Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Tuner Ferguson Ariva 120 Combo jest podpięty do konwertera Opticum LMTP-04H (Premium Monoblock Twin).

Na HotBirdzie raz jest sygnał raz nie ma, np. po włączeniu/przełączeniu TVP1 podaje brak sygnału oraz siła i jakość na szaro na stałym poziomie by po chwili (czasem kilka minut) zacząć działać z mocą i jakością sygnału na zielono (po ok 80%). Po przełączeniu na inny kanał i powrocie znów nie działa (sytuacja analogiczna również z innymi kanałami). Z Astrą na tym samym konwerterze podobnego problemu nie ma, a DVB-T działa bezproblemowo.

Dodam tylko, że na wspomnianym konwerterze podpięty jest tuner od Cyfrowego Polsatu oraz wcześniej była także karta DVB-S, gdzie w obu przypadkach problemu nie było i nadal nie ma(w celu sprawdzenia odpiąłem Arivę i podłączyłem kartę DVB-S i wszystko działa).

 

By sprawdzić czy tuner nie jest uszkodzony podłączyłem stary 13 letni konwerter od cyfry plus "single". Po podłączeniu wszystko działało ok, bez utraty sygnału, zaników itp.

 

Ponieważ muszę mieć odbiór z dwóch satelit czy istnieje rozwiązanie w/w problemu w oparciu o obecny konwerter Monoblock Twin i tuner sat Ariva 120 Combo ?

Dodam tylko, że sygnał z Hotbirda i Astry potrzebuję wyłącznie na tunerze od Cyfrowego Polsatu, natomiast na Arivie 120 Combo wystarczy sam HotBird.

Rozważam więc zakup najprostszego Twina ustawionego na HotBird oraz podepnę na zeza starego singla od Cyfry Plus na Astrę do tunera Cyfrowego Polsatu i tu zamontuję Diseqc.

Czy w tej sytuacji takie rozwiązanie będzie miało sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z Ariva 120 - od jakiegos czasu nie dziala nagrywanie innego kanalu z tego samego transpondera (tzn. np. z 10892 MHz) - wlaczam nagrywanie na Canal+ Sport, przelaczam na Kuchnia+ no i przez czas ktory ogladam Kuchnie+, na nagraniu jest zatrzymanie obrazu/brak obrazu, od momentu gdy przelacze z powrotem na Canal+ Sport wraca nagranie. Pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem tu nowa osobą, proszę o informację czy Ariva 120 combo może :

a) odbierać programy z telewizji kablowej ?

B) odbierać kanały poprzez kartę abonencką ?

 

Posiadam telewizor który odbiera kanały z kartą abonencką z telewizji kablowej, jednakże nie posiada możliwości nagrywania

poprzez usb na twardy dysk a do tego celu chciałbym wykorzystać Arivę 120 combo. Będę wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwxze to pewnie tuner z tv kablowej jest sparowany z kartą. Karta nie zadziała w innym dekoderze jesli tak jest.

Po drugie Ariva 120 to tuner sat. i do naziemnej cyfrowej więc o podłączeniu tv kablowej zapomnij.

Ferguson ma Arivę model 102e i mini 102e do tv kablowej z czytnikiem kart w systemie Conax - działają karty nie parowane.

 

Tak a propos jaką tv kablową masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :smile: Z kablówki (dostawca east & weast) jest doprowadzony kabel który jest bezpośrednio podłączony

do telewizora bez żadnych urządzeń "po drodze", w telewizor jest wsadzona karta i z tego co wiem dochodzi teraz sygnał cyfrowy (wcześniej analogowy - zmienione u dostawcy z wyższą ceną).Czyli nie mam żadnych szans na tv kablową z tym tunerem ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wykaz dekoderów kablowych z twojej telewizji http://eastwest.com.pl/pomoc-instrukcje ... cyfrowych/

 

Tu masz na znanym portalu jeden z takich dekoderów http://allegro.pl/opticum-hd-xc2-dvb-c- ... 62726.html

 

Więcej szczegółów musisz się dopytać na infolinii kablówki.

 

O to czy karta jest parowana z modułem - dekoderem musisz się dopytać na infolinii twojej kablówki. Bo twoja karta jest włożona w moduł który masz włożony do telewizora.

 

Sprzedaj tą Arivę 120 i kup dekoder do tv kablowej jeśli karta nie jest parowana z modułem - dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerną odpowiedź, mam jeszcze pytanie :

 

Sprzedaj tą Arivę 120 i kup dekoder do tv kablowej jeśli karta nie jest parowana z modułem - dekoderem.

 

Czyli jak rozumiem (czy w powyższym zdaniu nie wkradł się błąd ?)jeżeli karta, która jest umieszczona w module i jest z nim

parowana - nie może być sama umieszczona w Arivie 120 bo bez modułu nie będzie działać ? Jest szansa by dostawca dostarczył

kartę nie parowaną z modułem i wtedy Ariva 120 z taką kartą pozwoli odbierać programy z kablówki (czy też Ariva 120

w ogóle nie obsługuje tv kablowej)? Nie wiem czy dobrze rozumuję. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem jasno i wyraźnie ariva 120 to nie jest tuner do tv kablowej pozdrawiam

 

do odbioru tv kablowej musisz mieć odpowiedni dekoder.

 

Jeśli karta jest nieparowana z modułem to w dekoderze wkładasz ją do czytnika - jeśli karta jest parowana z modułem to w dekoderze wkładasz ją do wejścia na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy chyba problem - przy funkcji wyszukiwania kanałów NC+ wszystko działa idealnie, ale nie dodaje mi dwóch kanałow z tranpondera 10911 tj. Polsat Film HD oraz Universal HD, pozostałe kanały z tego transpondera dodaje bez problemu, wersje SD ładnie dodaje. Nie wiem dlaczego tylko tych dwóch kanałów nie dodaje ?!

 

Druga sprawa to jak działa ta funkcja fastscan NC+ jeżeli powiedzmy że zmieniły się FEC czy modulacja danego tranpondera np. z DVB-S na DVB-S2 to funkcja fastscan NC+ da sobie z tym radę (zeskanuje wszystkie kanały) czy będę musiał modyfikować ręcznie parametry transponderów ?

 

Combo120, oryginalny najnowszy soft, ogólnie te ferdki nie są takie złe, szkoda tylko że EPG na niektórych kanałach nie działa w ogóle lub bardzo wolno czytają oraz ze spiltterami działają tak sobie (dobrze działają do 2 kart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!

Mam nie typowy problem z Fergusonem Ariva 120 Combo, od razu przepraszam za trochę długą informacje o problemie, ale chciałem umieścić podstawowe czynności, które już wykonywałem.

Zacznę od początku: Avira gubi programy z Satelity telewizja naziemna działa OK.

Dekoder był zainstalowany u dziadka antena HD 100 i działał od 12 miesięcy cacy na karcie Telewizja na Kartę SD bo chodziło o NC + Sport a dokładnie Ligę Żużlową, później przesiadka na Telewizja na kartę HD i wszystko działało do świąt 2013r. , i zaczęło sie chrzanić.

1. Zanikanie kanałów ( Brak Sygnału info na tv )

2. Wgrywam najnowsze oprogramowanie >

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 120-combo/

3. Programowanie kanałów Tryb wyszukiwania: Fast Scan HD nie znajduje wszystkich programów i które znalazł np: N sport 24TVN działają za chwile już nie brak sygnału

4. Tryb wyszukiwania: Fast Scan SD znajduje więcej i jak w/w działają nie wszystkie brak sygnału

5. Tryb wyszukiwania: TP wszystkie kanał znalazł z 1600 około, zgrywam listę na pendrive i tworze swoja listę na komputerze, wgrywam do Ferdka wszystko działa cacy prze tydzień i znowu to samo.

6. Podłączam 2 inne dekodery od sąsiadów Cyfrowy Polsat i NC+ wszystko hula aż miło.

Moje nerwy się skończyły zadzwoniłem po firmę która się tym specjalizuje przyjechali we dwóch młode chłopaki ale widać ze obcykani w tej dziedzinie.

I tu zaczęły się cyrki podłączają miernik ustawiają antenę mówią ze wszystko cacy podłączają swój dekoder i Lipa nie mogą złapać jednej polaryzacji.

Wymieniają konwektor i zonk biorą dekoder do firmy programują u nich działa, ale tylko Tryb wyszukiwania: Fast Scan SD chodzi o programy z TNK w szukaniu HD nie wszystkie łapią, przywożą podłączają działa hii, już mają wyjeżdżać hii zonk nerwy im puściły, wymieniają znowu na nowy konwektor, nowy przewód programuje przy nich dekoder działa :) karzą wrzucić mi listę programów z pendrive i szok działa cacy.

Ich męczarnia to prawie dwa dni, sami nie mogli określić co było przyczyną nie szukał im jednej polaryzacji, ale krzywym okiem patrzyli na Ferdka. Po dwóch tygodniach dziadek dzwoni zonk. Nerwy mi puściły kupiłem KONWERTER INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD podłączam i nie dział kupuje dekoder w promocji NC+ MIX wszystko działa cacy, najważniejsze ze teraz rusza liga żużla i dziadek nie urwie mi głowy.

Z dziadkiem problem z głowy ale męczy mnie Ferdek, podłączam u siebie instalacja jest b. dobra i to samo co w/w. Wgrywam na nowo listę programów działa ale nie do końca co zauważyłem gdy przełączam kanały numerycznie z klawiatury nie zawsze są (brak sygnału) ale gdy odpalę 1 kanał i dodaje z pilota + po kolei kanały działają ale gdy wracam wstecz z - nie wszystkie, później numerycznie i brak sygnału gdy powrócę na 1 i przesuwam + działają. Co z tym Ferdkiem nie tak czy to wina głowicy ??? jeżeli tak to ile kosztuje i gdzie kupić ???. A gdy go wyłączę jak jest zimy wszystko działa cacy po 15-30 mi zaczynają się problemy, zdjąłem obudowę oczywiście nie mam już gwarancji obczaiłem wizualnie kondensatory nie napuchnięte nic nie jest spalone.

Czytałem wiele forum w tym temacie znalazłem jeden bardzo podobny na elektrodzie napisałem do tego pana co ma podobny problem, odpisał ze sie poddał a Ferdek leży w pudełku.

Może znacie rozwiązanie lub jakąś podpowiedź co można jeszcze zrobić z Ferdkiem by działał, może mieliście lub słyszeli o podobnych objawach, bo za podstawkę pod kwiatek mi nie pasuje jego kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

Masz racje że naprawiać się nie opłaci i tak leży w pudełku, ale mnie denerwuje jak spojrzę na niego jeszcze z nim pokombinuje tak jak podał

@railroad

Gdy znajdę w poniedziałek więcej czasu sprawdzę napięcia zobaczymy co w trawie piszczy :)

Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem a udało mu się rozwiązać problem może jeszcze wpłynie jakaś informacja na forum

 

Ale jeszcze pokombinuje masę nerwów mi zepsuł i jeszcze 1,5 miesiąca będzie aktywna karta TNK HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kłopot.

Na niektórych kanałach sam włącza mi się teletext. Np. na Polsacie HD uruchamia się strona 754 z anonsami o nieprzyzwoitym charakterze. Na polsacie 2 często widzę napisy txt np. wczoraj na Kiepskich. Znika na moment dopiero jak zmienię kanał. Problem był i na sofcie B4 i na B8 - najnowszym, co dziś wgrałem. Oczywiście po wgraniu nowego softu przywróciłem ustawienia fabryczne, wyszukałem programy przez Fast Scan, zrobiłem listę na jej podstawie w Ariva Editor. Przed wgraniem utworzonej listy chwilę oglądałem Polsat HD i nic nie wyskakiwało, ale po wgraniu jak włączyłem Polsat HD od razu wyskoczyła ta strona 754. \Spotkał się ktoś z czymś takim? Przez to nie mogę oglądać niektórych kanałów bo tej strony nie da się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...