Skocz do zawartości

Czy Polska powinna wycofać się z Konkursu Eurowizji?


niki172012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem szybkie badania oglądalności na grupie reprezentatywnej. Na 20 osób dorosłych Eurowizję oglądała 1 osoba, 2 miały włączony TV na Eurowizje z czego jedna piła wódkę ze znajomymi... czyli wychodzi góra 1 mln no może 2 w porywach co przy oglądalności innych programów jest drobnostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No i wykrakaliście - obecnie Polska po raz drugi wycofała się z konkursu. W tej sytuacji zgadzam uważam że Eurowizja, Eurowizja dla dzieci i co dwuletnia Eurowizja dla Młodych Tancerzy powinny być w TVP2 z prostego względu a mianowicie TVP1 zepsuła reputacje konkursu w Polsce i na dodatek niezbyt pomagała ona reprezentantom. Stąd też uważam że Eurowizja (jak i Opole) w Dwójce byłaby niezłym rozwiązaniem zwłaszcza że tej stacji w preselekcjach mogłoby pomagać Radio Zet lub Radio Eska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Przecież parę lat temu wygrała Ukraina.

 

Według mnie Eurowizja powinna zostać przeniesiona do TVP 2, gdyż tam jest miejsce na tego typu muzyczne show, a wszystkie osoby odpowiedzialne za wybór reprezentanta Polski powinny pochodzić właśnie z TVP 2. Na Taneczną Eurowizję w 2008 roku TVP 2 dokonała prawidłowego wyboru reprezentanta i wygraliśmy.

I takie przeniesienie moim zdaniem miało by sens zwłaszcza że teraz jest jeszcze TVP Rozrywka dla której to prowadzenie Eurowizji w naszym kraju byłoby prawdziwym chrzestem bojowym. Kiedyś zresztą przy tworzeniu wspomnianej stacji były plany aby Eurowizja (za wyjątkiem tych koncertów do których prawa ma TVP Kultura) przeszły właśnie tam. Wspominał zresztą o tym na początku maja pan Jarosław Burdek (czyli dawny szef rozrywki w TVP2 a obecny szef stacji Tele 5) w audycji "Program Telewizyjny" na antenie radia TOK FM. Moim zdaniem teraz te plany można by zrealizować dzieląc zadania eurowizyjne pomiędzy TVP2 i TVP Rozrywkę pozostawiając przy tym wsparcie stacji TVP Polonia i TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że wycofanie się z Eurowizji to żadna strata dla nas.Jeżdżą sobie pozwiedzają w ćwierćfinale odpadają...Podczas występu Isess Gee pewien kabaret skwitował ten występ słowem "Geezes" co każdy wie co to oznacz..No i tak mniej więcej prezentuje się polski "śpiewak" zawsze kiedy się tam pojawia.Jak będę chciał pooglądać jakiś zagranicznych to odpalę sobie ZDF czy inne coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że wycofanie się z Eurowizji to żadna strata dla nas.Jeżdżą sobie pozwiedzają w ćwierćfinale odpadają...Podczas występu Isess Gee pewien kabaret skwitował ten występ słowem "Geezes" co każdy wie co to oznacz..No i tak mniej więcej prezentuje się polski "śpiewak" zawsze kiedy się tam pojawia.Jak będę chciał pooglądać jakiś zagranicznych to odpalę sobie ZDF czy inne coś

Prędzej Das Erste bo na tym kanale lecą w Niemczech transmisje z finału. Moim zdaniem powinniśmy wystąpić zwłaszcza że jesteśmy teraz w okresie rocznic eurowizyjnych z dwudziestem leciem od debiutu (wypadającym za rok) naszego kraju oraz będącym za dwa lata sześćdziesięcioleciu konkursu na czele. Z tego powodu nie powinno nas zabraknąć zwłaszcza że jesteśmy jako Polska częścią historii największego wydarzenia muzycznego w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
TAK powinniśmy się wycofać ..

Jestem za , nie wiem jak to jest możliwe że kraje "są umówione " na głosowanie na daną piosenkę np Szwecja głosuje na Noregów i Finów i odwrotnie , zauważyłem to już kilka razy, po co mamy startować wystawimy dobry zespół z super klipem i odpadniemy bo lepszy okaże się np. grający na harmoni Azer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za , nie wiem jak to jest możliwe że kraje "są umówione " na głosowanie na daną piosenkę np Szwecja głosuje na Noregów i Finów i odwrotnie , zauważyłem to już kilka razy, po co mamy startować wystawimy dobry zespół z super klipem i odpadniemy bo lepszy okaże się np. grający na harmoni Azer .

 

Biedne "polaczki". A nie lepiej się zastanowić dlaczego cała Europa ma na nas wywalone i nawet w durnym konkursie Eurowizji nikt nie chce z nami trzymać sztamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przede wszystkim zadać pytanie: dlaczego Polska ma wycofywać się z Konkursu Piosenki Eurowizji? Nie jesteśmy członkiem EBU? Nasz kraj nie leży w Europie? San Marino może brać udział w ESC, a my jesteśmy gorsi?

Polska powinna zawsze brać udział w ESC, tyle tylko że nie jest w stanie wystawić odpowiedniego reprezentanta - to, co jeździło w ostatnich latach to skrajna postać żenady i masakry. Teraz TVP na nic nie ma pieniędzy. Trzeba dwóch rzeczy: inwestycji i przede wszystkim rozumu. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie trafić do finału i zająć jakieś miejsce. Poza tym trzeba promować swojego reprezentanta w całej Europie (tak jak pisałem wcześniej, inwestować!) a nie siedzieć potulnie w kącie. Austria już wybrała reprezentanta/reprezentantkę? W każdym razie już jest o niej głośno. A my oczywiście czekamy na ostatnią chwilę?

Aha, no i jeszcze jedna ważna rzecz: na ESC powinien jechać ktoś, kto umie śpiewać (co chyba w Polsce nie jest do końca zrozumiałe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dobre młode piosenkarki ale komu chce się pisać dobry utwór na jeden konkurs a potem jak wygramy jeszcze organizować konkurs za rok? Mamy Stadion Narodowy i tam mogłoby to się odbyć ale...najpierw musimy wygrać..ba, musimy wejść do finału tylko trzeba wystartować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, z tym co napisałeś. Dlatego tym bardziej jest mi przykro, że te młode piosenkarki nie mają szansy się zaprezentować przed Europą. Komuś by się chciało, tylko trzeba pamiętać, że ten ktoś musi za to dostać pieniądze, to nie może być w "czynie społecznym". Organizacja konkursu: musiałaby się tym zająć TVP, niemniej wiadomo że EBU też się dorzuca. To jednak nie jest byle co, to ma swój prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hm... Polska by wygrać nie musi mieć żadnych układów, musi mieć tą jedyną piosenkę, która wygra. Mans Zelmerlow wygrał bo miał najlepszy utwór, który wiadome było, że się spodoba większości. Króluje na listach przebojów aktualnie w całej Europie i to jest klucz do sukcesu.

 

Powinniśmy zmienić nastawienie, Telewizja Polska już to zrobiła w roku 2014. Zrezygnować, nie zrezygnujemy. Tak samo jest to wielka promocja Polski w Europie i nie tylko, małe San Marino, Malta czy Czarnogóra biorą udział bo pokazują swój kraj, swoją kulturę i opłaca im się to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z przedmówcą. TVP nie zrezygnuje z Eurowizji gdyż właśnie w 2014 roku wynalazła metodę na wystawienie dobrego utworu a mianowicie odwzorować slogan konkursu i na jego podstawie wybrać reprezentanta oraz piosenkę. Do tego jeszcze dochodzi inna kwestia - im później TVP ogłosi udział a potem reprezentanta i piosenkę tym lepiej bo opinia publiczna napędza dyskusje co im bardzo służy. Dodatkowo TVP wiedząc że wystawia kogoś znanego napędza promocje konkursu (m.in przy użyciu programu Świat się Kręci) oraz na maksa rozszerza transmisje - w 2014 i 2015 roku dostaliśmy bowiem nie tylko wszystkie (a nie 2/3 jak dotychczas) koncerty ale także retransmisje do nich z roku na rok jest coraz więcej. Najlepsze jest to że przy wyborze reprezentanta pracują wszyscy łącznie z Prezesem TVP. I tu pojawia się pytanie a mianowicie czy pan Daszczyński będzie chciał podtrzymać genialny pomysł swojego poprzednika.

Wielkim plusem jest też zmiana szefa polskiej delegacji z chłodnej i powiedzmy wprost wrednej p. Makowskiej dostaliśmy młodego i energicznego p. Dobrowolskiego. Szkoda tylko że Artur Orzech jest nie do ruszenia - mamy tylu kandydatów na nowych komentatorów a OGAE Polska (pomagające TVP przy Eurowizji) to wręcz idealne miejsce poszukiwań.

Wracając jednak do poszukiwań reprezentanta TVP ma idealny poligon doświadczalny w postaci Bałtyckiego Konkursu Piosenki w szwedzkim Karlshamn i tu mogłaby szukać reprezentacji. Szkoda tylko że dobrych artystów kieruje tam a nie na Eurowizję.

Podsumowując raczej zostaniemy w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...