Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też to czytałem i wydaje mi się że to miał problem z dekoderem, prawdopodobnie uszkodzony, bo nie byłem w stanie zauważyć czegoś takiego na egzemplarzu Arivy 220 który testowałem, a 120 to prawie to samo, mimo wszystko producent mu coś odpisał że będzie wsparcie i wydadzą nowy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was - profesjonalistów. Co to jest gniazdo modułu dostępu(bo 120 combo nie ma) ? Bo się zastanawiam czy dopłacać do tego 220 combo czy kupić arivę 120 combo. Ja mam dodatkową kartę z Cyfry(multiroom) i chyba na tym ariva 120 combo będzie działać ? Czy lepiej zainwestować w combo 220 ? Obsługą DD+ jest też w nowym combo - co to jest ? Sorry za banalne dla was pytania ale ja dopiero zaczynam przygodę z innym dekoderami - zawsze używałem z Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja @pitter TVN testował AC3 a nie E-AC3, czyli nie było testów DD+ a tylko starszy standard DD, co jest dziwne bo podobno były problemy ze wsparciem w dekoderach, znaczyłoby to że na rynku były dekodery MPEG4 bez AC3!

 

brudnaja w nowym sprzęcie wgrywaj uaktualnione oprogramowanie jak tylko Ci coś nie działa, to dobry powód by wgrać i sprawdzić czy będzie działać lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, były i nadal są tunery nawet bez wsparcia AC-3 (DD), tylko stereo, zamilkły podczas wyłączenia ścieżki stereo. Dotyczy to generalnie tylko tunerów DVB-T. W przypadku tunerów combo (DVB-S + DVB-T) jest już lepiej, bo AC-3 jest, E-AC-3 nie zawsze.

 

Ciekawe czy poradzą sobie tunery przystosowane do DD+ kiedy pojawią się emisje z DD+. Jak wiadomo specyfikacja jest, nadawcy swoje, a producenci swoje. Także nawet jeśli DD+ jest to nie wiadomo czy zadziała poprawnie, ot, pesymizm z obserwacji jak to jest z tymi standardami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to czytałem i wydaje mi się że to miał problem z dekoderem, prawdopodobnie uszkodzony

znowu: piszesz aby pisać byle co.

 

to nie wina "1 egzemplarza", ale jest to problem wszystkich Ariva 120 Combo, oficjalnie serwis fergusona już przyznał się do winy i potwierdził ten błąd, w aktualizacji obiecali to już poprawić. pisałem o tym w temacie.

 

PS

poza tym to nie wina "1 modelu wadliwego", bo apropo ale kupiłem 2 modele i na obu identycznie jest z proporcjami DVB-T

 

 

co do DD+ w TVN... chyba sam CSA sobie "testujesz" bo nawet TVN o tym nic nie wie, kolejna z twoich herezji, aż przykro czytać wieczne wprowadzanie innych w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat brak EAC3 to wina Emitela, spółka tłumaczyła się problemami technicznymi, które spowodowały że EAC3 nie testowano. Sam standard w porównaniu z AC3 lepiej wykorzystuje pasmo, wcześniej czy później pojawią się audycje które będą tego wymagały i zobaczymy ile urządzeń tak naprawdę wspiera EAC3, doszukałem wykazu tych które nie działają z AC3 i faktycznie jest spory, zatem można mieć też spore obawy co z nimi będzie w przyszłości bo EAC3 to nie jest sprawa tylko oprogramowania

 

Miejmy nadzieję że Ferguson z tym EAC3 to nie tylko wrzucił slogan marketingowy a w praktyce okaże się że np. nie konwertuje na AC3 dla SPDIF a z HDMI dźwięk zanika, bo takie coś juz widziałem na Sky+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie telewizi NTC czy zalecana antena do tego dekodera może byc zwykła siatkowa czy jakas specyficzna do NTC.

Kolejna kwestia to czy na ten dekoder da się wrzucic soft z arivy 100 ewentualnie nie ma uszkodzeń powstałych w związku z instalacją nieznanego softu.

Dużym plusem jest jak mówicie że można mieszac liste kanałów z NTC i satelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zwykła siatkowa czy jakas specyficzna do NTC.

Każdy kawałek drutu na którym uda się Tobie poprawnie odebrać NTC będzie dobry. Chociaż wiele osób odradza anteny siatkowe do NTC.

 

...czy na ten dekoder da się wrzucic soft z arivy 100

Ariva 100 to dekoder SAT a Ariva 120 to Combo więc po co chcesz wgrywać soft który okroi możliwości sprzętu. Osobiście odradzam takie eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno rozważam zakup Arivy 220 Combo, ale brak odczytu DIVX/XVID a teraz jeszcze okazuje się brak odczytu AC3, mocno każe mi się nad tym zastanowić. A może ktoś zna jakieś alternatywne oprogramowanie, lub ma przecieki czy producent pracuje nad wsparciem w tych dwóch tematach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zapanowało całkowicie zamieszanie, co odtwarzają nasze Ariviki, odsyłam wszystkich niepewnych do pliku, który jest załączony do każdej paczki z oprogramowaniem :read: :

 

- Audio files: mp1, mp2, mp3, mp3 Pro, ogg, flac, wav (PCM only)

 

- Video files containers: avi, mkv, mpeg, mpg, mov, vob, ts, m2ts, trp, mp4,

| dvr (default record format)

|

|-> video codec supported in containers: mpeg2, H.264

|-> audio codec supported in containers: mp3, ac3

 

- Subtitles in format SRT (utf-8)

 

- Images files in formats: bmp, jpeg, jpg

 

Dla ścisłości, żeby nie było kolejnych pytań, czy producent dorzuci nowe kodeki i kontenery...to trzeba szczerze powiedzieć, że w 99% zależy to od możliwości samego procesora. Jeżeli sam procesor tego nie zrobi, to taki format kodek/kontener nie będzie poprawnie lub wcale odtwarzany.

Dla wzbogacenia wiedzy polecam poczytać :read:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kontener_multimedialny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kodek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozszerzenie_nazwy_pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...