Skocz do zawartości

Kolejny skandaliczny artykuł na SatKurierze


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na SatKurierze pojawił się skandaliczny artykuł Pana Sulisza oraz Pana Grzeszczaka. Artykuł został zatytułowany "TVN 16/9 - problem z dekoderami platform". Panowie piszą w nim, że przejście kanałów TVN'u spowoduje problemy z prawidłowym wyświetlaniem obrazu - obraz może być ucięty lub zniekształcony. Ma to dotyczyć abonentów Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu, odpowiednie według nie wiadomo skąd wziętych szacunków ma to dotyczyć 0,5 oraz 0,9 mln abonentów. Nie wiem na podstawie czego Panowie redaktorzy to wyliczyli. Przypuszczam, że Panowie po prostu rzucili dwoma liczbami i mieli szacunki. Ale to jeszcze nic. Najciekawsze jest to, że najlepszym panaceum na te problemy będzie rozważenie zmiany operatora i Panowie wskazali jako najlepsze rozwiązanie (normalnie szok, kto by się spodziewał) platformę n. Ja się tylko zastanawiam czemu Panowie redaktorzy piszą, o tym dopiero teraz skoro z Cyfrze+ wszystkie kanały Canal+ są w formacie 16:9, w CP także wszystkie kanały Polsatu nadają w formacie 16:9 (prócz głównej anteny w jakości SD). Do tego dochodzi spora liczba kanałów innych nadawców, które także nadają w formacie 16:9. Czemu Panowie wcześniej nie napisali takiego artykułu? Tylko piszą teraz, tuż przed przejściem głównego TVN na format 16:9. Czyżby Panowie chcieliby przestraszyć aktualnych abonentów Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu i w ten sposób zachęcić ich do przejścia na platformę n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również po przeczytaniu miałem te same odczucia. Dodam jeszcze, że powszechne jest tutaj (i nie tylko tutaj) wycinanie niewygodnych dla autora komentarzy pod artykułami czy blogami. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale wydaje mi się, że takie postępowanie nie ma nic wspólnego z etyką dziennikarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMTi: Jako abonent Cyfrowego Polsatu i zarazem osoba znana z niechęci do kanałów TVN jesteś kompletnie nieobiektywny i jakiekolwiek uwagi z Twojej strony w tym temacie są bezwartościowe.

 

Czemu teraz? Bo zmiana za jednym razem dotyka dużej ilości kanałów. Aczkolwiek moim prywatnym zdaniem problem nie będzie wielki, bo TVN 24/Turbo/Style są w 16:9, Polsat-y też, ludzie jakoś z tym żyją.

 

Komentarze: niestety jak się krytykować nie potrafi i zamiast rzeczowo leci się ad personam, to się chyba nie spodziewacie, że wyzwiska będą tolerowane. Jest tak od zawsze. Także w tym temacie zamiast rzeczowo/faktami eMTi jedzie "przypuszczam" "czyżby". Z czymś takim nie da się dyskutować, bo to nie fakty, tylko odczucia czytelnika i to odległe od obiektywizmu. Jak ktoś rzeczowo podszedł (w tym zwrócenie uwagi na to, co napisałem wyżej, tj. że kanały w 16:9 już istnieją i ludzie z tym żyją), to komentarz się pojawił.

 

Zamykam. Proszę komentować pod tekstem. Jeśli dokonacie tego wysiłku, aby spłodzić cokolwiek rzeczowego, to z pewnością się pojawi, bo profesjonalne (a nie emocjonalne na bazie własnego lubienia/nielubienia) podejście do tematu jest zawsze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poniższy wątek zamknąłeś, więc zakładam nowy, aby tylko odpowiedzieć na Twoje zarzuty Mr. Orbita.

Jestem nie obiektywny, bo jestem abonentem Cyfrowego Polsatu? A Pan Sulisz w jaki sposób ma być obiektywny skoro jest autoryzowanym przedstawicielem n'ki? Wszędzie, gdzie się tylko da pisze, że wszystkie problemy rozwiąże n'ka.

Zarzucasz mi, że nie opieram się na faktach tylko przypuszczam. Ale to samo robią Panowie redaktorzy przedstawiając jakieś liczby także nie poparte niczym. Sami to oszacowali? Na podstawie czego?

 

A tym tekstem przyznałeś mi po części rację:

Aczkolwiek moim prywatnym zdaniem problem nie będzie wielki, bo TVN 24/Turbo/Style są w 16:9, Polsat-y też, ludzie jakoś z tym żyją.

Żyją! I co nagle się stało, że musiał być napisany artykuł straszący abonentów Cyfry+ i CP

 

Z mojej strony to już koniec. Oczywiście jestem przygotowany na wszelkie konsekwencje mego niepodporządkowania się. A moje powyższe pytania nie oczekują na odpowiedzi.

 

PS. Proszę nie odpowiadać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby są oparte na bazie sprzedaży tych modeli, nie uwzględniają jednak sytuacji jeśli ktoś np.: Mediasata rzucił do szafy, bo tego oczywiście sprawdzić się nie da. Pytasz co się nagle stało - odpowiedziałem już - zmiana obejmie jednocześnie dużą ilość kanałów, w tym jeden z ważniejszych kanałów komercyjnych, tj. TVN (zapewne wcześniej czy później spotka to także Polsat).

 

Obiektywizm - miałem na myśli nawet nie to, że jesteś abonentem Cyfrowego Polsatu, tylko podpis "Żądam wycofania z oferty CP kanałów TVN". Nie lubisz TVN, ja o tym wiem. Mimo że masz trochę racji (co ująłem wyżej), to niepotrzebnie doklejasz do tego teorie spiskowe.

 

Artykuł nie miał nikogo straszyć, ani także nikogo zachęcać do zmiany operatora, tylko raczej naświetlić problem. Jeśli to nie wyszło, to proszę śmiało wypunktować w komentarzach błędy w nim zawarte, rzetelnie, bez emocji - fakty, albo nawet posłać to prosto na mail redakcyjny, aby autorzy otrzymali "kubeł zimnej wody".

 

PS: Połączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...