Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię polskie kino więc zestawienie jest nawet dobre, szkoda tylko, że zabrakło filmu Romana Polańskiego pt. ''Frantic'' :D

A już myślałem, że coś naprawdę dobrego z polskiego kina nadadzą jak wspomniałeś o ,,Frantic'u", a tu to, co zwykle: ,,To nie tak jak myślisz, kotku", ,,Kochaj i tańcz", ,,Jeszcze raz" i ,,Vinci" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś liczy, że w "TVN" będą jakieś ciekawe filmy, to chyba rzadko ten kanał ogląda... Niestety cały czas widzowie w Polsce są traktowani przez "TVN", jako niewarci dbania o nich i to co ciekawsze trafia do "ITVN", a nam można wciskać po 100 razy to samo...

 

Czy naprawdę nikt nie widzi, że to jest mówienie widzom: "jesteście tak głupi, że obejrzycie wszystko co wam puścimy, ważne, aby na ekranie było nasze logo"???

 

Ja oglądam główny "TVN" tylko jak występuje tam Agnieszka Cegielska (albo jeśli rodzice akurat oglądają "Dzień Dobry TVN", albo "Fakty"), bo naprawdę oprócz niej nie ma tam dla mnie nic ciekawego, a jeśli już się coś znajdzie to do oglądania skutecznie zniechęca mnie długość przerw reklamowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś liczy, że w "TVN" będą jakieś ciekawe filmy, to chyba rzadko ten kanał ogląda... Niestety cały czas widzowie w Polsce są traktowani przez "TVN", jako niewarci dbania o nich i to co ciekawsze trafia do "ITVN", a nam można wciskać po 100 razy to samo...

iTVN rządzi się innymi prawami niż główna antena TVN. Przede wszystkim jest to stacja kodowana, płatna i niedostępna w Polsce. W formule, w której nadaje od samego początku, nigdy nie będzie pokrywać się ofertą z TVN, dlatego będziemy widzieć takie różnice w ramówce. Pamiętaj jednak, że to oferta dla zagranicy, a w stacji o ściśle ograniczonym zasięgu prawa mogą być tańsze lub po prostu dostępne w innych krajach, a dla Polski wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to, żeby ramówka "TVN" była kopią tej z "ITVN", bo wiadomo, że prawa do emisji są różne (w ogóle jako ciekawostkę dotyczącą "ITVN" mogę napisać, że np. w czasie emisji "Faktów" o 19:00 niektóre materiały, głównie na tematy zagraniczne są tam niedostępne, tzn. zamiast nich pokazywana jest plansza: "materiał niedostępny poza granicami Polski"), ale żeby w "TVN" dla Polski była większa różnorodność programów, tak jak ma to miejsce w "ITVN", który jest zbiorowiskiem najciekawszych pozycji z kanałów tematycznych, uzupełnionym o kilka dostępnych tylko w "ITVN" i tak samo powinno to moim zdaniem wyglądać w "TVN" dla Polski, tzn. powinien on być "tubą propagandową" kanałów tematycznych "TVN" w "DVB-T", z której wydobywa się komunikat: "zobacz co mamy najlepszego do zaoferowania, a jeśli chcesz tego więcej kup ofertę z naszymi kanałami tematycznymi".

 

Tymczasem "TVN" traktuje według mnie kanał dla Polski w myśl zasady: "minimum wysiłku, maksimum zysku", tzn. mniej jest dbałości o różnorodność programową, a reklamy są wciskane gdzie się da...

 

Nie zawsze tak to wyglądało, bo pamiętam jak chyba w 2008 roku przed weekendowymi wydaniami "Dzień Dobry Wakacje" emitowano bajki dla dzieci, których teraz w zasadzie w ogóle nie ma, a to mogłaby być "tuba propagandowa" serwisu "TVN Player", gdzie można te bajki wciąż znaleźć.

 

Powinni też wrócić do swojego, transmitowanego na żywo festiwalu muzycznego, bo moim zdaniem to dużo ciekawsze, niż wszelkie "X-Factory", "Mam Talent" itp. (te programy są sztuczne i przede wszystkim w nich wcale nie chodzi o rywalizacje wykonawców, tylko jurorów).

 

P. S. Nie tak dawno zauważyłem, że oni sami w siedzibie "TVN" na Wiertniczej wolą oglądać "ITVN", ponieważ podczas wypowiedzi chyba dla "Faktów" Tomasza Iwana, przed którymś z meczów "Ligi Mistrzów", która była kręcona właśnie w holu siedziby "TVN", za Tomaszem Iwanem było widać monitor ustawiony na "ITVN" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby w "TVN" dla Polski była większa różnorodność programów, tak jak ma to miejsce w "ITVN", który jest zbiorowiskiem najciekawszych pozycji z kanałów tematycznych, uzupełnionym o kilka dostępnych tylko w "ITVN" i tak samo powinno to moim zdaniem wyglądać w "TVN" dla Polski, tzn. powinien on być "tubą propagandową" kanałów tematycznych "TVN" w "DVB-T", z której wydobywa się komunikat: "zobacz co mamy najlepszego do zaoferowania, a jeśli chcesz tego więcej kup ofertę z naszymi kanałami tematycznymi".

To chyba normalne, że ramówka TVN nie opiera się na programmingu stacji tematycznych, bo rozumiem, że powinien prezentować to, co ma ciekawego do pokazania na reszcie kanałów. To nie jest sposób na biznes, bo jeśli zaczną promować jakieś programy na głównym TVN, to z miejsca może spaść oglądalność TVN Turbo czy TVN Style. Nie bez powodu z anteny zniknął np. "Automaniak" czy "Kawa na ławę", a z TVN7 np. "Na osi". Poza tym telewizja ogólna musi ustępować teraz miejsca kanałom tematycznym, dlatego ramówki Polsatu (który także za specjalnie powtarza programów z innych anten) czy TVN składają się z tanich seriali typu docu-reality, bo na to jest moda i to najtańszym kosztem może utrzymać widza przed telewizorem.

 

Tymczasem "TVN" traktuje według mnie kanał dla Polski w myśl zasady: "minimum wysiłku, maksimum zysku", tzn. mniej jest dbałości o różnorodność programową, a reklamy są wciskane gdzie się da...

To chyba myśl zasady większości nadawców, nie tylko w Polsce. Poza tym popatrz na zagraniczne programy emitowane w Polsce, ile producenci robią tam miejsc na reklamę lub na zagraniczne stacje telewizyjne typu CBS Europa czy Discovery Channel.

 

Nie zawsze tak to wyglądało, bo pamiętam jak chyba w 2008 roku przed weekendowymi wydaniami "Dzień Dobry Wakacje" emitowano bajki dla dzieci, których teraz w zasadzie w ogóle nie ma, a to mogłaby być "tuba propagandowa" serwisu "TVN Player", gdzie można te bajki wciąż znaleźć.

Najwidoczniej bajki wyszły z mody. TVN widocznie pokazuje to, co sprzedaje się najlepiej - kiedyś było tam dużo "Bajkowego kina", telenowele w prime-time, czy nawet mecze NBA. Ten model po prostu widocznie zbyt wiele kosztował albo nie przynosił wystarczającej ilości pieniędzy - w końcu to telewizja prywatna.

 

Powinni też wrócić do swojego, transmitowanego na żywo festiwalu muzycznego, bo moim zdaniem to dużo ciekawsze, niż wszelkie "X-Factory", "Mam Talent" itp. (te programy są sztuczne i przede wszystkim w nich wcale nie chodzi o rywalizacje wykonawców, tylko jurorów).

A widzisz. "Sopot Festival" w wykonaniu TVN był klapą. Widocznie TVN nie jest najlepszy pod każdym względeme.

 

P. S. Nie tak dawno zauważyłem, że oni sami w siedzibie "TVN" na Wiertniczej wolą oglądać "ITVN", ponieważ podczas wypowiedzi chyba dla "Faktów" Tomasza Iwana, przed którymś z meczów "Ligi Mistrzów", która była kręcona właśnie w holu siedziby "TVN", za Tomaszem Iwanem było widać monitor ustawiony na "ITVN" :D .

Widczonie takie są upodobania ochroniarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może głupio myślę, ale interesuję się tym jak działa telewizja już kilkanaście lat (od dzieciństwa - głównie zajmują mnie kwestie techniczne, montaż itp., ale to jak powinien wyglądać program również) i moim zdaniem zachęcanie do oglądania swoich kanałów płatnych nie powinno polegać, tak jak piszesz na zniechęcaniu na wszelkie sposoby do oglądania swoich kanałów bezpłatnych, tylko wręcz na odwrót, te kanały powinny być 24-godzinną reklamą kanałów płatnych (właśnie poprzez emisję w kanale bezpłatnym wybranych pozycji z kanałów płatnych i jednoczesnym informowaniu między programami jakimś podnieconym głosem lektora :D : "podoba Ci się to co właśnie obejrzałeś i chcesz obejrzeć tego więcej??? - zadzwoń pod ten numer lub wejdź na tę stronę i zamów pełną ofertę naszych kanałów !"), bo jeśli wygląda to inaczej, to ja się pytam po jakie "byczki" utrzymywać kanały bezpłatne w "DVB-T" (co jest, jak wiemy dużo droższe, niż utrzymanie kanałów płatnych na satelicie), skoro te pieniądze możnaby przeznaczyć na jeszcze większe polepszenie oferty kanałów płatnych, a ludziom możnaby wtedy wprost powiedzieć, że bezpłatne "DVB-T" jest bez sensu i niech kupują oferty platform satelitarnych (podobny mechanizm jak w służbie zdrowia - utrzymuje się fikcję jej bezpłatności, a tymczasem wiadomo jaka jest prawda, ale składkę zdrowotną od ludzi się pobiera, a mogliby sami przeznaczyć tę kwotę na odpłatne leczenie i nikt by nie miał prawa narzekać !) ???

 

Według mnie "TVN" był dużo bliższy mojemu myśleniu w tej sprawie, dopóki bezpośrednio na jego działanie mieli wpływ Pan Mariusz Walter i Jan Wejchert, a kiedy oni odeszli (Pan Jan Wejchert niestety przedwcześnie...) do władzy doszły "młode wilczki" i akcjonariusze zagraniczni (najlepszy dowód to fakt, że prezesem "TVN" nie jest Polak), dla których liczą się już tylko słupki (finansowe), a nie jakość i zawartość programu...

 

Swoją drogą bardzo jestem ciekawy jakie zdanie na temat obecnego sposobu zarządzania "TVN" miałby właśnie Pan Mariusz Walter???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w TVN w czerwcu 2013 roku:

1000 lat przed naszą erą / Akademia Policyjna 6: Operacja Chaos [1989] / Akademia Policyjna 7: Misja w Moskwie [1994] / Alarm dla Paryża / American Pie: Wesele [2003] / Appaloosa / Autostopowicz [2007] / Billy Madison [1995] / Cobra [1986] / Cyborg [1989] / Czarny pies [1998] / Dorwać Smarta / Firewall [2006] / Godzina zemsty [1999] / Godziny szczytu 2 [2001] / Harry Potter i kamień filozoficzny [2001] / Harry Potter i komnata tajemnic [2002] / Hotel dla psów / Jaja w tropikach / Jeszcze raz [2008] / Kochaj i tańcz [2009] / Kod Merkury [1998] / Kopciuszek: Roztańczona historia / Kryptonim Nina [1993] / Laura [2010] / Legalne blondynki [2009] / Miasto duchów / Morderczy rój / Mroczne miasto [1997] / Noc w Rodanthe / Nowa policyjna opowieść [2004] / O czym marzą faceci / Ostatni skaut [1991] / Pluto Nash [2002] / Przypadkowy mąż [2008] / Rekin w Wenecji [2008] / Rozbitkowie [2005] / Rozterki Gray [2006] / Seks w wielkim mieście / Seks w wielkim mieście 2 / Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2 / Strażnicy / Superman: Powrót [2006] / Sztuka zrywania [2006] / Teren prywatny [2001] / Uwierz w ducha [1990] / Vinci [2004] / Wirus Apokalipsy / Wyspa [2005].

 

 

UWAGA! Mogły nie zostać uwzględnione wszystkie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja TVN wczoraj wyemitował film ''Ostatni władca wiatru'' z lektorem (czytał Jarosław Łukomski) mimo że film był wyświetlany w kinach z dubbingiem. Uważam że ostatnio TVN zapomina o filmach które zostały już zdubbingowane np ''W 80 dni dookoła świata'' (czytał Janusz Szydłowski), ''Po rozum do mrówek'' (czytał również Janusz Szydłowski), ''Kroniki Spiderwick'' (czytał Stanisław Olejniczak) i ''Alex Rider: Misja Stormbreaker'' (czytał Maciej Gudowski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja jestem przeciwnikiem dubbingu podczas filmów fabularnych - dubbing dopuszczam jedynie w filmach animowanych i tylko tych dla dzieci. Może to rzecz przyzwyczajenia, ale filmy z dubbingiem źle mi się ogląda i nie chcę jako widz być zmuszany do tego tworu, skoro odkąd pamiętam 95 proc. filmów było i jest z lektorem. Dubbing może być, ale jako opcja do wyboru.

A poza tym, jest odpowiedni wątek do tego typu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...