Skocz do zawartości

E-AC3,HE-AAC,AC-3 w tunerach DVB-T czy to to samo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W międzyczasie jednocześnie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury stało się obligatoryjne, więc co E-AC3 nie ma - jest ostatecznie niezgodne i sprzedawcy będą mieć obowiązek sprzedając sprzęt niezgodny - o tym informować (tj. że nie nadaje się dla polskiego DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://comsat.blox.pl/2011/07/Cyfryzacja-po-polsku.html

 

nie przeczę, ten blog to pewien rodzaj marketingu wirusowego, ale nie tylko o to chodzi... to nie jest uczciwa konkurencja, kiedy Ty robisz wszystko zgodnie z obowiązującym prawem, a ktoś macha na nie ręką, zbiera profity i w efekcie zraża do Ciebie (wrzucając do jednego worka) masę potencjalnych klientów..

 

także na tym forum była cała masa ekspertów, którzy nie dowierzali, że to może nastąpić (włączenie E-AC3)

możecie odkupić swe winy wykopując ten tekst ;p

 

http://www.wykop.pl/link/818419/cyfryzacja-po-polsku/

 

(chyba, że jesteście konkurencją, która dalej będzie wciskać ludziom kit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Comsat obsługuje aktualizację oprogramowania DVB-SSU? To także jest w rozporządzeniu MI. O aktualizacji oprogramowania po USB w rozporządzeniu MI mowy nie ma. DVB-SSU jest nie mniej obligatoryjne jak E-AC3. Jak ze wsparciem "parental_rating_descriptor"? E-AC3 to nie wszystko.

 

Mało tego - to, że samo E-AC3 działa, to nie jest realizacja rozporządzenia, bo jest w nim także o obsłudze metadanych (normalizacja fonii, miksowanie ścieżek). Jeśli E-AC3 zostanie użyty do tego, do czego go planowano używać, czyli do audiodeksrypcji, a tuner nie będzie umiał poprawnie miksować ścieżek (pozwalając na włączenie audiodeskrypcji tylko wtedy, kiedy trzeba), to mimo tego, że niby E-AC3 obsługiwać będzie, to obsługa będzie do poprawki. To, że coś słychać, to dopiero początek zabawy.

 

Ja od początku i niezmiennie uważam, że emisja E-AC3 z uwagi na znikome korzyści jest po prostu pomysłem komplikującym życie osobom, które kupiły sprzęt choćby przed opublikowaniem rozporządzenia MI, kiedy jeszcze żadnych ustaleń w kwestii sprzętu nie było i zgodnie z prawem nie można było być, bo prawa nie było (a mało tego - nawet jak już samo rozporządzenie było, to nie było i nadal nie jest obligatoryjne - będzie po wejściu ustawy cyfryzacyjnej co nastąpi za 30 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw, równie dobrze w tym czasie, tj. od grudnia 2009 do teraz, zapis o E-AC3 mógł zostać wykreślony nowelizacją rozporządzenia).

 

W kwestii innych wymogów poza E-AC3 - polecam poczytać to: http://blogi.satkurier.pl/67471-mr-orbi ... ne-mi.html

 

Są osoby, które i tak już zostały zrobione w pewnym sensie w konia kupując np.: TV z MPEG-2 (z uwagi na długie testy w tym standardzie). No to teraz najlepiej jeszcze wprowadzić E-AC3, wyłączyć MPEG i zrobić w konia niepotrzebnie następną grupę osób. Na szczęście póki co TVP1 ma mieć trzy ścieżki (zobaczymy na jak długo), a dzięki emisji może uda się zbadać stan działania dźwięku na różnych produktach i poważniejsi producenci, którzy E-AC3 nie mieli od początku - dostaną aktualizację. Jednocześnie to powinno pokazać, że nie warto było kupować jakichś totalnych egzotyków o nieznanych markach, szukając oszczędności kilkudziesięciu zł, bo w takich przypadkach jeśli E-AC3 nie ma, to szanse na aktualizację oprogramowania ją dodającą są znikome. Oby testy E-AC3 obejmowały eksperymenty z audiodeskrypcją. Aczkolwiek testowanie E-AC3 dopiero teraz, kiedy trwa wdrażanie emisji, a na testy było wystarczająco dużo czasu (jakieś 5 lat i wszyscy nadawcy na około sobie bimbali), jest wystarczająco żałosne/żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...