Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten cały powrót VH1 Polska jest bez sensu. Najpierw nie sprawdził się MTV Classic potem VH1 Polska, które ustąpiło miejsca w kablówkach i na platformach cyfrowych Comedy Central Family.

O miejsce w kablówkach jest teraz ciężko, dlatego VH1 Polska ustąpiło miejsca CC Family, którego marka mogła spokojnie zadebiutować na polskim rynku. Sieci kablowe udostępniły za to VH1 Europe jako uzupełnienie oferty muzycznej, ale zdaje się, że wywarł na nie wpływ także nacisk widzów, którzy truli m.in. na Facebooku. Teraz MTV ma w kablówce zarówno CC Family jak i VH1 Europe z polskimi reklamami. Teraz muszą uruchomić dla nas specjalną wiązkę z polskimi klipami.

 

wideoteka vh1 jest tak ogromna ,a oni pewnie beda prezentowac dany utwor z 5 razy na dobe.

Rozumiem, że oglądasz telewizor przez 24h, w dodatku na jednym kanale? Poza tym wideoteka VH1 to ta sama, z której korzysta VIVA i MTV, a także wersje zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol co ty gadasz? Akurat tu się zgodzę z Oliver S-c. Nie trzeba było oglądać VH1 24h/dobę, żeby skumać, że puszczają w kółko to samo. Ja też często oglądałem VH1 i te same klipy leciały w tych samych programach co tydz, co mies. Taką mają nudną politykę od lat i na Vivie i MTV, jakby wybierali 100-200 klipów i je miksowali do woli, a co z resztą? I co ma do rzeczy, że VH1 korzysta z tej samej videoteki co Viva i MTV. Te wszystkie kanały mają się różnić, żeby przynosiły im zyski, a nie puszczać to samo. Do tego niech urozmaicają, a nie idą na łatwiznę. Videoteka MTV jest ogromna - milionowa, skoro mają klipy od 1987 roku i jeszcze puszczali wcześniejsze. Chore i nudne jest to co wyprawia Viacom z kanałami muzycznymi.

MTV Classic upadło, bo było jedno deja vu, VH1 to samo tylko w mniejszym stopniu. I lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 European w przeciwieństwie do polszowych reklamodawców zwanych kanałami muzycznymi (Viva, 4fun, ESKA itp) puszcza też sporo starszych kawałków - szczególnie jak ostatnio zapodali 90s revolution czy jak były odliczanki TOP20 (Robbie Williams, Queen, Black Eyed Peas) czy Guess the Year. Może nie ma tego tyle co na VH1 Classic, ale zdecydowanie więcej niż na krajowych kanałach.

 

Nie każdy chce oglądać wyłącznie najnowsze umc-umcy i inne dziwne rzeczy, a obawiam się, że jak wystartują z VH1 PL to wrócą Feele, Cerekwickie, Grzeszczaki i inne tego typu wynalazki + reality show + jeszcze więcej reklam.

 

Chociaż jeśli VH1 European na Astrze pozostanie nietknięty, to jak dla mnie mogą nawet zrobić VH1 Kaszëbsczé czy VH1 Zawaterniok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między VH1 European a tą całą resztą "muzycznych" kanałów jest wręcz kolosalna. Kiedy na Vivie czy w 4fun.tv kicz leje się strumieniami, VH1 European serwuje swoim widzom takie oto zestawienie:

viewtopic.php?f=12&t=16523&start=15#p450401

Te wszystkie Vivy, Eski czy 4funy nie mają nawet startu do VH1. VH1 gra w zupełnie innej lidze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że w tej liście jest sam pop i rock. W ogóle całe VH1 to tylko pop i rock. A gdzie jest disco czy EuroDance z lat 80' i 90'? Wiem, że na VH1 European są magazyny Saturday Night Fever i Boogie Night ale to za mało. Uważam, że jak VH1 PL wróci to powinien być jakiś magazyn nadawany w dzień z EuroDance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie kanały mają się różnić, żeby przynosiły im zyski, a nie puszczać to samo.

Proszę wytłumacz mi czym różni się od siebie puszczana muzyka na MTV, VH1 i Vivie?

 

jackie poczytaj sobie komentarze m.in. Pablo21 z forum tych stacji i na wszystko masz odpowiedź. On już dawno wszystko na nich wyjaśnił, wystarczy poczytać, a nie znowu pisać to samo na forum. Ja z jego i innych postów dowiedziałem się wszystkiego.

 

Ps. Eurodance leciał na VH1 PL w codziennym programie Aerobic i to w dużej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV ma przeogromną bazę polskich piosenek, które można by wykorzystać - w sumie jedyne czego żałuję to, że na VH1 Classic nie ma polskiej muzyki (oprócz Basi - ale wyłącznie jej anglojęzyczne dokonania).. wystarczy popatrzeć na klipy emitowane na MTV Classic - Kapitan Nemo, Papa Dance, Kombi, Lombard, Lady Pank i wiele innych zespołów z lat 80. Do samego końca VH1 Polska emitowała w paśmie "Rock your baby" polskie klasyki (m.in. Fasolki, Radiowe nutki, Natalia Kukulska).

Ja co prawda dostępu do VH1 Polska miał nie będę, bo w kablówce VH1/CC Family zastąpiono VH1 Classic, ale mam nadzieję, że reaktywowana polska wersja VH1 pokaże trochę polskich staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między VH1 European a tą całą resztą "muzycznych" kanałów jest wręcz kolosalna. Kiedy na Vivie czy w 4fun.tv kicz leje się strumieniami, VH1 European serwuje swoim widzom takie oto zestawienie:

viewtopic.php?f=12&t=16523&start=15#p450401

 

Pamiętam, to było pierwsze notowanie FC, które oglądałem na VH1 European. Ostatnio wprawdzie Odliczanki nie są już aż tak fajne, za często tematy zestawień się powtarzają, ale wciąż można trafić na coś fajnego. Tak samo Weekendy Specjalne, ostatnio był świetny z balladami rockowymi.

90's Revolution i Wild 80 też są fajne, no ale tam też bardzo często się piosenki powtarzają, brakuje różnorodności.

 

Oczywiście co do porównywania muzyki na VH1 z tą na Vivie czy MTV (to tam jeszcze jest muzyka?) to oczywiście zgadzam się z Innuendo i Grabarem... tu nawet nie ma co porównywać. Choć wkurzają mnie te programy typu Popchart czy Superchart, wtedy rzeczywiście może się rzucać pewne podobieństwo do kanałów typu Viva...

 

Choć jestem sceptycznie nastawiony do powrotu VH1 Polska to na razie nie skreślam tego kanału, zobaczymy jak pojawi się jakaś ramówka. Mam nadzieję, że będą Odliczanki i Weekendy Specjalne... Szkoda tylko, że pewnie nie będzie żadnych pasm z lat 60-70, bo w artykule piszą tylko o latach 80-90, więc pewnie dawniejsze lata będą się pojawiać tylko sporadycznie, szkoda bo dla mnie stara muzyka nie zamyka się w latach 80-90. :)

Piszą też, że "prezentowana będzie muzyka popularna (pop, rock) najlepszej jakości", więc ciekawe jaka będzie ta "najlepsza jakość" - Rihanna, GaGa, czy inne "produkty z Vivy", czy też będą starannie dobierać współczesną muzykę by nie upodabniać się do Vivy i innych tego typu kanałów... Niestety obawiam się, że prawdziwa będzie ta pierwsza możliwość... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę się jeszcze raz. Nie chcę powrotu VH1 Polska, bo to będzie wyglądało jak ostatnio. Na początku wszyscy będą zachwyceni, a potem wszystko zacznie się staczać po równi pochyłej, gdzie muzyka z lat 80-tych i 90-tych będzie w większości ustępowała obecnej muzyce i programom rozrywkowym dobrze znanym z MTV Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja myślę, że musi być jakiś powód tego, że VIMN chcę tak bardzo przywrócić do Polski lokalną wersję VH1. Miejmy nadzieję, że nie taki aby wsadzać tam powtórki z MTV albo dawać głupie programy o gwiazdach z VH1 USA czy VH1 UK. A tak a propos wiedzieliście, że jest VH1 Dania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak mam wrażenie, że chodzi o to, o czym piszą m. in.: @Bloo411, @pablo21 i @Pawel85, choć pośrednio także chodzi o to co Ty piszesz Peter. Przecież szybciej ktoś wykupi czas na kanale dedykowanym tylko dla kraju głównego, potencjalnego klienta, niż dla bliżej nieokreślonego z Europy. A poza tym czas antenowy będzie tańszy w kanale "narodowym" niż pan-europejskim.

 

Suma sumarum przyszłość tego kanału jest już wyraźnie naszkicowana i jasna. Realizacja, spełnienie wizji, to tylko kwestia czasu (rok, może dwa, może pięć) i tak marnie skończy; umrze śmiercią naturalną. Ewentualnie ulubiona rzecz Viacom - ponowny rebranding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak viacom nie wyciagnie wnioskow z poprzedniego "zycia" vh1 to umrze ten kanal drugi raz ,ale na zawsze .zreszta polacy robia ten kanal ,a jak wiadomo ekipa polska nie umie produkowac kanalow muzycznych ,przyklad viva,mtv pl . Myslalem ze kiedys Atomic stanie sie b.dobrym kanalem muzycznym ,ale chyba komus zabraklo jaj i sie sprzedal ...wlascicela mtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...