Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba pobierać EPG z każdego transpondera po kolei, wybierasz jeden i czekasz aż się załaduje, i tak jak wspomniałem na wszystkich wczytuje mi trzy dniowy przewodnik, chociaż w internecie podane jest że z tych transponderów co napisałem powinno być nadawane 7 dniowe EPG, chyba że czekanie 2 minut to za krótko. Z tego co wyczytałem też w necie to Cyfra+ ma porozrzucane te dane EPG na kilku transponderach. Jak dla mnie to na razie mi wystarczy jak wiem co leci teraz i co będzie następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Posiadam Cyfrę+ dzieloną spliterem przewodowym na dwa telewizory.

Na jednym z nich mam tuner Cyfry (Pioneer) który niestety sypie się (b.częste zwiechy).

 

Przymierzam się do kupna Arivy 120 Combo.

I tu mam parę pytań:

 

1.Czy działa ze spliterem przewodowym ?

 

2.Jak z jakością obrazu przez SCART - czy posiada wyjście RGB ? Na oficjalnej stronie Fergusona, w opisie podają tylko że ma SCART, a póki co nie posiadam telewizora LCD, dlatego zależy mi na dobrej jakości obrazu na tym łączu.

 

3.I może nietypowe pytanie :

Czy poprzez gniazdo USB można odtwarzać inne pliki MPEG2 albo MPEG4 (np.filmy ?) oczywiście w obsługiwanym formacie ps. albo ts. ?

 

Zależy mi na bezproblemowej obsłudze Cyfry+ na spliterze , dobrej jakości obrazu na SCART (RGB), i miła byłaby obsługa przez USB innych plików MPEG (np.filmów).

Czy były to dobry wybór w cenie do ok.300zł ?

Może macie jakieś inne propozycje ?

 

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Jak odtwarzać np. filmy np. DiviX poprzez USB ?

 

Wyczytałem w instrukcji, że player wbudowany w ten tuner nie odtwarza kodeka DiviX.

Ale czy można sobie z tym poradzić, konwertując dany film do np.MPEG-2 albo DVR ? Jak to wygląda w praktyce ?

Czy ktoś z Was się już w to bawił ?

 

A jak ta sprawa wygląda na wyższych modelach np. 220 Combo albo 200 Combo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak odtwarzać np. filmy np. DiviX poprzez USB ?

------

A jak ta sprawa wygląda na wyższych modelach np. 220 Combo albo 200 Combo ?

W tej chwili jest wspólne oprogramowanie więc możliwości odtwarzania plików są podobne.Powinieneś skonwertować plik do*.mp4(MPEG4/H264/aac) to wtedy pliki nie urosną w przeciwieństwie do MPEG-2.DiviX to już ślepy zaułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, myślałem, że DiviX to też MPEG-4....

 

A czy po konwersji DiviX do MP4 nie spadnie drastycznie jakość obrazu ?

 

Rozumiem, że w drugim przypadku - po konwersji do MPEG-2 , tworzy się z Divix-a obraz plików DVD. Tutaj chyba nie byłoby strat w obrazie ale plik trochę większy... Ale to nie problem.

 

kp@ - jakim sposobem konwertowałeś ? Czyli da się używać ten tuner do oglądania DiviX-ów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kp@ - być może źle zadałem pytanie końcowe.. :smile:

 

Chodziło mi oto, czy PO przerobieniu filmu w DiviX na - MPEG4/h264/aac - ALBO do MPEG2 (czyli do formatu DVD) - da się odtwarzać w miarę komfortowo takie pliki.

Zrozumiałem, że DiviX-a bez przerobienia nie odtworzy... :smile:

 

Robiłeś już takie próby ?

Do jakiego formatu konwertowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy przejście z Divix-a na MPEG4/H264/aac , nie pogorszy jakości.

 

 

Może nawet polepszyć :] Żartuję oczywiście ale MPEG4-part10 czyli h264 jest standardem o wyższej jakości kodowania przy tej samej objętości filmu co MPEG4-part2 czyli Divx,Xvid i przez to zapewnia lepszą jakość obrazu. Ale to dotyczy zgrywania ze źródła bezstratnego. Gdybyś zgrywał z kamery i dal okreslony bitrate przy Xvidzie i przy h264, to h264 będzie wyglądać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA - miałbym olbrzymią prośbę...

 

Mógłbyś wysłać mi na PW opis jak pobawić się w taką konwersję i który program do tego polecasz ?

 

Co prawda nie jestem w tym temacie zupełnie zielony, ale nie za bardzo wiem jak się za to dokładnie zabrać (np. jak i co poustawiać w opcjach przy przeróbce... :smile: )

Byłbym bardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format Factory, Freemake Video Converter a nade wszystko multiAVCHD pozwalają przerobić dowolny film na x264. Najlepszy jest multiAVCHD. Zacznij od niego, robiłem nim filmy pod telewizory Panasonika, wtedy tylko to dawało radę. Kwestia jest że pliki musza mieć w Arivie odpowiednią roździelczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...