Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ten dział od pierwszej strony. To o czym piszesz, było już w tym dziale nie jeden raz. Pomagają następujące czynności: wyjęcie wtyczki z gniazdka i odczekanie kilka minut, przywracanie ustawień fabrycznych dekodera ... aż po oddanie dekodera do naprawy.

 

W niektórych postach użytkownicy za stop-klatkę obwiniają nadmierne nagrzewanie się dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dsb-717a 2 miechy soft 122, nie ma bata nie ustawi się swojej listy :(

 

Ja mam 717 i soft 122 od grudnia.

Nie dość, że nie można robić własnych list kanałów to jeszcze przy aktualizacji listy kanałów CP kasuje ci wszystkie inne, jakie miałeś ustawione( np. z ASTRY). Gdy skanujesz, np.HB dajesz kanały FTA a on i tak wyszukuje ci wszystkie jak leci kodowane nie kodowane……..I ostatnio zauważyłem od kilku dni, że obraz częściej i na dłużej się zacina(stop klatka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1363 zobaczyłem coś takiego

 

Do Redakcji.Kiedy CYFROWY POLSAT zaktualizuje oprogramowanie dla ECHOSTARA-DSB 717???Nie można tam tworzyć własnych list kanałów.Jest to bardzo uciążliwe:(

 

redakcja: Ten problem dotyczy tylko części dekoderów, ale oczywiście spróbujemy dowiedzieć się czegoś na ten temat.

 

Także użytkownicy miejcie nadzieję, może coś się ruszy w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zaniosę z tego oraz innych powodów między innymi samoistnych restartów dekodera, właśnie czy te przebicia mogą być powodem tego, że sam się wyłącza ???????? A może coś z konwerterem ??????????

PS.

Te przebicia na obudowie są niewielki ( takie lekkie mrowienie) na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te restarty to wystepują w wielu Echostarach. Mój ojciec akurat ma DSB 717 i jemu akurat ani razu dekoder się samoczynnie nie wyłączył, ale ja mam DSB 606 i u mnie taka sytuacja miała miejsce wielokrotnie. Ostatnio rzadko to się zdarza. Już nie pamiętam kiedy miało to miejsce ostatni raz, ale kiedyś dekoder dość często mi się restartował. To zapewne wina softu a nie wada konkretnego dekodera. Podobnie jak i z podwajaniem niektórych kanałów na liście Cyfrowego Polsatu. Nie wiem czy Ci w serwisie coś na to poradzą. Jest to raczej wada wrodzona wszystkich Echostarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te przebicia na obudowie to zauważyłem, że jeśli odłączę kabel euro do telewizora to przebić nie ma. A restarty dekodera na razie nie występują,

po zrobieniu na nowo wtyczek F drut miedziany był za długi, ale za nim na to wpadłem to to zadzwoniłem do COK i Pan konsultant ( pożal się Boże) nawet nie zaproponował mi sprawdzenie anteny, czy wyjęcie wtyczki z gniazdka, lub przywrócenie ustawień fabrycznych, mało tego kazał mi czekać ( a wszystko na mój koszt) bo chciał się skonsultować z działem technicznym, po czym zaproponował, żebym oddał dekoder do serwisu. Po co oni tam siedzą (bo ciężko to nazwać pracą) kompletna żenada. Przepraszam że trochę nie na temat ( są odpowiedniejsze miejsca na skargi na CP na forum), ale już nie mogłem wytrzymać kiedy pisałem ten post.

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzerz to zbyt dosłownie :lol2:

Napiszę jeszcze, że jak pojawi się nowsze oprogramowanie do dekoderów Mini (od nich jest osobny temat), w których będzie można zrobić własną listę, a z Echostarami nic nie zrobią, to według mnie gwałtownie spadnie ich sprzedaż (ludzie obeznani będą brać dekodery Mini, a nie Echostary). Mam na myśli oczywiście tylko dekodery SD bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem: probuje ustawic TV Trwam na tym dekoderze. Wszystkie dane wprowadzam na pewno dobrze. Po wprowadzeniu pojawia sie na dole nawet informacja o znalezieniu czestotliwosci ("siec Telewizja Polska") , ale gdy nacisne przycisk potwierdzenia, to wyskakuje ekran wyszukiwania i zmienia SR 22000 na SR 0 i oczywiscie nic nie znajduje. Przy dodawaniu innych czestotliwosci np. 10744 H wszystko dziala poprawnie. Dlaczego przy dodawaniu 10773 MHz + H + 22000 dekoder zmienia SR na "0" i nie chce nic wyszukac (TP wyswietla sie na czerwono)? Co zrobic, aby dodac TV Trwam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwną sytuację miałem przed chwilą z moim sprzętem...

Chciałem obejrzyć coś na ESPN Classic jednak wyświetlał się komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamecie". Postanowiłem więc zainstalować kanały od nowa - najpierw dekoder znalazł ich 70 a za drugim razem 112. Gdy chciałem powtórzyć próbe dekoder nie znalazł żadnych kanałów, nawet pasek postępu nie ruszył się z 0%, a po chwili pojawił się tylko komunikat "Wyszukiwanie zakończone" - i tak kilka razy. Mało tego na ESPN pojawiła się Zone Romantica, na Zone Romantica KINO Polska, a na KIONO Polska... ESPN.

Przywróciłem więc Ustawienia fabryczne, następnie tuner znalazł 165 kanałów i teraz wszystko wróciło juz do normy, tzn ESPN, Zone Romantica i KINO Polska są na swoim miejscu...

 

Miał ktoś podobną sytuację? Domyślacie się dlaczego tak się stało?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kilka krotnie takie same objawy jak opisujesz nic nie pomagało raz kanały były a za minutę napis " tego kanału nie ma w twoim abonamencie "

Po pewnie wina nowych kart nagravision3 bo taka zapewne masz. Z tego co wiem ta przypadłość dotyczy niedawno zakupiony Echostarów 717 A, problem sam ustępuje , pewnie CP majstruje coś w systemie kodowania, (a może "skok" hakerów ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...