Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedźcie mi czy warto brać ten dekoder jeżeli zamierzam zostać abonentem CYFROWEGO POLSATU? Czy ten dekoder działa stabilnie(brak restartów,zwiech)? Jak wygląda współpraca z nowymi kartami N3?

 

Ps.Czy jeśli ten dekoder nie działa stabilnie- to czy jest szansa aby ten problem rozwiązał nowy soft? Kiedy można go oczekiwać?

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysq90

Tak, mam tą nowszą wersje karty (złota).

Hmm... "skok hakerów"?

 

@ortax123

Ja właściwie oprócz tego dzisiejszego incydentu nie miałem żadnych problemów z tym dekoderem, ale mam go dopiero 2,5 miesiąca, więc zobaczymy jak będzie się sprawował na dluższą mete.

Co do wyboru dekodera to chyba (przynajmniej tak czytalem na stronie CP) nie masz możliwości wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi czy warto brać ten dekoder jeżeli zamierzam zostać abonentem CYFROWEGO POLSATU? Czy ten dekoder działa stabilnie(brak restartów,zwiech)? Jak wygląda współpraca z nowymi kartami N3?

 

Ps.Czy jeśli ten dekoder nie działa stabilnie- to czy jest szansa aby ten problem rozwiązał nowy soft? Kiedy można go oczekiwać?

 

Pozdro!

 

No niestety muszę Cię zmartwić ten dekoder nie działa stabilnie, mam go pół roku i kilkakrotnie się zawieszał, restarty też się u mnie pojawiły, ale to wina

zbyt długiego druta wystającego po za wtyczkę F (warto o tym pamiętać) . Jeśli chodzi o karty N3 to nie działa to raczej sprawnie, czasami zdarza się tak, że ni skąd, ni zowąd komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie(chociaż kanał jest) . A na nowy soft nie liczyłbym prędko na to niedawno się pojawił (122P). Trochę może miej obraz "przerywa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dramatyzować :D - ja mam ten dekoder niemal 9 miesięcy i nie mam z nim niemal :smile: żadnych problemów oprócz tego (buczenie w głośnikach na jednym z wyjść euro) który opisywałem kilkanaście postów wcześniej (po prostu jest to takie badziewko za 79zł i nie ma się co cudów spodziewać). Ani razu się nie zawiesił i sam się nie wyłącza jeśli mu nie pozwalam :D . Jeśli nie licząc "problemu" z dźwiękiem i tego, że ma chorą wersję softu w której nie można tworzyć list ulubionych kanałów to za tą kasę nie ma co stękać że jest be i nie ma masy bajerów. Zacinanie się obrazu i dźwięku które się pojawia u niektórych użytkowników tego "cuda" może być spowodowane słabą jakością kabli oraz uszkodzoną instalacją satelitarną. Ja dopiero po kupnie 4 kabli euro wyeliminowałem "stopklatki" które pojawiały się raz na jakiś czas - kabelek który jest wraz z dekoderem w komplecie można w buty schować :D. Wiem, że co egzemplarz to inne problemy się zdarzają ale u mnie odpukać nie zdarzyła się większa tragedia z udziałem tego wynalazku :jupi: .

A wracając do tematu jeśli masz zamiar podpisać nową umowę to raczej skłaniałbym się ku zakupowi dekodera HD - nie wiem jak się sprawują te Samsungi ale ja bardzo chętnie bym zamienił - póki co pupa bo mam jeszcze okres podstawowy umowy i nic się nie da zrobić.

 

Zapomniałem :D - mam go już z nową kartą i działa bez żadnego ale.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dekoder Echostar długo, bo ponad dwa lata. Chociaż jest to model DSB 616 (a dział Echostar DSB 717) to chcę powiedzieć, że do dziś mi służy i nie miałem z nim żadnych problemów (oprócz bardzo częstych zgrzytliwych zacięć dźwięku). Z tego co tu czytam, mój Echostar DSB 616 jest zdecydowanie lepszy od Echostar DSB 717 :smile: W modelu DSB 717 ulepszono tylko błędy, takie jak np. brak możliwości tworzenia własnej listy. Jakby nie zacięcia dźwięku, to bym wystawił modelowi DSB 616 powiedzmy 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dramatyzować :D - ja mam ten dekoder niemal 9 miesięcy i nie mam z nim niemal :smile: żadnych problemów oprócz tego (buczenie w głośnikach na jednym z wyjść euro) który opisywałem kilkanaście postów wcześniej (po prostu jest to takie badziewko za 79zł i nie ma się co cudów spodziewać). Ani razu się nie zawiesił i sam się nie wyłącza jeśli mu nie pozwalam :D . Jeśli nie licząc "problemu" z dźwiękiem i tego, że ma chorą wersję softu w której nie można tworzyć list ulubionych kanałów to za tą kasę nie ma co stękać że jest be i nie ma masy bajerów. Zacinanie się obrazu i dźwięku które się pojawia u niektórych użytkowników tego "cuda" może być spowodowane słabą jakością kabli oraz uszkodzoną instalacją satelitarną. Ja dopiero po kupnie 4 kabli euro wyeliminowałem "stopklatki" które pojawiały się raz na jakiś czas - kabelek który jest wraz z dekoderem w komplecie można w buty schować :D. Wiem, że co egzemplarz to inne problemy się zdarzają ale u mnie odpukać nie zdarzyła się większa tragedia z udziałem tego wynalazku :jupi: .

A wracając do tematu jeśli masz zamiar podpisać nową umowę to raczej skłaniałbym się ku zakupowi dekodera HD - nie wiem jak się sprawują te Samsungi ale ja bardzo chętnie bym zamienił - póki co pupa bo mam jeszcze okres podstawowy umowy i nic się nie da zrobić.

 

Zapomniałem :D - mam go już z nową kartą i działa bez żadnego ale.

 

Pozdrawiam.

A ile masz ten dekoder ???????? Jeśli chodzi o stop klatki (przecięcia) to mówiąc ,że to wina kabli, czy instalacji satelitarnej to mówisz tak jak ci z CP. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wada" wrodzona" Echostarów prawdo podobnie nadmierne nagrzewanie się dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz ten dekoder ???????? Jeśli chodzi o stop klatki (przecięcia) to mówiąc ,że to wina kabli, czy instalacji satelitarnej to mówisz tak jak ci z CP. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wada" wrodzona" Echostarów prawdo podobnie nadmierne nagrzewanie się dekodera.

 

W pierwszym zdaniu napisałem ile już mam ten dekoder :shock: - poza tym nie jestem "ci z CP" tylko moją teorię z kabelkami sprawdziłem osobiście. Po zmianie kable z tego badziewia które dołączyli do dekodera stopklatek brak - i piszę to nie żeby się pochwalić tylko żeby pokazać co stanowiło problem w moim przypadku.

 

Czy Euro-Euro to najlepsze połączenie tego dekodera z LCD? Czy może ma jakiś lepszy sygnał na wyjściu? Znajomy ma taką parkę i chciałbym ewentualnie błysnąć nowym rozwiązaniem :lol:

 

A widzisz jakieś lepsze rozwiązanie gdy dekoder ten ma tylko wyjście euro :?: - no chyba że jest jakaś ukryta klapka i jakimś cudem jest tam schowane hdmi :D:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jakieś lepsze rozwiązanie gdy dekoder ten ma tylko wyjście euro :?: - no chyba że jest jakaś ukryta klapka i jakimś cudem jest tam schowane hdmi :D:?:

Jak to mawiają filozofowie Kto pyta nie błądzi :D Więc zapytałem bo skoro są takie kable:

252a5b45595f98afm.jpg 5c12f3b3c00c8f44m.jpg

 

I przy nich takie opisy:

Przewód służy do łączenia urządzeń wyposażonych w gniazda Scart (EURO) z obsługą sygnału Component Video(YUV, YPbPr) z innymi urządzeniami posiadającymi standardowe wyjście Component Video (czyli 3 x RCA). Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby urządzenia które posiada gniazdo EURO miało możliwość przełączenia sygnału z RGB na Component (inaczej YUV lub YPbPr) - w innym wypadku połączenie nie będzie działało.

Kabel przejściówka Scart/Euro - Component Video (YUV) o długości 2.5 m, przeznaczony do tunerów cyfrowych gdzie wyjście sygnału "Component Video" - YUV jest dostępne w gnieździe Euro/Scart - np. do tunerów firmy RADIX, Ferguson DF6000 i inne.

To pomyślałem sobie że może jakimś cudem ten Echostar ma taki sygnał na Euro. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to to ja już nie wiem czy ma takie cuda - chociaż nie wiem czy to rzeczywiście coś więcej da - dla mnie euro to euro i nic poza tym. Nie znam się ale jeśli jest taka opcja to ja jestem za :D. Chociaż obstawiam, że w tych pieniążkach to jest standardowy standard :) .

 

To jest w opisie Echostara DSB-717 na stronie CP:

 

Złącza

 

* SCART TV - Video (CVBS, RGB) Audio RL

* SCART VCR - Video (CVBS) Audio RL

* RCA - AUDIO R/L

* Złącze JIS - S/PDIF (kolaksjalne)

 

To teraz proszę powiedz mi czy to jest to o czym pisałeś i co mi to da w rzeczywistości ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam E-717 juz blisko dwa lata

 

i nie mam zadnych zastrzezen - nic sie nie wiesza, nic nie buczy, gra i trabi :lol2:

 

jedyna uwaga to niedzialajaca przelotka - wada fabryczna, wynikajaca jak mowia chlopaki z punktu sprzedazy - bledow w oprogramowaniu.

 

Ale ostanio zmieniali soft, to moze naprawili :?: - jeszcze nie sprawdzalem bo jakos ta przelotka do szczescia mi niepotrzebna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym zdaniu napisałem ile już mam ten dekoder :shock: - poza tym nie jestem "ci z CP" tylko moją teorię z kabelkami sprawdziłem osobiście. Po zmianie kable z tego badziewia które dołączyli do dekodera stopklatek brak - i piszę to nie żeby się pochwalić tylko żeby pokazać co stanowiło problem w moim przypadku.

 

 

adtom81, jakoś nie doczytałem ile masz dekoder, a co do zmiany kabla euro to nie jest on powodem stop klatek. Osobiście zauważyłem, że gdy dekoder jest zimny to ten efekt nie występuje, natomiast gdy "pochodzi" kilka godzin zdążają się ( tylko i wyłącznie mówię o sobie ) nie zbyt często drobne sięgające pół sekundy stop klatki. W starym oprogramowaniu z oznaczeniami 120 P takowe stop klatki występowały częściej i były dłuższe, a niekiedy jak obraz razem z dźwiękiem "się zamroził" to trzeba było przełączyć na inny kanał aby móc oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar 717A rozgryziony.

Na obudowie pisze DSB-717, czyli jak w starszym modelu.

Instrukcji nie czytałem, ale słyszałem, że dają taką samą, jak do zwykłego DSB-717.

Listy kanałów - wszystko upchane na jednej liście podzielonej na trzy sekcje.

0001-0200 - Lista TV Podstawowa (Cyfrowy Polsat)

0201-0500 - Lista TV Ulubione - raczej powinno pisać "Ólóbione" - tu się układa własne kanały, których brakuje na liście podstawowej.

0501-4500 - Lista TV Propozycje (kanały wyszukane na satelicie przez użytkownika, Cyfrowy Polsat też może tu coś dołożyć).

Prawdziwej osobnej listy ulubionych rzeczywiście nie da się zrobić - szukałem wszędzie.

Ogólnie - 717A i soft 122P to porażka, starszy 717 i soft 120P rządzi.

Ciekawe, czy starsze 717-tki są jeszcze w ofercie.

Jeśli jesteś profesjonalistą, to radzę omijać nowszą wersję z daleka (starsza może być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem niejszego dekodera i ogólnie rzecz biorąc jest całkiem niezły :smile:

 

mam jedno zapytanko CP podaje możliwość podłączenie tego dekodera pod komputer ktoś próbował ??

interesuje mnie możliwość nagrywania na twardym dysku

 

1 jakiego złącza użyć

2 jaki soft jest potrzebny (najlepiej po polsku)

 

jeżeli taki temat już był to proszę o podanie linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest w opisie Echostara DSB-717 na stronie CP:

 

Złącza

 

* SCART TV - Video (CVBS, RGB) Audio RL

* SCART VCR - Video (CVBS) Audio RL

* RCA - AUDIO R/L

* Złącze JIS - S/PDIF (kolaksjalne)

 

To teraz proszę powiedz mi czy to jest to o czym pisałeś i co mi to da w rzeczywistości ? :D

Se przypomniałem. Jak widać ten Echostra nie ma sygnalu komponent na euro. Natomiast Samsung DSB S305G ma

* SCART TV - Video (CVBS, YUV, RGB) Audio RL

* SCART VCR - Video (CVBS, RGB) Audio RL

* RCA - AUDIO R/L

* Złącze RS-232

* SPDIF - cyfrowe wyjście audio (optyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echostar 717A rozgryziony.

Na obudowie pisze DSB-717, czyli jak w starszym modelu.

Instrukcji nie czytałem, ale słyszałem, że dają taką samą, jak do zwykłego DSB-717.

Listy kanałów - wszystko upchane na jednej liście podzielonej na trzy sekcje.

0001-0200 - Lista TV Podstawowa (Cyfrowy Polsat)

0201-0500 - Lista TV Ulubione - raczej powinno pisać "Ólóbione" - tu się układa własne kanały, których brakuje na liście podstawowej.

0501-4500 - Lista TV Propozycje (kanały wyszukane na satelicie przez użytkownika, Cyfrowy Polsat też może tu coś dołożyć.

Prawdziwej osobnej listy ulubionych rzeczywiście nie da się zrobić - szukałem wszędzie.

Ogólnie - 717A i soft 122P to porażka, starszy 717 i soft 120P rządzi.

Ciekawe, czy starsze 717-tki są jeszcze w ofercie.

Jeśli jesteś profesjonalistą, to radzę omijać nowszą wersję z daleka (starsza może być).

 

dla mnie nie ma znaczenia czy soft 120p czy 122p ja akurat posiadam Echostara ze softem 122p od 7 miesięcy nie ma różnicy po za tym że nie można tworzyć listy ulubionej idzie się do tego przyzwyczaić. po za tym mój Echostar sprawuje się dobrze żadnych stop klatek i.t.p. jeszcze jedno wątpię aby ktoś spotkał nowego Echostara se starszym softem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

dla mnie nie ma znaczenia czy soft 120p czy 122p ja akurat posiadam Echostara ze softem 122p od 7 miesięcy nie ma różnicy po za tym że nie można tworzyć listy ulubionej idzie się do tego przyzwyczaić. po za tym mój Echostar sprawuje się dobrze żadnych stop klatek i.t.p. jeszcze jedno wątpię aby ktoś spotkał nowego Echostara se starszym softem :smile:

A ja właśnie posiadam Echostara 717A i na początku miałem stary soft dobre parę miesięcy, a teraz oczywiście 122P no i nie zauważyłem znaczących różnic między starszą a nowsza wersja oprogramowania tylko zamiast "Zakodowany kanał" "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie " , a jeszcze jedno opisy

EPG na TVN- nach sa nie dokończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 120P, to masz starszy model Echostara 717, którego nie da się uaktualnić do wersji 122P. Lepiej się ciesz starszą wersją, ponieważ w niej można zrobić własną listę kanałów bez problemu (nawet możesz zrobić ich kilka), a w wersji 122P wszystko jest upakowane na jednej liście (swoje ulubione kanały, których Polsat nie uwzględnił możesz wsadzić na pozycje 201-500).

A ja właśnie posiadam Echostara 717A i na początku miałem stary soft dobre parę miesięcy, no a teraz 122P

Miałeś 717A i soft 120P? Powiedz, jak było wtedy z listami (na 122P już wiadomo, że jest kiepsko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 120P, to masz starszy model Echostara 717, którego nie da się uaktualnić do wersji 122P. Lepiej się ciesz starszą wersją,

Miałeś 717A i soft 120P? Powiedz, jak było wtedy z listami (na 122P już wiadomo, że jest kiepsko).

 

Z tego co pamiętam to u mnie na początku z listami to było tak jak teraz, czyli kanały od 1 do 200 są uaktualnione przez CP (nie da sie ich ruszyć) , a 201 do 500 dla użytkownika a 501 i wyżej przez wyszukiwanie i przez CP. Nowe oprogramowanie dodało EPG na w paczce BBC i Cartoon Net./ TCM , ale za to (jak już pisałem) na TVN -nach opisy EPG są nie dokończone , a jeszcze jedno na Tele 5 i Polonii 1 EPG znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...