Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedz a czy w nc+ wymienia mi tą karte na inna czy bede teraz musial placic abonament 2 lata za coś co mi nie dziala..

Mialem kiedys tnk z nki dało by sie jakos przenieś te uprawnienia na tą starą karte? bo ten dedykowany dekoder oszukuje na jakości.. wyswietla mi 35% a ferdek 65% dziwna sprawa

a mógłbyś kolego sprawdzić jaki?? z jaka datą??

Wygląda na to, że jest to soft oznaczony jako V2.18B6 z 2013.01.10. Wgrywałem go po zakupie dekodera na znanej aukcji na literę A, gdyż sprzedający informował, że nie działa w nim wyjście HDMI. Teraz działa. Przechodzą też uprawnienia (a więc i odbiór) wszystkich programów opłaconych z karty NC+ tzw. cameleon (czerwono-szara chyba z napisem Cyfra+), wszystkich opłaconych programów z karty SMART HD+, wszystkich z Karty TNK SD, oraz programów nieparowanych z oferty NC+ z niebieskiej karty (kodowanie Conax) i podobnej z oferty NC+ MIX (również tylko nieparowane). Na karcie Cayman (podobno najnowszej w NC+) nie sprawdzałem, bo nie miałem dotychczas do takiej dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam tunet ferguson ariva 120 combo i chce nagrac na pendrive i niestety zacina się obraz. Posiadam pendrive 4GB Kingston i mam go parę latek czy to wina pendrivea czy tunera? Jezeli pendrivea to prosze dać podpowiedź jakiego kupić tak do 100zł zeby nie zaicnał sie obraz itp. A komunikat jaki wyskakuje mi to ; Device speed too low to record. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Soft nie był zmieniany od nowości. Po zakupie karty w lutym bez problemu od razu przeszły uprawnienia. W kwietniu i w czerwcu uprawnienia nie przeszły automatycznie, trzeba było wysyłać je ponownie, po wysłaniu przeszły po kilkunastu sekundach. Czy w dniu zakończenia uprawnień trzeba po prostu zostawić dłużej na TVP1 HD i przejdą te uprawnienia?

Czy po zmianie softu uprawnienia powinny przejść automatycznie czy trzeba będzie wysyłać je ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wgrałem nowy soft. Zobaczymy czy teraz będą automatycznie przechodzić uprawnienia. Nie obyło się bez problemów. Po aktualizacji softu i przywróceniu ustawień fabrycznych tuner nie łapał sygnału z niektórych transponderów np. TVP 2 HD, TVN HD, TVP INFO. (konwerter monoblock twin) Odbierał TVP1 HD. W instrukcji zmiany oprogramowania była informacja że należy ponownie ustawić antenę, przed zmianą softu ustawienie anteny ok, żadnych zacięć. Anteny nie mogłem ustawić bo tuner nie pokazywał sygnału z niektórych transponderów. W końcu ustawiłem antenę na innym tunerze (technisat od TNK SD), ponownie przywróciłem ustawienia fabryczne w Arivie i tuner zaczął odbierać wszystkie częstotliwości. Czy może mi ktoś wyjaśnić jaka była przyczyna tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Z dnia na dzień tuner Ariva 120 Combo zaczął przerywać połączenie poprzez kabel LAN (oprogramowanie nie jest fabryczne). Nic między czasie nie uległo zmianie. Mam pendrive podłączony do nagrywania audycji TV. Dotychczas taka konfiguracja pracowała bez zarzutu. Router sprawdziłem poprzez podłączenie do komputera i pracuje stabilnie (cały czas jest połączenie LAN). Teraz po włączeniu tuner sygnalizuje, że uzyskano adres IP i przez kilka minut połączenie LAN działa (mogę wejść z komputera na tuner po adresie IP), ale po ok 2-3 minutach już nie mogę się połączyć z tunerem, a sam tuner również sygnalizuje że brak połączenia sieciowego.

 

Zastanawia mnie, czy to wynika z uszkodzeń sprzętowych (uszkodzenie portu LAN), czy programowych. Jak zaznaczyłem wcześniej, żadnych zmian w tunerze nie dokonywano i działał poprawnie. Obecnie działa w "kratkę", czyli czasami połączenie LAN "trzyma" godzinę, ale częściej nie wytrzymuje 3 minut.

 

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i znalazł rozwiązanie?

 

 

Pozdrawiam,

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem czemu mój tuner po przełączeniu z np. z dekodera naziemnego (w TV), przełączając na Arivę poprzez HDMI nie ma dźwięku, ale wystarczy przełączyć na inną stację i dźwięk powraca. Nie jest to za każdym razem, ale dość często się to zdarza. Jak miałem starego z MPEG-2 poprzez Scart to nigdy mi się to nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Nie mam pojecia, co sie stalo. Moj Ferguson Ariva 120 Combo od soboty (15 Grudnia) przestal dekodowac kanaly z kart Cameleon pomimo, ze uprawnienia sa do lutego 2019 roku. 

Robilem aktualizacje uprawnien tak czysto dla zasady, oczywiscie nie moglo to przyniesc zadnego skutku.

 

Co sie dzieje? Jakies newsy, zeby NC+ majstrowalo przy tych kartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata

Twoje karty Cameleon "złapały" tzw. FEDC i tym samym skończyła się u ciebie możliwość oglądania kanałów platformy nc+ na tunerze typu Ferguson za ich pomocą. Od tej chwili wchodzą w grę tylko dekodery dedykowane tego operatora albo tuner oparty na systemie Linux i odpowiednia konfiguracja.

Więcej informacji o tym i bieżąca dyskusja toczy się w tym oto wątku (kilkanaście ostatnich stron):  ➡️ https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przyszłość-kart-nieparowanych-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...