Skocz do zawartości

DVB-T HP Pavilion


lolek239
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam około 40-50 km od nadajnika w Śremie. Posiadam tuner DVB T w komputerze HP Pavilion dv6-1308ew. Próbowałem już wszystkich programów w tym ten od HP [MediaSmart] jednak w ogóle nie wyszukuje mi kanałów. Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta laptopa.

 

Czy ma to jakieś znaczenie że posiadam tylko antenę dołączoną do zestawu [około 5 cm, na gumowej podstawce, mała]. Zainstalowałem kodek H.264 coreAVC.

 

Proszę o pomoc. Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to jakieś znaczenie że posiadam tylko antenę dołączoną do zestawu [około 5 cm, na gumowej podstawce, mała].
jak widać ma, bo nic nie odbierasz... :D

 

A tak poważnie; te antenki to nadają się do odbioru DVB-T z mikronadajnika w kawiarence, albo przy dużej dozie szczęścia kilometr od normalnego nadajnika. Do odbioru nadawanej w Polsce DVB-T w odległości 40...50km od nadajnika potrzebna jest antena zewnętrzna, i to w zależności od warunków odbioru - niekiedy bardzo porządna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy macie jakiś program którym sprawdź chociaż czy jest sygnał. Bo nie wiem czy to wina kodeków czy anteny do końca.
SplashLite, SkyView, ALTDVB. Popatrz też tam: http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36

 

Nie wiem po co producenci dają te anteny malutkie jak i tak nic przez nie nie zobaczę a tylko się będę denerwował.
już pisałem wyżej - na świecie są takie miejsca z lokalnie nadawanym DVB-T, ewentualnie, np. w Niemczech są inne parametry nadawania ichniej DVB-T (tzw. mobilna) i tam od biedy można się tymi antenkami posługiwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena chyba jednak nie jest taka zła. W zeszłym roku wybrałem się z nią i laptopem (HP dv7) na Wzgórza Trzebnickie, skąd jest około 80 km do Śremu i efekt był mniej wiecej taki:

 

srem2.jpg

 

Jeśli chodzi o program, to ściągnąłem ProgDVB, który i owszem pokazuje ile jest sygnału i wyszukuje kanaly, ale do ich odbioru potrzebne są jakieś kodeki i chyba "coś tam jeszcze". Trudno mi to jednak wypróbować, bo we Wrocławiu ciągle słabo z DVB-T (nasi jeszcze nie nadają, a kierunek na Czechy mam szczelnie zasłonięty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ściągnę jeszcze raz program ProgDVB i spróbuję przeskanować. Jak będę potrzebował pomocy to napiszę.

 

Edit: odpaliłem jeszcze raz ProgDVB, włączyłem skanowanie tak jak u ciebie. Przy czym wpierw ustawiłem "Poznań" oraz tuner BDA HP DVB-T TV TUNER. Jednak nic nie wyszukało. Czy te "wzgórze" to na prawdę wzgórze. Może dlatego u ciebie coś znalazło ponieważ byłeś nad blokami/domami itp. a w mieście te antena ma problem w ogóle coś ściągnąć?

 

Do tego na pasku Level oraz Quality nic nie wyświetla. W ustawieniach mam Region: Poland, City: Poznań i 5 Multiplexów: 474, 490,618,626 oraz 530 [wszystkie 8MHz].

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zagrało, na paskach Level i Quality musi coś się pokazać — to oznacza, że łapiesz sygnał.

A ze Wzgórz Trzebnickich rozciąga się piękny widok na całą Nizinę Wielkopolską, a więc i na nadajnik w Śremie. Odległość jest niemała, ale ta niepozrona antenka dała radę złapać sygnał. Ty do nadajnika masz bliżej i nie możesz nic złapać, więc zapewne coś zasłania tenże nadajnik. Może spróbuj gdzieś wyżej, ewentualnie wystaw antenę za okno. Sprawdź też czy jest ona dobrze podłączona do laptopa i dociśnij wtyczkę (u mnie są drobne luzy w gnieździe). Bo jeśli nadajnik nie jest zasłonięty i wszystko masz podłączone jak należy, to w odległości 40-50 km na 100% powinieneś złapać sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze.

 

Te mini-antenki wcale nie są takie złe jak wiele osób uważa. Mi osobiście, przy jej użyciu udało się złapać sygnał MUX-2 z nadajnika oddalonego o jakieś 20 km. Antenka była wystawiona za okno, na parapet (parter). Odbiór był natomiast stabilny, bez zacięć.

 

W kwestii mini-antenek trzeba więc eksperymentować. W niektórych sytuacjach potrafią one złapać sygnał z dużego dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wejść trochę wyżej i wystawić antenkę za okno. Na chwilę pojawił się pasek na Quality oraz Level, jednak kanałów nie znalazło. Przejdę się jeszcze do kolegi który ma DVB-T i antenę z wzmacniaczem i zobaczę czy to wina sygnału i zabudowy miejskiej.

 

Szkoda, bo kiedy kupowałem laptopa [2 lata temu] to nikt mi nie powiedział że w Polsce DVB T raczkuje i że taką antenkę to sobie mogę [...] schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakimś cudem, tuner dołączony do paviliona nie działa na innym komputerze (tzn. nie pavilionie). Gdy w ProgDVB próbuję go włączyć, wywala błąd "Device not started". DVB Dream nie wykrył mi żadnego kanału (nie licząc "pustego"). Działam na dodatkowej antenie. WMC też nic nie znajduje :F Jestem ok. 3-4 km od nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem, tuner dołączony do paviliona nie działa na innym komputerze (tzn. nie pavilionie). Gdy w ProgDVB próbuję go włączyć, wywala błąd "Device not started". DVB Dream nie wykrył mi żadnego kanału (nie licząc "pustego"). Działam na dodatkowej antenie. WMC też nic nie znajduje :F Jestem ok. 3-4 km od nadajnika

Nie wiem co to za "dodatkowa antena" ale 3-4 km od nadajnika to jeszcze nie wszystko. Zależy jaki to nadajnik (moc), w jakim miejscu (czy od strony nadajnika, czy coś nie zasłania, jak blisko okna, tak, tak!). No i czy procesor/karta graficzna dają radę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...