Skocz do zawartości

N na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jestem świadomy, że niemiecki Eurosport ma czasem trochę inną ramówkę niż polski

Dokładnie ma kilka innch transmisji min LM piłkarzy ręcznych czy hokeja ( obecnie sam nie wiem ) , kiedys mieli Lige francuską ( pokazywali niedzielny mecz ) ,sam mam zeza i jestem zadowolony dokładam jeszcze sport 1 ( dawny DSF)i kanały ARD ZDF w jakosci HD

dalej sa kanały canal + family w NNk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jest nowy , może mi pomożecie chcę kupić dekoder TechniSat DIGYBOXX HD C+ by móc korzystać z n na kartę na doładowanie , dzwoniłem do infolinii nc+ to jest możliwość tylko z ich dekoderem box , pytam o moduł n CAM na CI + oni na to że n CAM nie sprzedają modułów gdyż byłby z nimi problemy i tylko ich dekoder box daje taką możliwość, zależy mi na jakości obrazu dlatego wybrałem TechniSat DIGYBOXX HD C+.

Czyli nie można podłączyć karty n na doładowanie przez moduł CAM do w/w dekodera , zostaje tylko smart HD + przez Conax ?

To karty n na doładowanie też są parowane z dekoderami czyli box , mediabox jak w umowie na abonament .

 

Zależy mi na kanałach sportowych n sport HD , canal + sport HD .

 

Proszę o pomoc .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i sorry za powielanie tematu , ale na str. http://n.pl/nsklep/promocje/nnakarte w 3 pakiecie jest Canal + Family HD .

Faktycznie mój błąd to kanały Filmowe w linku , niedopatrzenie czyli reasumując gdybym chciał tylko n sport HD to czy z w/w dekoderem przez moduł CAM mogę korzystać z n na kartę , albo opcja Smart HD + tam też jest n sport HD - to jest chyba najtańszy wariant z wykorzystaniem warunkowego dostępu conax .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki czyli warto z punktu widzenia jakości obrazu kupić Digyboxxy HD C+ w zestawie z smart HD + , w porównaniu z dekoderami ADB box sprzedawanymi przez nc+ w ofercie n na kartę mając do wyboru 1, 2, 3 pakiet .

Pytam gdyż nigdy nie miałem styczności z tymi sprzętami , obecnie mam dvb-c .

Jak już pisałem , ważna jest dla mnie jakość obrazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden dekoder ADB w ofercie n na kartę, który jest zbudowany na takim samym procesorze (daje więc zbliżoną jakość obrazu) co DiGYBOXX C+ i jakością wykonania mu nie ustępuje, mianowicie ADB-2849/2850ST. Tyle, że jest on parowany i nie zadziała w nim żadna karta oprócz tej dostarczonej w zestawie. Osobiście polecałbym jednak produkt TechniSata, bo w przeciwieństwie do ADB możesz ułożyć tam własną listę kanałów czy w przyszłości skorzystać z innej oferty niż Smart HD+ poprzez obsługę modułów CI+ (np. Polsatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , cyfrowy polsat oferuje ciekawą ofertę jednak to chyba tylko na umowę - abonament opcja .

Zdecyduję się na TechniSat , tylko rozważam między smart HD + przez Conax i nie potrzeba żadnego moduł CAM , lub opcja droższa ale szerszy pakiet ( np. premium gdzie mam również 3 programy o tematyce przyrodniczej ) , na czym mi również zależy tu też n na kartę na doładowanie ,ale tylko przez ( infolinię tylko z ich dekoderem box białym ) .

W przypadku tej opcji chcąc wykorzystać kartę bez ich dekodera trzeba posiadać moduł n CAM , gość z infolinii mówił iż nie sprzedają już tych modułów bo byłby jakieś problemy z kompatybilnością chyba z niektórymi telewizorami , tak to argumentował chcąc sprzedać dekodery box .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj wszystkiemu co mówią sprzedawcy i pracownicy infolinii. :)

 

Jeśli miałbyś taką potrzebę, to zwyczajnie kupujesz moduł na znanym portalu aukcyjnym albo chociażby w sklepie będącym właścicielem tego forum:

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/190 ... n-na-karte

I sobie taki moduł aktywujesz według instrukcji:

http://n.pl/oferta/n-na-karte/aktywuj?ncplus

 

Same moduły nie są wadliwe, tylko niewłaściwie współpracują z niektórymi telewizorami czy dekoderami. Z opinii w temacie o DiGYBOXXie wynika, że na tym sprzęcie działa to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moduł nie ma wpływu na jakość obrazu. :) Obraz (przykładowo) z TVP 1 HD czy nSportu HD dekodowanego z karty Smart HD+ czy modułu nCAM włożonych do DiGYBOXXa będzie identyczny. Zadaniem modułu jest jedynie zdekodowanie strumienia danych, bez wpływu na obraz.

 

Co do dekoderów (nie wiem dlaczego poruszamy ten temat jeśli interesuje Cię tylko DiGYBOXX z opcją modułu NNK lub gołą karta Smart HD w czytniku) oferowanych przez nc+, to dekodery ADB oferowane w NNK to:

- nBOX ADB 5800S (egzemplarze odnawiane, chociaż często nawet nieodkurzone w środku po poprzednim właścicielu i dość awaryjne, oparte na starej technologii STi7100 z 2006 roku, nie polecam)

- nBOX ADB 2849/2850ST (nowe egzemplarze, oparte na takim samym procesorze - STi7111 - co DiGYBOXX - obraz będzie więc zbliżony)

- Opticum X8 (nowe egzemplarze, oparte na dość słabym procesorze ALi M3603 - technicznie najsłabsza propozycja spośród tych trzech)

 

Co do dyskomfortu to tak czy siak jakiś będziesz miał, w momencie gdy trafisz na jedną z pereł polskiej myśli technicznej HD, np TVP 2 HD :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja sobie zdaję z tego sprawę , ale tak argumentują ci konsultanci , gdybym jednak wybrał wariant na umowę bo jeżeli jakość obrazu zbliżona to mogę to rozważyć , rozumiem iż ten zbliżony parametrami jest model z tego linku http://n.pl/oferta/n-na-karte/dekoder-hd-pvr-ready , bo to jest ADB 2850ST .

Mam sparowaną kartę i sprawa załatwiona , bardzo mi pomogły Twoje sugestie , mam teraz dwa warianty i przemyślę sprawę .

Dziękuję za pomoc .

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ADB-2849/2850/2851 w kwestii wyświetlanego obrazu nie powinny ani trochę odstawać od DiGYBOXXa, jakością wykonania również.

Osobiście mam ADB-2850ST i z wyświetlanego obrazu jestem zadowolony.

Tylko pamiętaj, że jedyne co wtedy będziesz mógł odebrać na takim dekoderze to NNK lub nc+ z kanałami FTA, inne karty (nawet Smart HD+) nie zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chwilę temu dzwoniłem do infolinii nc + , no i nie mają tych ADB 2850 i już nie będę mieli ( to po grzyba oferują na stronie internetowej ten model ) , reasumując do wyboru są dwa : nbox 5800S , lub opticum .

Niestety zostaje albo lepsza jakość TechniSat i mniejszy pakiet Conax smart HD + , albo kosztem jakości - nbox z słabym procesorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delfin2012, dlaczego wszystko uparcie załatwiasz przez infolinię? :) Oni nie są obiektywni, tylko mają interes wypchnąć ADB-5800S, bo to zalegające, odnowione tylko z nazwy (a często nawet nieodkurzone w środku, ze spuchniętymi kondensatorami) szroty, które zalegają im po dawnych abonentach N. Oferowany Opticum z kolei sprzętem i oprogramowaniem bardzo odstaje od ADB.

 

Poszukaj na znanym portalu aukcyjnym aukcji numer 3484202530.

Jest to oferta sklepu, (a nie oszusta czy innego naciągacza), gdzie dostaniesz nowy sprzęt, kartę, paragon i gwarancję.

Sam sprzęt po otrzymaniu bezproblemowo aktywujesz wysyłając sms z numerem karty na wskazany na stronie NNK numer. Nie ma czegoś takiego, że skoro dany sprzęt nie jest już oferowany (nCAM, 2849-2850ST), to nie można go aktywować. Aktywujesz kartę, a nie dekoder.

 

Uprzedzając, ADB-2849 to (podobnie jak ADB-2851) sprzętowo model identyczny co ADB-2850ST. Wprowadzili go głównie w celu sprzedaży z niższym opodatkowaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...