Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tym sprzęcie odbiorę czeską telewizję DVB-T nadawaną w MPEG2? Mieszkam niedaleko Czech więc sygnał jest dobry. Czy obecnie sprzedawane modele mają już poprawioną usterkę z obrazem z tunera DVB-T w formacie 4:3?

 

POzdrawiam forumowiczów

wedan78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pożyczonego Samsunga 500 GB 2,5" usb2 5400 obrotów

działał bardzo dobrze, a teraz mam zamiar kupić dla siebie czyli coś nowszego szybszego czyli większe obroty i usb3

dlatego pytam czy może ktoś przetestował taki dysk z Ariwą

i drugie pytanie

podłączyłem do wejścia telewizji naziemnej antenę, pod wyjście drugi telewizor (po prostu przedłużyłem antenę) i okazało się

że Ariva przepuszcza sygnał tylko jak jest włączona

w trybie standby sygnału na drugim odbiorniku brak

czy u Was też tak jest, czy ja mam uszkodzone to przejście, czy tak działa w Arivie

jeżeli tak jest to do czego służy to przejście mam kilka innych urządzeń i w każdym po wyłączeniu sygnał jest przepuszczany.

Zadałem pytanie techniczne na stronie Fergusona ale oczywiście brak odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich użytkowników, którzy posiadają A120C lub A220C

Jak tuner radzi sobie z nagrywaniem:

- czy nagrywa na penie

- ile jest prędkości przesuwu odtwarzanego materiału

- czy dysk/pen cały czas pracuje, czy tylko gdy tuner jest załączony

- płynność odtwarzania np. po chwilowym przewinięciu - przód/tył

Układanie kanałów

- czy na liście głównej można układać kanały według uznania

EPG

- jak działa i na ile dni - rozumiem, że każda platforma inaczej, może ktoś testuje na TNK?

DVB-T

- czy jest poprawna proporcja obrazów dla telewizorów 4:3 i telewizorów 16:9

Obecnie jestem w posiadaniu FK-7900UCI i wiele funkcji nie działa tak jak powinny.

Powiem krótko, FK-7900 to wielki szmelc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miet55 - mam Arive 120

- czy nagrywa na penie - Tak - testowane na 4GB

- ile jest prędkości przesuwu odtwarzanego materiału - max 24 (2,4,8,16,24)

- czy dysk/pen cały czas pracuje, czy tylko gdy tuner jest załączony - gdy tuner jest włączony, przy spoczynku dysk zostaje wyłączony - używam 1TB WD z zewnętrznym zasilaczem

- płynność odtwarzania np. po chwilowym przewinięciu - przód/tył - dobra, osobiście nie narzekam, przy przewijaniu na maxa obraz się zatrzymuje, po naciśnięciu Play idzie normalnie bez żadnych zacinek

Układanie kanałów

- czy na liście głównej można układać kanały według uznania - tak

EPG

- jak działa i na ile dni - rozumiem, że każda platforma inaczej, może ktoś testuje na TNK? -DVB-T i C+ 3dni

DVB-T

- czy jest poprawna proporcja obrazów dla telewizorów 4:3 i telewizorów 16:9 - masz kilka trybów ustawień, ja mam ustawione na Auto i jest OK , ale to spawa gustu, zawsze można się bawić przyciskiem Format

 

 

 

@tevez11

.ts - nagrywane są wszystkie ścieżki audio, wideo, napisy - oznacza to, że w trakcie oglądania możesz włączyć napisy lub zmienić ścieżkę audio

. ps - nagrywasz to co widzisz i słyszysz ( jedna ścieżka audio, bez napisów)

 

po kupieniu dekodera i włożeniu karty cyfry wszystkie kanały sa zakodowane - nie wiem o co chodzi, mam kartę C+ i oglądam bez problemów to za co zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bartek67, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, aczkolwiek po raz kolejny czytam gdzieś na forum, że tuner źle dobiera proporcje dla DVB-T.

Chciałbym żeby to odbywało się automatycznie bez mojej ingerencji.

Mam jeszcze jedną prośbę, mianowicie o sprawdzenie jak się zachowa na zaprogramowanym nagraniu przy zaniku napięcia/zasilania. O ile napięcie powróci przed godz. zaprogramowania, czy nastąpi nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tuner Ariva 120, mam telewizor 4:3 no i niestety obraz DVB-T nadawany w formacie 16:9 np. TVN nie skaluje się ani automatycznie, ani nie da się tego wyskalować ręcznie, po prostu obraz jest rozciągnięty w pionie i nie da się z tym nic zrobić (połączenie SCART-SCART). Chyba zwrócę go do sklepu bo to jakby nie było podstawowa funkcjonalność bez której nie ma co pisać o pozostałych.

 

@jawor1111

Zarówno w trybie standby jak i po wyłączeniu sygnał na wyjściu antenowym jest, przy czym wydaje mi się że w trybie standby jest trochę mocniejszy niż jakby nie było w ogóle tunera, a po wyłączeniu trochę słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwrócę go do sklepu bo to jakby nie było podstawowa funkcjonalność bez której nie ma co pisać o pozostałych.

Zwaracanie do sklepu ma sens, jeśli nie zamierzasz ponownie brać tego samego modelu. Jeśli chcesz pozostać przy fergusonie, to lepiej zaczekaj na aktualizację oprogramowania. To jest wada oprogramowania, nie samego urządzenia. Producent powinien tę wadę poprawić.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tevez11 - jeżeli pendrive nagrywa poprawnie materiały w SD jak i HD (choć tutaj mogą pojawić się problemy - przede wszystkim jak trafisz na prawdziewe HD) a pojemność / ilość nagrywanych materiałów Tobie wystarcza to OK.

Mam dysk 3,5'' 1TB WD i współpraca z dekoderem jest dobra no i nie muszę martwić się przestrzeń na dysku. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tevez11- ręczne szukanie to nic innego jak wyszukiwanie po transponderach. Wybierasz satelitę, transponder i już. Wyświetli wszystkie kanały na danym tr, nie ma możliwości wyszukiwania z satelity pojedynczych kanałów. Zmiany na satelicie można śledzić tu: http://pl.kingofsat.net/pos-13E_pol.php

 

@darier nie nie można, to dekoder do TV naziemnej i satelitarnej a nie kablowy. Obsługa sieci kablowych tylko po wymianie głowicy sat na kablową, choć nie wiem czy ferguson oferuje takie głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, ale po wyłączeniu odbiornika kiedy pozostaje on w stanie czuwania brak jest zegara. Czy to wada sprzętu czy oprogramowania. Dodam, że czas w ustawieniach ustawiłem prawidłowo, a wyświetlacz podczas przełączania kanałów działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawor1111

Zarówno w trybie standby jak i po wyłączeniu sygnał na wyjściu antenowym jest, przy czym wydaje mi się że w trybie standby jest trochę mocniejszy niż jakby nie było w ogóle tunera, a po wyłączeniu trochę słabszy.

Dzięki za odpowiedź

Czy na wyjściu antenowym DVB-t jest sygnał cały czas czy tylko po włączeniu Arivy u mnie w trybie standby brak sygnału na drugim telewizorze

Czy mógłby jeszcze ktoś z Was mi to mi sprawdzić bo chyba będę reklamował

 

Czekałem ale widzę że nie ma chętnych do pomocy

Sprawa przepuszczania sygnału przez głowicę DVB-T rozwiązała mi się przez przypadek:

sygnał ten jest przepuszczany w trybie standby tylko i wyłącznie gdy mamy włączony na stałe zegar na wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa sieci kablowych tylko po wymianie głowicy sat na kablową

 

musi być jeszcze wsparcie w oprogramowaniu, na razie wspiera tylko układ kanałów TV naziemnej, patrząc na oznaczenia myślałem kiedyś, że głowica w fergusonie jest hybrydowa T/C, ale nie jest, głowica z obsługą DVB-C jest dwukrotnie droższa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...