nikt nie będzie kierował reklam perfum dla kobiet do facetów} . Logiczne chyba. Wiadomo że są osoby starsze korzystające z tych produktów ale grupą docelową są od 16 do 49 roku życia. Są produkty kierowane np. do osób 16 -24 ale najpopularniejszą jest 16-49.

 

Osoby 16 - 49 to osoby w wieku produkcyjnym zarabiają wiec pieniądze a to interesuje reklamodawców. Nikt nie będzie niczego wywieszał bo nie ma takiej potrzeby. Osoby starsze też kupują ale w mniejszym stopniu i zazwyczaj produkty żywnościowe i leki { ich reklamy tez się pojawiają w TV ogólnopolskich ale zdecydowaną większośc stanowią reklamy dla młodszej grupy . Nie uważasz chyba za dyskryminacje to ze w reklamie np. Plusa czy T- Mobile nie ma wspominania o osobach starszych czy nie grają w nich osoby starsze. Po prostu oferta dla młodych to dla młodych . Potrzebują więc młodszej widowni } . Nie jest to paranoja a dostosowywanie się do istniejących potrzeb.

 

 

A na Polsacie mówili,że to oni jako jedyni ppoprawili swoje wyniki oglądalności w grupie komercyjnej w stosunku do roku 2010. To komu tu wierzyć??

 

To że poprawili swoje wyniki oglądalności w grupie komercyjnej w stosunku do roku 2010 wcale nie oznacza że byli pierwsi tylko że oglądało ten kanał więcej osób niż zeszłym roku co nie oznacza że i w tym roku są pierwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Polsacie mówili,że to oni jako jedyni ppoprawili swoje wyniki oglądalności w grupie komercyjnej w stosunku do roku 2010. To komu tu wierzyć??
No bo poprawili. Za cały rok polsat liderem jest w grupie 16-49 (z niewielką różnicą), ale zawdzięczać mogą to tylko sezonowi ogórkowemu, gdyż w czasie marzec - maj, wrzesień-listopad, czyli wtedy kiedy wszystkie stacje mają normalne ramówki z nowościami to TVN ma największą oglądalność i za cały rok w grupie 4+ również TVN ma najlepszą oglądalność.
czy ktoś może mi też podać czy "TVN" sprzedał kiedykolwiek jakieś swoje produkcje do zagranicznych telewizji' date=' bo ja jakoś nie pamiętam[b']???[/b]
Tak, sprzedał, np. Naznaczonego sprzedali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przepisów { a co to bez przepisów ludzie sami nie potrafią działać?} ale nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kierował reklam leków do osób młodszych a komórek , aut , gier na Xbox , chipsów do osób starszych { tak jak nikt nie będzie kierował reklam perfum dla kobiet do facetów} . Logiczne chyba. Wiadomo że są osoby starsze korzystające z tych produktów ale grupą docelową są od 16 do 49 roku życia. Są produkty kierowane np. do osób 16 -24 ale najpopularniejszą jest 16-49.

 

Osoby 16 - 49 to osoby w wieku produkcyjnym zarabiają wiec pieniądze a to interesuje reklamodawców. Nikt nie będzie niczego wywieszał bo nie ma takiej potrzeby. Osoby starsze też kupują ale w mniejszym stopniu i zazwyczaj produkty żywnościowe i leki { ich reklamy tez się pojawiają w TV ogólnopolskich ale zdecydowaną większośc stanowią reklamy dla młodszej grupy . Nie uważasz chyba za dyskryminacje to ze w reklamie np. Plusa czy T- Mobile nie ma wspominania o osobach starszych czy nie grają w nich osoby starsze. Po prostu oferta dla młodych to dla młodych . Potrzebują więc młodszej widowni } . Nie jest to paranoja a dostosowywanie się do istniejących potrzeb.

 

Zgadza się, że osoby młodsze mają zazwyczaj więcej pieniądzy (chociaż biorąc pod uwagę bezrobocie, czy kryzys też nie jest to regułą), ale z drugiej strony telewizję dużo częściej oglądają właśnie osoby starsze, bo młodsze nie mają czasu (bo muszą pracować), więc reklamodawcy powinni raczej według mnie kierować swoje kampanie do starszych.

 

Poza tym ważne powinno być też to, że osoby starsze, podobnie jak dzieci są raczej bardziej podatne na działanie reklamy telewizyjnej, niż te młodsze (ja jak w czasie np. weekendowego "Dzień Dobry TVN" siedzę u rodziców i jest przerwa reklamowa, to chcę od razu przełączyć na inny kanał, bo wiem, że ponad 5 minut jest "z głowy", ale tata rzadko mi na to pozwala :D ).

 

Wybaczcie, że zszedłem z tematu, ale zaciekawił mnie ten temat oglądalności (rozumiejąc go łatwiej będzie zrozumieć budowanie ramówki między innymi przez "TVN"), a tak poza tym to zastanawia mnie też to czemu "TVN" do promocji tego nowego serialu "Julia" praktycznie cały czas wykorzystuje Martę Żmudę-Trzebiatowską, skoro to nie ona gra główną bohaterkę???

 

Jasne, że ona jest bardziej znana, ale skoro tylko o "znaność" im chodzi, to trzeba było dać Trzebiatowskiej główną rolę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to zastanawia mnie też to czemu "TVN" do promocji tego nowego serialu "Julia" praktycznie cały czas wykorzystuje Martę Żmudę-Trzebiatowską, skoro to nie ona gra główną bohaterkę???

 

Jasne, że ona jest bardziej znana, ale skoro tylko o "znaność" im chodzi, to trzeba było dać Trzebiatowskiej główną rolę :D .

Wg mnie jest dużo ładniejsza od serialowej Julii :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żmuda-Trzebiatowska to moim zdaniem najładniejsza polska aktorka,no może 2 miejsce:) Nie oglądam tegoż serialu,ale jak czasami przełączy mi się na TVN i ten serial leci i widzę Martę to czekam do końca sceny z jej udziałem.Dodam,że pierwotnie miała grać Glinka,ale ze względu na ciążę, wskoczyła na jej miejsce właśnie Żmuda-Trzebiatowska. TVN robi kolejny serial z tym samym motywem kopciuszka,ale jak widać ludzie to kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Trzebiatowską od razu zwróciłem uwagę w "Nie Kłam Kochanie" (ach, ten jej uśmiech :D ...), potem "Teraz Albo Nigdy" i "Chichocie Losu" (tam poza uśmiechem oszalałem na punkcie tych jej brązowo-czarnych kaloszy :D ) i nie mam nic przeciwko temu, żeby to ona promowała "Julię", tylko skoro tak, to dlaczego ona nie gra głównej bohaterki???

 

To jest według mnie też trochę nie fair wobec aktorki, która Julię gra (nawet nie kojarzę właśnie jej nazwiska, bo o niej niewiele mówią :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...