Skocz do zawartości

Czy Polska powinna wycofać się z Konkursu Eurowizji?


niki172012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy wątek o nazwie Czy Polska powinna wycofać się z Konkursu Eurowizji?. Ja osobiście uważam że tak ponieważ jest to czysto polityczy konkurs oraz dlatego że Eurowizja straciła swój urok poprzez że na tym Konkursie występuja państwa poza Europy- Armenia, Azerbejdżan, Izrael, Gruzja a także w pewnym sensie Turcja. A wy co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o państwa, które występują na Eurowizji to tylko dwa nie są w Europie w sensie geograficzno-ustalonym. Są to Izrael oraz Cypr. Natomiast Armenia, Azerbejdżan oraz Gruzja jak najbardziej należą do Europy. Do Europy należy także Kazachstan. Piszę to jako fachowiec. ;-)

PS. Polska piszemy wielką literą.

Drodzy użytkownicy jak na razie to przemawia przez Was żal dlatego też chcecie, aby Polska wycofała się z Eurowizji. Według mnie po prostu nie potrafiliśmy trafić naszymi propozycjami w serca Europejczyków. Na pocieszenie mogę wspomnieć o tanecznej Eurowizji, gdzie to wystąpili Herbuś z Mroczkiem. Po obejrzeniu ich występu byłem przekonany, że jeśli nie wygrają to zajmą bardzo wysokie miejsce, a wszyscy wiemy jak to się skończyło. W tańcu udało nam się trafić, w śpiewie ta sztuka jeszcze nam się nie udała, ale bądźcie cierpliwi. Trzeba po prostu wysłać odpowiednich ludzi w odpowiednie miejsce i o odpowiednim czasie, a wygramy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za i po tegorocznych niejasnościach z wynikami 1. półfinału (odrzucaniu głosów na pierwsze pięć państw przez system), których EBU nie chce wyjaśnić, jestem pewien, że Polski nie zobaczymy na Eurowizji 2012, bo kto będzie tak daleko jechał... To wiąże się z większymi kosztami i w ogóle Azerbejdżan ma strasznie słabe połączenie lotnicze. A ja coś czuję, że przyszłoroczna Eurowizja może nieco zapachnieć korupcją, bo to jeden z najbardziej skorumpowanych krajów świata, a kto śledził proces wyboru reprezentanta Azerbejdżanu na Eurowizję w ostatnich latach, to wie o czym mówię. Zainteresowałem się Eurowizją 3 lata temu, zetknięcie z tym konkursem przez ten czas dobitnie uświadomiło mnie, że co jak co, ale konkurs piosenki to to nie jest. Nie chcę mieć już styczności z Eurowizją i bardzo chciałbym, by Polska zrezygnowała z udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za rok na Eurowizji ma pachnieć korupcją, to może w końcu będziemy w top10 ;)

 

Swoją drogą jeżeli to nie jest konkurs piosenki to w takim razie czego? :D Tylko nie mów, że głosowania są polityczne i sąsiedzkie, bo gdyby takie były to my rozproszeni jak Żydzi po całej Europie i do tego mając jeszcze 7 sąsiadów powinniśmy co roku oglądać finał w Warszawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, widać, że nie rozumiesz tego konkursu, więc po co się wypowiadasz? I nie będę się rozpisywał tutaj, bo to wszystko jest niezwykle złożone i musiałbym pisać o tym do rana chyba. Ten konkurs przynajmniej dwa lata trzeba dokładnie prześledzić i poznać, by zrozumieć dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno problem tkwi w tym, że Telewizja Polska nie wykupuje drugiego półfinału. No bo żeby "coś" wyciągnąć, trzeba najpierw "coś" wyłożyć. A dla naiwnych dodam, że to wszystko i tak jest wcześniej ustawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, widać, że nie rozumiesz tego konkursu, więc po co się wypowiadasz? I nie będę się rozpisywał tutaj, bo to wszystko jest niezwykle złożone i musiałbym pisać o tym do rana chyba. Ten konkurs przynajmniej dwa lata trzeba dokładnie prześledzić i poznać, by zrozumieć dlaczego.

 

Typowe zachowanie - "Ja wiem swoje, a każdy kto ma inne zdanie się nie zna" ;)

Nie mówię, że nie ma geograficznych głosów, ale jest ich już mało i poza tym jak Norwegia dostaje od Szwecji tak my dostajemy od Litwy czy Wlk. Brytanii, więc nie wiem co to za problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle samo co Norwegia od państw ze Skandynawii, to my nie dostajemy od nikogo. Zupełnie czym innym jest bezwzględne, uporczywe głosowanie sąsiedzkie na Bałkanach, a czym innym głosowanie państw środkowej Europy, które nie wgryzły się w eurowizyjne układy punktowe i ten konkurs po prostu ich przez to odrzuca co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuca się państwa ze środka Europy? :shock: A wiesz, że rok temu wygrała Niemka i finał był wczoraj w Niemczech u naszych sąsiadów? To chyba nie są ani Bałkany, ani Skandynawia?

Upss, a za rok też będzie w zupełnie innym krańcu Europy, no kto by się spodziewał. No na pewno Azerbejdżan ma mnóstwo fanów w Europie, zwłaszcza że pewnie większość nie wie gdzie to państwo leży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny szoł, który skończył się z 10-15 lat temu bo tym jak okazało się, że od kilkunastu lat nie potrafi wylansować żadnej gwiazdy z prawdziwego zdarzenia. Każdy grosz wydany na w/w piknik jest groszem bezpowrotnie straconym. W sumie to jaką gwiazdę wylansował... jedną... ABBA się zwała, ale miało to miejsce za czasów wczesnego Gierka.

Koniec! Dość! Stop! No tylko kogo to obchodzi oprócz nas? TVP łatwo się wydaje pieniądze naiwnych płacących abonentów... gorsza sprawa, że tych pieniędzy już praktycznie nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuca się państwa ze środka Europy? :shock: A wiesz, że rok temu wygrała Niemka i finał był wczoraj w Niemczech u naszych sąsiadów? To chyba nie są ani Bałkany, ani Skandynawia?

 

Niemcy to jest już zachodnia Europa. Mając na myśli państwa ze środkowej Europy miałem na myśli: Słowację, Węgry, Austrię, Czechy, Polskę i jeszcze kilka państw, które po prostu na Eurowizji szans na sukces nie mają. Powinnty sobie po prostu darować i niech inni głosują na siebie nawzajem skoro im tak ze sobą dobrze. Dziś przeglądałem ESC Froum i jeden użytkownik napisał identyczny post, jak mój poprzedni, więc to nie tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież parę lat temu wygrała Ukraina.

 

Według mnie Eurowizja powinna zostać przeniesiona do TVP 2, gdyż tam jest miejsce na tego typu muzyczne show, a wszystkie osoby odpowiedzialne za wybór reprezentanta Polski powinny pochodzić właśnie z TVP 2. Na Taneczną Eurowizję w 2008 roku TVP 2 dokonała prawidłowego wyboru reprezentanta i wygraliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się w ogóle nie dziwie, że M. Tul zdobyła ostatnie miejsce na Eurowizji, fałszowała a najbardziej przy występie LIVE Eurovision. Polacy w nominacjach nie wybierają tych, którzy potrafią śpiewać tylko tych, których znają z jakichś tam reality/talk show, a tu się nie liczy sława, tylko śPIEW BEZ FAłSZU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony to dało jej trochę sławy m.in jej piosenka dostała cover w wersji afrikaans. Ostatnie miejsce wzięło się stąd że wiele krajów miało problemy z oddaniem głosów na piosenki od nas (1) do Turcji (5), dodatkowo sama wokalistka była słabo słyszalna przez techników naszego półfinału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle nie dziwie, że M. Tul zdobyła ostatnie miejsce na Eurowizji, fałszowała a najbardziej przy występie LIVE Eurovision. Polacy w nominacjach nie wybierają tych, którzy potrafią śpiewać tylko tych, których znają z jakichś tam reality/talk show, a tu się nie liczy sława, tylko śPIEW BEZ FAłSZU!

 

Guzik prawda. Po pierwsze fałszujące niemiłosiernie Azerbejdżan i Szwecja znalazały się na podium (naprawdę głosujących Europejczyków nie bardzo interesuje czy ktoś zaśpiewa czysto, widać to po głosach widzów), a po drugie mnie bardzo dziwi ostatnie miejsce Polski w półfinale (bo nie w całej Eurowizji 2011), bo o ile do występu live można się było wokalnie nieco przyczepić (ale to i tak nie miało wpływy moim zdaniem na głosy widzów), to na próbie generalnej dzień wcześniej Magda zaśpiewała fantastycznie, co mówił komentator Eurowizji Artur Orzech i zagraniczni dziennikarze, a przypomnę, że jury oddaje swoje głosy dzień wcześniej oceniając właśnie próbę generalną (a głosy jury to 50% wszystkich głosów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...