Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam chciałem dowiedzieć się co zrobić żeby ustawić godzine i date na tym dekoderze ? Co ustawie w ustawieniach to chodzi ale jak wyłącze dekoder to znow godzina jest 00:00 i data 01/11 czy ktoś wie jak to ustawic zeby chodzilo nawet po wylaczeniu dekodera?

 

Witam jeszcze mam pytanie o pendrive'a musi byc 32 gb. A prędkość zapisu i odczytu zeby wszystko chodzilo tak mneij wiecej ktos wie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki wogole ze mi pomagasz. Probowalem tak jak napisalem ale dalej ucina sie tak. Zacina sie tak jak np. nieraz sygnał urywa cos takiego. Niby nagrywa ale to nie jest to na 100% powiedzmy tak na 80"%. Mam mowie 4 Gb pendrivea nie wiem czy wiekszy bylby lepszy i czy predkosc ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wielkości 4 Gb pamięci zewnętrznej i wyłączonym timeshift powinno nagrywać bezbłędnie. Spróbuj jeszcze sformatować tego pendraiva do pustego miejsca dekoderem zaznacz tu formatowanie FAT 32 i sprawdź jeszcze raz nagranie. Ewentualnie jeszcze możesz użyć innego pendraivie o podobnej wielkości ale jeżeli sytuacja się powtórzy to ja raczej bym nie ryzykował kupna większego dysku zewnętrznego. Bo podejrzewam ,że i on nie polepszy jakości nagrywania w tej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie poratuje ktoś??

Mianowicie mam dekoder ariva 120 combo i wsadzilem do niego karte nc+ zakuponą raptem tydzien temu ale nie moge odpalic kanałów kodowanych, jak sie  z tym uporać? dekoder nie widzi karty, liste kanałów wyszukuje za pomocą fast scan i wybieram cyfra+ hd.. juz nie wiem co robic poratuje ktoś??


dodam że na zwykłym dekoderze z nc+ mam  pasek jakosci w granicach 35% a na ferdku 60% kartę juz predzej odpalilem w tym oryginalnym dekoderze i dzialalo wszystko tylko w innym miejscu, u rodziców. a tutaj Tvp info polonia polo tv eska tv dzialaja, a reszta pisze zakodowane, nie wiem w czym problem karte wsadzilem chipem do dolu i tak nadal nic zostawilem na kanale 11 tvp1  zeby pobrala sie autoryzacja ale nadal nic. czy ten dekoder obsluguje ten rodzaj karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość odbioru programów NC+ przy użyciu tego dekodera zależy w praktyce od rodzaju posiadanej karty abonenckiej - jeśli ktoś obecnie/niedawno zawierał umowę z NC+ to wraz ze sprzętem operatora tzn. dekoderem dedykowanym (tym z logo NC+) otrzymał celowo upośledzoną technicznie kartę (tzw. kartę przypisaną do dekodera) oznacza to, że ta karta nie będzie obsługiwana czy też widziana przez inne odbiorniki/dekodery niż ten otrzymany od NC+. Upośledzone karty czyli karty z tzw. pairingiem to karty z logo "NC+" wydawane obecnie przez NC+ nowym abonentom. Karty pełnosprawne (bez pairnigu) w NC+ to karty z napisem "CYFRA+" i taka karta może bezproblemowo działać w czytniku ARIVA 120 Combo.  W dekoderze tym można także korzystać z karty Telewizja Na Kartę SMART HD+ gdyż ta karta również jest pełnosprawna (nie ma żadnego pairingu).

Edytowane przez DeVix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz a czy w nc+ wymienia mi tą karte na inna czy bede teraz musial placic abonament 2 lata za coś co mi nie dziala..

Mialem kiedys tnk z nki dało by sie jakos przenieś te uprawnienia na tą starą karte? bo ten dedykowany dekoder oszukuje na jakości.. wyswietla mi 35% a ferdek 65% dziwna sprawa


Odbieram (również nc+) na tym dekoderze. Co prawda mam wgrany soft jakiś jeden z nowszych softów w tej chwili nie pamiętam jaki.

a mógłbyś kolego sprawdzić jaki?? z jaka datą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany karty abonenckiej NC+ z upośledzonej karty z logo NC+ na pełnosprawną CYFRA+ to szans raczej nie ma - karty C+ były dostępne bodajże do końca października 2015 a teraz celowo wydają karty przypisane do terminali NC+ (szare karty NC+ czyli tzw. cayman oraz karty NC+ conax ). Obecnie dla nowych abonentów NC+ którzy nie mają szans na uzyskanie karty CAMELEON (karta z logo CYFRA+) praktycznie jedyną możliwością odbierania kanałów NC+ na sprzęcie niezależnym np. dekoderze Ferguson jest korzystanie z modułów CAM dostępnych  w ramach tzw. NC+Mix czy NC+TV Na Kartę oraz TV Na Kartę HD . W każdym z tych przypadków można taki moduł przenieść z oferty PRE PAID (czyli "na kartę") do oferty z umową o abonament jednak co ciekawe operator NC+ nie oferuje możliwości wybrania modułu CAM przy podpisaniu umowy - w praktyce trzeba zatem najpierw kupić moduł NC+ MIX lub moduł TV NA KARTĘ HD a dopiero mając ten moduł można go przenieść / przerejestrować do usługi abonamentowej NC+. W przypadku Twojego dekodera (ARIVA 120) nie ma niestety szans na użycie modułu CAM gdyż ten model dekodera nie ma złącza CI które pozwalałoby na korzystanie z modułów. Karty starej telewizji na kartę SD czy też karty współczesnej TV Na Kartę SMART HD+ nie da się przenieść do usługi abonamentowej tylko TNK HD i N Na kartę oraz NC+ Na kartę ma taką możliwość (ale w każdym przypadku karty tych usług też mają pairing). Bez modułu CAM i dekodera z wejściem na moduł NC+ na własnym czyli niezależnym dekoderze nie da się odbierać - wyjątek to szczęśliwi posiadacze kart starej CYFRA+ tzw. kart CAMELEON które działają bezproblemowo w wielu dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...