Skocz do zawartości

Miliard w rozumie


berdzisław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pamiętacie taki teleturniej na TVP1 "Miliard w rozumie"? Prowadził go Janusz Weiss, był nadawany w latach 1993 - 2005.

Podobno bardzo dużo dzieci w tamtych czasach bało się tego teleturnieju, a zwłaszcza jego czołówkę. W śród nich byłem też ja :lol2:

 

Oto czołówka:

http://www.youtube.com/watch?v=cPuFAYZQ ... ideo_title

 

Czy wiecie co to za postacie pojawiają się na czole? W tych momentach 0:07, 0:08, Te 3 postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ten program jak na lata 90. XX wieku przystało miał bardzo zabawną czołówkę a po za tym był to pierwszy teleturniej w tzw. kategorii Teleturniej Wiedzowy.

Nawet jeszcze pamiętam jak w tym programie brał udział Marek Hawrot był to mój ulubiony uczestnik w historii MWR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po za tym był to pierwszy teleturniej w tzw. kategorii Teleturniej Wiedzowy

 

Nie pierwszy, bo dużo wcześniej istniała już "Wielka gra".

 

Kiedyś teleturnieje były faktycznie dla ludzi inteligentnych, a do teraźniejszych teleturniejów to coraz to głupszych ludzi biorą

 

W "Jednym z dziesięciu" uczestnicy niezmiennie trzymają wysoki poziom i nic dziwnego, bo ten teleturniej jest najtrudniejszy, wymaga od uczestników najwięcej wiedzy. Do teleturnieju "Postaw na milion" też byle kto się nie pcha, bo pytania padają trudne i wymagają ponadprzeciętnej wiedzy. Inną bajką jest "Familiada", ale tego programu nie rozpatruję w kategorii teleturnieju wiedzowego, dla mnie to jest taki przeciętny program rozrywkowy, w którym może wystąpić ktokolwiek.

 

A "Miliard w rozumie" oglądało się kiedyś i to bardzo chętnie. Gdyby ten teleturniej wciąż istniał w takiej samej formule, nadal bym go oglądał. Lubię teleturnieje wiedzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Chciałbym dodać iż z powodu śmierci Janusza Weissa TVP Kultura w ubiegłą niedzielę o 22:00 wyemitowała pierwszy historyczny odcinek MwR emitowany w roku 1993.

Mam nadzieję że jak tylko Archiwiści TVP wezmą się za pas wtedy być może doczekamy się wszystkich archiwalnych odcinków MwR na jednej z tematycznych anten TVP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...