Jump to content

Ustawienie telewizora CRT względem Tunera DVB-T


Recommended Posts

Problem jest prozaiczny jako że nie mam oryginalnego pilota do telewizora CRT Philips co uniemozliwia mi wyszukiwanie stacji ( przeszukiwanie częstotliwości) , chciałbym wiedzieć zanim kupie tuner DVB-t.Rozumiem że podłączam scartem tuner do TV i tu najważniejsze pytanie czy na telewizorze włączam kanał AV i dalej lecę wyszukiwanie stacji już z tunera i mam problem braku pilota rozwiązany , czy jednak szukam odpowiedniej częstotliwości już ( w zależności od miejsca zamieszkania) na TV i wtedy mam problem bo pilot uniwersalny tego nie zrobi i telewizor zostanie na wieczne czasy analogowy.Zakup oryginalnego pilota do staruszka TV raczej jest nieopłacalny.

Link to post
Share on other sites

Tuner wyszukuje kanały (oczywiście, tylko cyfrowe, w DVB-T). Przy podłączeniu kablem EURO (SCART) sam też przełącza TV na odbiór z wejścia AV. Typowy Dekoder DVB-T umożliwia również regulację jakości, kontrastu i nasycenia kolorów, oraz głośności.

 

Tak, że pilot do TV potrzebny jest właściwie tylko do włączania i wyłączania telewizora. Chyba, że kupisz pilota Logitecha, to wtedy oba urządzenia obsługuje jeden pilot, włącznie z jednoczesnym włączeniem obu jednym przyciskiem... :D

 

Popatrz może tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36 - jest dużo opisów różnych dekoderów DVB-T. A tam: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=47&t=893 - masz tabelkę odnośnie dekodowanego dźwięku przez dekodery - dekoder powinien dekodować AC-3 (Dolby Digital) i E-AC-3 (Dolby Digital Plus)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...