Jump to content
berdzisław

Miliard w rozumie

Recommended Posts

Czy pamiętacie taki teleturniej na TVP1 "Miliard w rozumie"? Prowadził go Janusz Weiss, był nadawany w latach 1993 - 2005.

Podobno bardzo dużo dzieci w tamtych czasach bało się tego teleturnieju, a zwłaszcza jego czołówkę. W śród nich byłem też ja :lol2:

Oto czołówka:

http://www.youtube.com/watch?v=cPuFAYZQ ... ideo_title

Czy wiecie co to za postacie pojawiają się na czole? W tych momentach 0:07, 0:08, Te 3 postacie.

Trudno nie pamiętać był super.

Było by fajnie gdyby znów wrócił na wizje!

A nie wiecie co to za 3 postacie w 0:07 i w 0:08?

Już wiem: Albert Einstein

Guest Anonymous

Pamiętam ten teleturniej i czołówkę. Facet podobny do Baracka Obamy? łał.

oglądam jako to dziecko i nie bać się tego lubiałem ten i jak prowadzącego ten program do tej pory fajny gość teleturniej był bardzo edukacyjny to była lekcja z polskiego

Ten program jak na lata 90. XX wieku przystało miał bardzo zabawną czołówkę a po za tym był to pierwszy teleturniej w tzw. kategorii Teleturniej Wiedzowy.

Nawet jeszcze pamiętam jak w tym programie brał udział Marek Hawrot był to mój ulubiony uczestnik w historii MWR.

Kiedyś teleturnieje były faktycznie dla ludzi inteligentnych, a do teraźniejszych teleturniejów to coraz to głupszych ludzi biorą

a po za tym był to pierwszy teleturniej w tzw. kategorii Teleturniej Wiedzowy

Nie pierwszy, bo dużo wcześniej istniała już "Wielka gra".

Kiedyś teleturnieje były faktycznie dla ludzi inteligentnych, a do teraźniejszych teleturniejów to coraz to głupszych ludzi biorą

W "Jednym z dziesięciu" uczestnicy niezmiennie trzymają wysoki poziom i nic dziwnego, bo ten teleturniej jest najtrudniejszy, wymaga od uczestników najwięcej wiedzy. Do teleturnieju "Postaw na milion" też byle kto się nie pcha, bo pytania padają trudne i wymagają ponadprzeciętnej wiedzy. Inną bajką jest "Familiada", ale tego programu nie rozpatruję w kategorii teleturnieju wiedzowego, dla mnie to jest taki przeciętny program rozrywkowy, w którym może wystąpić ktokolwiek.

A "Miliard w rozumie" oglądało się kiedyś i to bardzo chętnie. Gdyby ten teleturniej wciąż istniał w takiej samej formule, nadal bym go oglądał. Lubię teleturnieje wiedzowe.

Mam jeszcze jedno sprostowanie: MWR jest pierwszym w III RP Teleturniejem Wiedzowym w którym rywalizowali sami wyjadacze jak Piasecki, Łojczyk, Zubala, Juszkiewicz czy Krukowski.