Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok, więc AC3 jednak jest wspierany. Pozostaje więc tylko DIVX/XVID.

Wydaje się jednak że możliwości chipa to umożliwiają (skoro inne to potrafią: http://www.diytrade.com/china/4/product ... eiver.html). Być może to kwestia marketingowa (mogłoby to "zabić" sprzedaż innego produktu), bądź jakieś kwestie licencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie dźwieku to mam wrażenie że nie obsługuje w filmach MPEG1 Layer 3 czyli mp3 a MPEG2 audio i oczywiście AC3, kodek zmienia się robiąc szybką konwersję np. format factory, konwertujesz tylko dźwięk, nie robisz ponownej kompresji wideo, trwa to dużo krócej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Posiadam Fergusona Ariva 120 Combo - rozsylam sygnal cyfry + przez urzadzenie clone + , moj problem polega na tym ze jak wsadzam karte do orginalnego dekodera cyfry mam wszystkie programy z godnie z moja oferta, a gdy korzytam z clone + to brakuje mi kilku kanalow np. sport klub gdy wlaczam go na fergusonie przez karte clone mam czarny obraz chociaz pokazuje mi ze mam sygnal z saelity (wyglada wszystko tak samo jak z reszta programow tylko ze ten nie chodzi :((() to samo mam z discovery chanel sugnal z sat jest a tu czarny ekran - brak info ( nie jest napisane ze zakodowane,czy brak sygnalu)

 

z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem posiadaczem Fergusona.

Z tego co zauważyłem po przeskanowaniu listy C+ to brakuje Discovery Ch. i nie wiem jakich jeszcze kanałów.

Czy też macie takie problem ????? I jeszcze jedno pytanie czy kanały układają się Wam jeden po drugim czy w ostępach na na tunerach C+ ?

Jak koś posiada listę dokładnie taką samą jak na tunerach C+ to będę wdzięczny za przesłanie na : rafalp88@o2.pl

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saney

Wydaje mi się, że próbujesz odebrać Discovery "nie z Cyfry+", czyli innego operatora. Ja mam Clone+ i mam discovery. To samo sportklub. Napisałeś "jak wsadzam karte do orginalnego dekodera cyfry", a clone+ wkładasz do oryginalnego, czy tylko ariva120???

Włącz kanał discovery na arivce, włóż kartę oryginalną i zobacz. Włóż Clone+ do dekodera C+ (chyba, że to sagemcom - to nie ma sensu) i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @an10ka, jest problem z proporcjami obrazu na DVB-T.

Niedociągnięcie to pobłażliwe słowo :|

Dla mnie jedynym ratunkiem w telewizorze CRT 4:3 jest zmiana proporcji wyświetlania obrazu w menu samego telewizora na 16:9. Wtedy obraz nie jest "ściśnięty" (niestety nie wszystkie telewizory mają taką funkcję).

Czekam na nową wersję oprogramowania gdzie prawdopodobnie problem ten zostanie naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z kolegów na forum już informował o tym fergusona, odpisali mu że to naprawią, muszą bo obowiązujące stały się rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie wymagań odnośnie dekoderów DVB-T i sprzedaż urządzeń nie spełniających tych wymagań nie jest możliwa, bez informowanie klienta że sprzęt jest niezgodny z wymaganiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj doszedł do mnie tuner ariva 120. Po podłączenie do monitora za pomocą kabla hdmi-dvi wszystko działało prawidłowo, jednak po zmianie ustawień obrazu (prawdopodobnie YUV na RGB) pojawia sie tylko napis: ""cyfrowy poza zakresem pracy". Przcisk OPT nie pomaga oraz FORMAT też nie :(

 

Będe wdzieczny za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników tej Arivy może sprawdzić

czy po podłączeniu anteny telewizji naziemnej do wejścia a do - wyjścia drugiego telewizora czy też dekodera dvb-t

ariva przepuszcza sygnał ?

U mnie tylko gdy jest WŁĄCZONA, natomiast po jej przełączeniu w standby, lub wyłączeniu z zasilania sygnału brak.

czy jest tak we wszystkich dekoderach, czy ja mam to wyjście uszkodzone ?.

Jeżeli jest tak i u was to jaki sens jest tego wyjścia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań

1. Czy dekoder można podłączyć do kompa żeby nagrywać na dysku komputera?? Jak tak to czy komputer musi być włączony w czasie nagrywania??

2. Jeżeli nagrywam coś i będę chciał przełączyć na kanał z innego transpondera to czy dekoder od razu przerwie nagrywanie czy uniemożliwi przełączenie kanału??

3. Czy można gdzieś sprawdzić jakie kanały są na konkretnych transponderach?? (chodzi mi o cyfrę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dekoder można podłączyć do kompa żeby nagrywać na dysku komputera?? Jak tak to czy komputer musi być włączony w czasie nagrywania??

Nie ma takiej możliwości. Dekoder ma WEJŚCIE USB a nie wyjście. (w kompie też masz wejścia, to tak jakbyć dwie wtyczki od prądu chciał razem połączyć :lol2: )

Do nagrywania, przenoszenia nagrań potrzebny jest przenośny dysk USB.

Co jest z resztą dużo bardziej przydatne

 

2. Jeżeli nagrywam coś i będę chciał przełączyć na kanał z innego transpondera to czy dekoder od razu przerwie nagrywanie czy uniemożliwi przełączenie kanału??

Pojawia się pytanie "czy zatrzymać nagrywanie" nie- zostaje na kanale i nagrywa, tak - zatrzymuje i przełącza

 

3. Czy można gdzieś sprawdzić jakie kanały są na konkretnych transponderach?? (chodzi mi o cyfrę)

Biały klawisz EDIT - wyświetla informacje o kanale.

A jak chcesz w necie to tu: http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boss89

1. mój działa całkiem poprawnie, żadnych zwiech czy gubienia kanałów

2. kilka niedoróbek które zauważyłem a dotyczą nagrywania:

- nazwy nagrywanych programów są za krótkie;

- przy nagrywaniu z EPG, nazwy nagranych programów są przypadkowe, a nie te co nagrywałem (choć sam program jest poprawnie nagrany);

- praktycznie przy nagraniach z EPG brak informacji o programie w info;

- przy zaprogramowanych nagraniach dekoder włącza się w ostatniej chwili (dokładnie o zadanym czasie ) a dysk startuje z lekkim opóźnieniem, czasami traci się kilka sekund filmu;

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...